THIS IS IT - movie - 2

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

"Eu cred mult de tot in talentul lui, in artistul MJ, in dorinta lui de a oferi lumii inca un tur de neuitat... dar la fel de mult cred si in faptul ca, dupa tot ce i s-a intimplat in ultimii ani, dupa o pauza atit de lunga, avea nevoie de timp, de mult timp sa-si faca o intoacere asa cum si-o dorea el si cum o asteptam cu totii. El stia aceste lucruri, cei care pregateau turul la fel, numai ca banii trebuiau sa vina ACUM, nu cind era pregatit MJ sa apara, si mai rau, ei voiau sa apara acum din motive financiare, iar pentru perfectionistul MJ asta era o presiune si mai mare si o lovitura sub centura."


NELIA,inca o data..exact asta am inteles eu(daca mai era nevoie de inteles)dupa ce am plecat din sala de film

MOTANIK...stiu ca este foarte greu sa fim obiectivi cand iubim pe cineva!!!!





"Before you judge me, try hard to love me."MJ


Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
...sau aici...
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

http://blog.taragana.com/e/2009/10/29/this-is-it-boss-defends-decision-to-exclude-jacksons-death-54748/
Chiar ma gandeam de ce nu am vazut nik de genul inclus

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selket spune:

Poate mi-a scapat mie dar unele secvente din trailer nu le-am revazut in film. Cum ar fi de exemplu cea in care imita cantatul la vioara, cea in care sta asezat pe panta aia de pe scena. Sau mi-au scapat mie? Eu am fost de 2 ori pana acum la film si nu-mi amintesc sa le fi vazut...

In rest, parerea mea e ca omul era intr-o forma de zile mari, nici pe departe in stadiul de a fi hranit cu lingurita. Dansa si canta excelent si se vedea ca e foarte fericit sa fie acolo. Si erau numai repetitii, adica se menaja, nu dadea totul cum ar fi facut-o cu siguranta in concert. Eu n-am plans si chiar am zambit tot filmul pentru ca a fost superb sa-l vad pe maestru la treaba, atent la fiecare detaliu si fiind atat de in pielea lui. Un om deosebit, implicat 100% in proiect, dicta tot ce sa se faca acolo ... genial, nu am cuvinte. Michael, asa cum noi nu am avut ocazia sa il vedem pana acum.

Multumim, Michael! Pentru tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Mi-au placut cele cateva cuvinte spuse de catre Mircea Badea la emisiunea din noaptea trecuta, apropos de film. A fost impresionat de vitalitatea si forma impecabile in care se afla Michael, in discrepanta cu stirile aparute si spuselor celor apropiati ca MJ ar fi fost distrus fizic si fara voce... Si bineinteles, in stilu-i caracteristic a strecurat si vreo 2 glumite: cum ca el, daca facea o zecime din miscarile facute la repetitii de MJ in timp ce canta live, si-ar fi scuipat plamanii pe acolo si ca daca MJ ar fi facut emisiunea lui, nu ar fi ras niciodata de operatori si nu i-ar fi spus (unuia dintre ei) ca are "freza ca lama de topor"

Opinia lui era ca si daca nu esti fan MJ merita sa vezi acest film ca o lectie despre profesionalismul maxim al unui star "de magnitudinea lui MJ".



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Momentul mult asteptat (de mine) a venit...seara dedicata pt. a-l onora pe Papa Joe si familia la Brenden Theater in Las Vegas.

www.brendentheatres.com/celebritystars/michaeljackson_benefit.php" target="_blank">http://www.brendentheatres.com/celebritystars/michaeljackson_benefit.php

Muream de curioasa ce onoreaza de ei, si cum ii aduna pe toti.
Dar, nu i-a adunat...a fost doar el, cu Don King (persoana "favorita" a lui Michael)

Au rulat filmul "This is It" si l-au periat pe papa Joe.
Recunosc, s-ar putea sa fiu retardata si sa nu inteleg, dar pozele:
20, 28, 34, 43, 46, 48, 62 ma
www.vegasdeluxe.com/blogs/luxe-life/2009/oct/28/photo-gallery-michael-jacksons-this-is-it-premiere/" target="_blank">http://www.vegasdeluxe.com/blogs/luxe-life/2009/oct/28/photo-gallery-michael-jacksons-this-is-it-premiere/


www.brendentheatres.com/jacksonexclusive/fullinterview.html" target="_blank">http://www.brendentheatres.com/jacksonexclusive/fullinterview.html





www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

www.misformichael.blogspot.com" target="_blank">I know enough to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Scuze ca dau buzna, nu-s fan MJ, dar am o fiica de 12 ani care m-a innebunit, va citeste mereu, cred ca nu-i subiect despre MJ pe care sa nu-l fi citit, se tot chinuie de ceva timp sa-si faca cont sa poata scrie, dar nu stiu de ce nu a reusit, ideea e ca vrea sa mearga la filmul despre care vorbiti si va rog sa-mi dati si mie ceva detalii: cat costa un bilet, la ce cinematograf este, cum se gasesc biletele, sau daca se gasesc, la ce ora este, ma rog...chestii din astea( suntem din Ploiesti).

Multumesc anticipat!

PS: Motanik, nu stiu daca ne-am intalnit pe la vreun subiect, dar tin sa-ti spun ca esti febletea Oanei( fata mea), mereu imi spune ca Motanik a zis, Motanik a facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Wow, Roxana! Pupici Oanei si o asteptam pe la noi, fan clubul nostru nu tine cont de varsta.
Cat despre detalii legate de film, nu stiu daca e cineva din Ploiesti sa stie. Dar grabeste-te, filmul ruleaza doar 16 zile sau daca nu ma insel am citit ca au prelungit perioada pana la fine de noiembrie, nu mult in orice caz. Pretul este obisnuit, la noi a fost 9 lire, in Ro am inteles ca in jur de cateva sute de mii de lei vechi, in functie de cinematograf.

Purple, cine-i ala din poza 20?
La 28 alea doua? La 34 ala in albastru? Apoi mireasa aia zombie?
Nu am inteles ce anume te omoara la alea...ca sunt relaxati, zambareti aia?
Io mor cand il vad pe Joe cu ranjetul ala de dobitoc, ce fericit e el acolo offf


Dana, off topic, cica Mircea Badea ar fi suspect de gripa porcina deci cred ca o sa ia o pauza de la emisiune zilele astea.
On topic, nu l-am vazut cand a zis ce a zis, dar bravo, ma bucur ca recunoaste si el, care nu recunoaste multe lucruri bune prea usor :), talentul unic al lui M.



--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Roxana in Ro biletul a fost 35 ron, de fapt in Buc, am inteles ca in tara a fost mai ieftin.Din pacate nu mai tin minte exact orasele in care ruleaza, dar Buc cred ca e cel mai aproape.Aici ruleaza in Plaza Romania, Mall Vitan,Liberty Centre si mai e unul dar imi scapa acum.
Am pus un link mai sus pe pagina unde se anunta ca se prelungeste perioada in care ruleaza in cinematografe.

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

eeei, pe inceputul asta plangeam eu in ultimul hal, inainte sa ma vrajeasca TOTUL

Mergi la inceput