THIS IS IT - movie - 2

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Eu nu! Fac mincare! Da' n-am cu cine vorbi...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Am impresia ca M. J. s-a referit la anul 2012 in film, cand a spus “avem 4 ani sa salvam planeta, apoi va fi ireversibil”. Cum pe el l-a interesat intotdeauna problema aceasta, sunt sigura ca voia sa transmita in turneu si un semnal de alarma pt ingrijorarea sa.

Exista multe informatii despre acest subiect (si mai multe contradictorii).

Ideea generala nu ar fi ca in 2012 “vine sfarsitul lumii” si gata. Se pare ca dupa decembrie 2012 vor avea loc niste schimbari radicale, ireversibile, fatale chiar, datorita mai multor fenomene astrologice si datorita starii actuale a planetei.

Luand in considerare ceea ce se intampla acum: disparitia anumitor specii, amenintari nucleare, problemele economice mondiale, scaderea productie de hrana, problemele privind apa potabila, schimbarile de climat etc., nu mi-e prea greu sa cred ca nu poate dura la nesfarsit...

In filmul documentar “2012” sunt prezentate:
- ultimul document scos la iveala al lui Nostradamus
- calendarul mayas si cercetarile lor de astronomie
- calendarul evreiesc
- crucea Hindi
- cercetari de astronomie ale indienilor Hopi
- similaritati intre Tora si Biblie privind “sfarsitul lumii”
- felul in care alchimia ar fi putut trece de la transformarea metalului in aur si la posibilitatea transformarii generale a omului. Se crede ca alchimia a furnizat simboluri care transmit mesaje peste secole.
- Francmasonii ar fi descoperit simbolistica alchimiei, cu ajutorul careia au inscriptionat mesaje pe bisericile gotice pe care le-au construit.

Pare ca toate aceste culturi, civilizatii, scrieri au mesaje si simboluri similare. Toti au transmis acelasi lucru: anul 2012 - un an de importanta majora in existenta planetei noastre.
Ba mai mult, ar fi transmis aceste mesaje care sa dureze peste secole pentru a ne oferi solutia salvarii planetei.
Inca nu se stie (evident ca nu se spune, parerea mea) daca cineva a descifrat si acele simboluri.

Mi se pare foarte interesant ca dupa toate studiile au ajuns la concluzia ca mesajul cu simboluri comune deseori este: anul 2012 este punctul culminant al civilizatiei noastre, dar umanitatea are posibilitatea sa aleaga sa schimbe ceva inainte de a fi prea tarziu; (trebuie doar sa mai descifram si simbolurile privind solutia).


Scuze pentru mesajul kilometric








www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

www.misformichael.blogspot.com" target="_blank">I know enough to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_mike spune:

Poate ca Mike stia de intentia unor puteri malefice pamantene ca vor sa ne stapaneasca , si poate tot ei au provocat "criza",poate tot ei au facut ca gripa asta sa ne sperie pt ca noi sa acceptam vaccinul care dupa cum am citit in multe locuri s-a dovedit a fi fatal si prin asta ei vor sa extermine 80% din populatia globului.Poate ca Mike ar fi vrut sa ne avertizeze sa nu acceptam vaccinuri,cipuri,si deastea care pt noi au un semn de intrebare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui dear_mike

aaa,si am uitat ,da ,mai zicea cineva cu comprimarea timpului,asta deja se intampla .cica noi oamenii percepem timpul altfel,adica trece fara sa-l simtim ,24 ore noi le percepem ca 20 ore. Poate ca si Mike a citit unde am citit si noi...cine stie?!


Asta nu inteleg, cum sa percepem 20 de ore din 24? Eu daca dorm doar cel mult 5 ore pe noapte si restul timpului este full, percep sigur 24 de ore

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Asta cu , comprimarea timpului o simt si eu din ce in ce mai mult, parca....de la o vreme perceptia timpului este alta pt toti, aud multa lume plingandu-se ca nu mai au tim pde mai nimic decat de treburile elementare. Nu stiu care ar fi explicatia fizica, dar ceva ceva o fi...nu imi explic cum merge treaba asta apropos de ceasuri. Ca ele sunt niste biete mecanisme, care arata timpul in acelasi ritm. Doar nu sunt ele influentate de schimbarea polilor...aa??

Hai ca deraiem de a subiect rau de tot , insa sunt niste chestii care ma pasioneaza si pe mine


Michael...mi-e dor de tine!






Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat



Michael...mi-e dor de tine!






Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"










si mie...si mi-ar fi placut sa-i pot ura insa va urez voua, chiar daca ziua e aproape trecuta tuturor celor care poarta numele Mihai, Mihaela, Gabriel si Gabriela.


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Ramane in suflet Povestea unui Licurici!

pozne-npoze

Before you judge me, try hard to love me.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Ma intereseaza tot ce se spune despre 2012, daca mai stiti, ati mai citit, mai aveti link-uri...mai puneti si pe aici...nu stiu de ce ma pasioneaza subiectul asta de ceva vreme...

"In Our Darkest Hour
In my Deepest Despair
Will you still care?
Will you be there?
I'll never let you part
For you're always in my heart!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Am citit, m-am documentat, am vazut, mi-a ajuns.
Gata.
Sa ne intoarcem la Michael...


"In Our Darkest Hour
In my Deepest Despair
Will you still care?
Will you be there?
I'll never let you part
For you're always in my heart!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Ma tot gandesc demult la asta, dar acum cred ca m-am hotarat:
Vreau sa imi iau de aici

http://michaeljackson.shop.bravadousa.com/Dept.aspx?cp=21637_21719

Invincible - CD
Tricou
si
Catarama de curea

Ce ziceti?
Se mai baga cineva cu ceva?

"In Our Darkest Hour
In my Deepest Despair
Will you still care?
Will you be there?
I'll never let you part
For you're always in my heart!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_mike spune:

httphttp://www.inventatori.ro/view_article.php?id=448#://www.it-base.ro/2008/02/28/doua-mii-doispe/ am pus doua link-uri pt cine e interesat de anul 2012, eu una am incheiat acest subiect. Ia spuneti...ati gasit filmul pe net? l-ati dat jos? Va pup

Mergi la inceput