THIS IS IT - movie - 2

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Maaaai fetelor, lipseste omul cateva ore si ce gaseste cand revine? Revolutie ca la Ploiesti
Cred ca e ceva in aer....

Purple, cu tot respectul, cred ca ai o zi proasta si vezi cam totul in nuante gri spre negru
Da, ai dreptate, i-am "analizat" urechea (au fost niste poze postate de Anka si am discutat asupra lor, si?), firele de par nu i le-am comentat insa si nici tot ce mai spui tu... E un pic deranjant ca tocmai pe noi, cele care scriem aici de aproape 5 luni de zile, sa ne pui la zid ca nu vedem de fapt valoarea lui Michael...C´mone girl!
Stii foarte bine ca il iubim toate, ca il admiram pina peste poate, ca nu gandim nimic aiurea despre el, etc etc...stii si tu toate astea. Sper! Ca altfel, de ce om sta pe-aici de atita timp?



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Draga Dana , cred ca am 4 luni si ceva proaste.
Dar eu nu v-am pus pe voi la zid... ma refeream la ce vorbesc altii pe site-urile unde apar conspiratiile astea mai clare sau nu. Multe sunt prostii, detalii interpretate gresit, pt ca la a doua vedere e clar gresit. Nu ai vazut? Au ajuns sa observe alarmati ca a avut aceeasi pereche de pantofi dar alte haine!?! Sa fim seriosi..daca si asta e indiciu, in afara de faptul ca poate aia ii erau comozi, atunci eu ma las pagubasa.
Mi-ar parea rau ca si noi sa ajungem sa il judecam tot pe el.
Sunt convinsa ca sunt multe alte lucruri pe care le-am putea observa.
Ma gandesc, ca nu din lipsa de viata personala si ocupatie stam pe aici cu toatele






www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

www.misformichael.blogspot.com" target="_blank">I know enough to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Purple pai spune tu ce anume ai vrea sa observam si nu am facut-o?
Eu am zis ca subiectul cu filmul e inchis pt mine pt ca e foarte dureros, de asta nici nu vreau sa-l revad, tu zici ca l-ai vazut cu rewind la greu, spune tu ce anume ai observat si ne-a scapat si nu am discutat si ai vrea sa discutam?

Subiectul e fierbinte acum, pt toata lumea, inclusiv pt noi, o sa mai fie o vreme si apoi o sa se linisteasca. Lumea care studiaza urechi, pantofi, haine, miscari nu face altceva decat sa se agate de ceva ca sa poata spera in continuare ca Michael n-a murit!! Poate ca sunt si cativa care de dragul teoriei conspiratiei se baga in seama dar cei mai multi care analizeaza tot din fiecare unghi o fac pt a aduce adevarul la suprafata, pt a tine speranta vie sau/si pt a face evidenta vina celor din jurul lui M care au facut nenorocirea posibila. Uite, tu te-ai uitat la pozele alea cu urechile? Eu n-am mai apucat sa scriu nimic ca ai inceput tu sa ne certi dar in poza apar niste diferente evidente...nu ai cum sa nu iti pui intrebari...ia zi, tu ce crezi?

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Buna fetelor!

Scriam mai demult aici ca ceea ce s-a intamplat cu Michael m-a afectat si m-a bulversat comparabil de mult, de fapt, sa fiu complet sincera, mai mult kiar decat moasrtea propriului meu frate.

Au trecut deja cateva luni de pe 25 iunie si ma intreb cand o sa incetez sa ma gandesc zi si noapte la ce s-a intamplat cu Michael...

Destinul lui Michael, genialitatea si sfarsitul lui ma bulverseaza de luni de zile si ma fac sa ma gandesc la noi, ca oameni, la sfarsitul lumii, la ratiunea noastra de a fi, la rostul nostru pe pamant, la copii, la dragostea lor, la planeta, la umanitate, la prietenie, la rautate, ma intreb incotro ne indreptam si am tot mai des impresia ca ne indreptam spre neant si, daca idolul nostru, speranta noastra, conducatorul nostru s-a stins infrant si toate lucrurile rele asupra carora atragea atentia nu vroia sa ne lase sa ramanem indiferenti si nu vroia sa ne trezim prea tarziu, ei bine, daca vocea noastra s-a stins, atunci ce va urma? Spre ce ne indreptam? Nu cumva spre marele THE END? Nu cumva...THIS IS IT?

Semi-depresia in care exist din 25 iunie e legata de acest puternic presentiment de sfarsit...

E o ironie amara...pentru ca pe plan profesional, afacerea imi merge, casnicia e buna, chiar avem o mare realizare acum, la sfarsit de an, dar o parte din sufletul meu e pustiita si am un sentiment puternic de non-sens care ma macina zi si noapte...

Singurul lucru care ma face sa ma simt bine e un scenariu cum ca nu a murit, cum ca totul e o regie, cum ca si-a pregatit material pentru cel mai tare videoclip al lui si ca e in spatele acestui show despre moartea lui...ca e ok si ca va reveni si va regla niste conturi...dar stiu ca nu este asa...si-a iubit atat de mult fanii incat nu ar suporta sa stea deoparte si sa vada milioane de oameni cu inimile frante...totusi e singurul lucru care ma face sa zambesc...mi-l imaginez deasupra tuturor si filmand totul, stiti, ca in finalul de la Labirian Girl, si chicotind...imi place sa imi aduc aminte de el cum glumea si chicotea...si asta ma face sa zambesc...putin...pentru ca apoi revin la tristetea de toate zilele si iarasi ma invadeaza sentimentul ca totul e in zadar...fara rost si ca foarte curand totul se va sfarsi...

P.S. Nu vreau sa va intristez, doar ma destainui...asta simt in fiecare zi de pe 25 iunie...




Speranta e un lucru bun. Iar lucrurile bune nu dispar niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:



M-am uitat la "chestiunea urechea" ...si am vazut doar diferenta de lumina.
Unu lucru care cred ca ar merita discutat este:
Ce a vrut sa spuna cu "mai avem 4 ani sa salvam planeta si apoi nu mai este cale de intoarcere". Era o fraza in timpul incurajarii generale pt. turneu. Puteau sa o taie la montaj.
Are vreo legatura cu ideea din filmul "2012" care a aparut anul asta? Eu o sa il vad in seara asta si poate inteleg ceva mai mult.






www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

www.misformichael.blogspot.com" target="_blank">I know enough to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Tot la 2012 m-am gandit si eu, dar in aritmetica mea 2009 + 4 = 2013, nu 2012, si atunci?...
Oricum, insasi ideea e plina de tristete, pentru ca el se chinuia sa aduca un mesaj lumii sa aiba mai multa grija de ei, de planeta...si s-a stins kiar el...ce speranta sa mai avem?

Speranta e un lucru bun. Iar lucrurile bune nu dispar niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Purple pai noi scriem pe aici, nu pe alte forumuri, imi paruse ca esti suparata pe noi de aici, ca disecam imaginile din film... anyway, sper sa iti treaca si sa ne ajuti in continuare cu documentarea ca si pina acum
Si da, sunt curioasa si eu tu ce crezi despre discrepantele din film?

Anculina asta cred ca simtim toate cele care scriem mai mereu aici. Ca o mica bucatica din sufletul nostru e goala, simte dor si cand simte asta, doare. In primul rand pt ca nu mai e printre noi un om deosebit, ca nu ne vom mai putea infrupta din frumusetea lui (ca niste egoisti ce suntem). Dar, pe de alta parte, avem de-acum pina la infinit, muzica superba pe care a creat-o, dansul lui, cuvintele pline de dragoste spuse de el. Si astea vor dura atit cat si pamintul va dura. Omul asta nu va fi uitat niciodata!

Asa cum am mai spus de zeci de ori, eu cred ca nu a murit, doar ca s-a retras catre ce si-a dorit dintotdeauna. Nu ma agatz deloc de ideea asta. O simt pur si simplu. Nu reiau teoriile mele legate de durerea provocata fanilor, tristetea copiilor, etc, ca nu are sens. Unele poate le-ati citit.
Michael este prea destept si iscusit ca sa fi facut ceva gresit tocmai acum. El care organiza un intreg turneu asa de bine, nu s-ar fi lasat la mina oricui. Cu tot stresul si tensiunea acumulate (de care incep sa ma indoiesc, caci, era f f obisnuit de zeci de ani cu ele, nu cred ca le percepea cum am face-o noi).



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Danat, vreau sa cred ce spui tu.
Nu stiu insa unde mi-au disparut speranta, zambetul, increderea...mi-a mai ramas doar cinismul, neincrederea si pesimismul...nu pot scapa de sentimentul acesta de mare sfarsit...

"In Our Darkest Hour
In my Deepest Despair
Will you still care?
Will you be there?
I'll never let you part
For you're always in my heart!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Citat:
citat din mesajul lui purple_blue

Vezi...tocmai asta e problema mea...ca tot pe el il judecam la sfarsitul zilei. Ca nu se dansa ca pe vremuri, ca era slab, ca era dependent de medicamente...

Ii numaram urechile, firele de par de pe cap, pantofii si sacourile, de ce nu ne uitam si mai departe? Mai e ceva in filmul asta. Ramane de vazut ce. Ma repet: sa nu pierdem padurea din vedere, din cauza copacilor.

Personal, m-a deranjat cuvantul "drogat" pt. ca a fost folosit la adresa lui de prea multe ori in bataie de joc.

In alta ordine de idei, nu voi crede nici in 1000 de ani ca putea gandi clar cu privire la muzica, miscare scenica, efecte speciale, TOT, in conditiile in care ar fi fost ametit de medicamente.


P.S. Astrojunkei Multumesc pt. transcrierea inregistrarilor lui Shmuley. Merita citite si intelese.




www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

www.misformichael.blogspot.com" target="_blank">I know enough to believe...



Ma bucur ca ai inteles ce am vrut sa spun. Eu nu judec in general, darmite pe Michael! Stii ca imi puneam problema si am si spus cu jena asta pe forum, cred ca nu l-as fi judecat nici daca acuzatiile ar fi fost adevarate, m-a framantat multa vreme lucrurl asta. Insa nu pot sa nu simt o frustrare legata de cei de la AEG, in conditiile in care el i-a spus unui prieten (nu mai gasesc acum citatul exact), ca nu mai vrea sa faca in VIATA lui turnee, pentru ca nu mai poate manca, nu poate dormi si ca asta il va omori. Exact asa s-a exprimat, ca daca va mai face turnee, o sa moara.

Si nu pot sa nu ma enervez cand stiu lucrurile astea, nu pot sa nu ma enervez cand stiu ca Tohme avea drept de semnatura, si ca el a semnat pentru cele 50 de concerte. Si da, tonul lui Kenny in film este uneori condescendent, Randy Philips nu apare deloc. Incerc sa nu-i judec nici pe oamenii astia, pana la urma, asta e businessul, dar e ATAT de pacat.

Imi cer mii de scuze, sunt in pioneze cu timpul, nu am timp nici sa citesc mesajele Neliei, pe care le iubesc, decat in diagonala. Si stii ca am spus ca trimit banii, dar pur si simplu nu am avut cand :(

In legatura cu cartea : cu mare drag Eu citesc cate doua pagini seara, printre picaturi.

Ps, nu stiu cat era de slab, cred ca nu mai manca oricum, asta a declarat si bucatareasa, si machioza, karen faye, nu asta e important oricum acum. Important e ce a reusit sa aduca in sufletele noastre, si ce-o sa facem noi in legatura cu asta.

Si stii ca ne lamentam pentru ca suntem oameni, si pentru ca ne pare rau, rau de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selket spune:

Sunt unii care spun ca daca mai continuam asa daunele facute pamantului, incalzirea globala si restul vor deveni ireversibile. Si compara cu predictiile maiasilor cum ca sfarsitul lumii va incepe in 2012.

Oare ce tot il cautam de urechi?

Mergi la inceput