Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (233)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eliza

[b]

Hmmm...mutarea la alta grupa inseamna si treziri noaptea(azi noapte s-a trezit de 4 ori strigand "mama, tata") si ieri nu a vrut sa doarma la pranz. De plans nu plange deloc si s-a bucurat ca ri-a regasit vechii colegi cu care fusese la grupa mai mica. Dar orice schimbare(desi asta nu e asa mare) inseamna stress si pentru ea dar mai ales pentru noi.

Eliza
Emma(19.02.2008)
1-2 ANI
Povestea nasterii



Asa e, lor le plac locurile, lucrurile si oamenii cu care sunt obisnuiti. D'aia ma gandesc eu cu groaza la eventualitatea schimbarii gradinitei lui Marc.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Ellenuta, da, sunt incomparabil mai gustoase decat cele de supermarket si indiscutabil mai sanatoase.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Phiii, imi venea sa-i strang de gat pe idiotii aia cand mi-am ridicat masina. Nu era in zona de parcare interzisa...au apreciat ei ca era la mai putin de 25 m de trecerea de pietoni ... si nu e de ajuns taxa care s-a dus in burdihanul gras al analfabetului de Prigoana...cica sa ma duc la Udriste sa platesc si amenda... daca mi-ar fi ridicat-o in Viena as fi inteles...ca intr-o tara civilizata exista parcari...

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

Miri felicitaaaaaari curajoaso! Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos, norocos si fericit!

Observ ca pe noi ne ati cam uitat, asta e, eu sunt avion cu astia doi mici de care ma ocup toata ziua si nu mai am des timp sa scriu aici, dar cand scriu parca filosesc cerneala simpatica, hihi, nu se vede. C est la vie
Madalina, kalosalina, merci si pupicei
Elle multumim frumos de urarea facuta din suflet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Ema eu te vaaaaad! Si sunteti toti frumosi foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Salutari de la mare !

Aici este asa-si-asa ...vreme ciudata , acum ploua , acum bate vantul , acum e frig. De sambata pana acum n-am fost decat doua zile la plaja . Am avut si niste pobleme cu Sara...o indigestie datorata probabil faptului ca a inghitit apa de mare. Mi-a vomat alaltaieri toata ziua , de nu mai stiam ce sa fac cu ea. Cum inghitea ceva , cum vomita. A trebuit sa ma apuc sa spal rufe , ca nu mai aveam cu ce s-o imbrac...nu i-am luat foarte multe haine groase , pantaloni lungi si bluze cu maneca lunga ...cam 6-7 din fiecare , insa , dupa ziua cu voma , le-am epuizat si aici continua sa fie frig si trebuia musai sa spal.
Am tratat-o cu metoclopramid si saruri de rehidratare si vad ca si-a revenit , insa mananca f. prost ...daca ar fi dupa ea , cred ca n-ar baga nimic in gurita toata ziua.
Ne-a innebunit , este o terorista ...cum o scap din oki , cum face o tampenie. Sincer , mi se pare f. greu si obositor in concediu cu copilul la mare...parca imi doresc sa treaca mai repede si sa ne intoarcem acasa. Este si mama cu noi si tot nu facem fatza. Ori copilul meu este prea atomic , ori eu am imbatranit si nu ma mai tin nervii

Miri , draga ...feicitari pentru samburelul din burtica !Te admir pentru curaj

Grati , sa-ti fie de bine tratamentul de la Efosan ! Imi pare rau ca nu ne-am vazut la mare.

Roli , e normal sa treceti printr-o pasa mai proasta tu si sotzul...eu tin minte ca mai aveam un pic si ma luam la bataie cu consortul in perioada in care ne amenajam apartamentul.Si noi suntem momentan intr-o mica criza conjugala , datorate in principal faptului ca Sara ne face nervii prastie ...incercam sa ne mentinem stapanirea de sine cu ea , dar refulam unul impotriva celuilalt. Nu e deloc bine...sper sa ne treaca

Mai aveam multe de zis , dar merg la nani ...mai continui maine.


Va pup !

Gattasalvaje - mamica de Sara Eliza ( 22 Decembrie 2007 )
POZE BOTEZ
Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Gatta vezi ca e o pediatra in varsta fb ultima casa pe stanga pe strada ce leaga debarcaderul de centru (prima pe stanga e Anahotels iar ultima e a ei)...Ozi a mers vreo 3 veri la rand la ea pt ca ba facea amigdalita ba enteroviroza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

neatza si poftiti la o uriasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

a o leo! ii tai felii cu lama! de la 5 dimneata se bat,s e cearta si-mi fac capul patrat. iau cu mare drag cafeaua d ela grati si ii zic ca poza astahttp://www.flickr.com/photos/23738993@N08/3881285865/in/photostream/ m-a dat pe spate! ii place uniforma foarte tare si croialaa la blugi si mai si! si mai zic si eu ca lala, si intr-un sac, si fata ta tot face furori!

ramona, succes si in continuare. la inceput e mai greu demarajul, dar e ca bicicleta pe urma:) cu mashina... ai fi uimita ce amenzi se primesc aici si in ce conditii dar nah, oricum nu avem cum sa ne opunem. exemplu: fix in fata casei e un loc de parcare, deci 3mjuma, sa zic asa. in fata loc pt handi, locul vecinei, in spate marcaj galben intrerupt. intr-o seara m-am parcat cu spoilerul in fata peste linia de la handi si sotul in fundul meu, pe jumate din marcajul galben. 100 de euro amenda, amandoi. am inverzit de ciuda, dar nah, nue voie, nu e voie.

laura_dimitris... piedestal doar? eu vreau statuie:) glumesc! sunt atatea mamici grozave aici, nu-s io aia care sa merit asa ceva. nu mi se pare infernal de greu - doar dificil, cam fac pe mine uneori la ideea "si cu 3 cum o sa fie" dar... nu dau inapoi. insa ma opresc la 3:) pupizam eleni si iti tinem pumnii sa fie adatarea usoara!

roli... eu una nu mi-as face asa mari griji. copiii se adapteaza. cum zicea si godzila, dureaza putin, dar nu zice nimeni ca cresterea se face fara lacrimi. din pacate e nevoie si de ele ca sa se faca "barbati". ai incredere in el si-ai sa vezi ca nu te dezamageste:)

stoisor, uelcom back!

vera...asa ochi albastri si frumosi, rar mi-a fost dat sa vad! ptiu ptiu!

lala, de cate ori scrii despre nazdravanii tai ma gandesc cat de mandra trebuie sa fii de ei! te admir enorm pentru perspectiva pe care o ai asupra maternitatii. mie mi-e greu sa raman 'obiectiva' si stiu ca daca-mi sare tsandara tot nu rezolv nik, dar nah... poate intr-o zi!

gatta, va rasfatati la mare! ce frumoooooooooooooos!

ema, nu te-am uitat, cum sa te uitam. nu fi mornaila. tu esti ocupata, e si normal sa intri rar. dar nah, uite cine s-a gandit sa-ti dea sfaturi. am lipsit luni de zile si tot nu m-ati uitat! cum sa uite fetele asa mamica curajoasa si niste bebei asa frumosi! pupam sa-ti treaca de necaz!

elle, esti pe ultiam suta de m. la tin se amesteca toate acum. cel mai important, spun eu, e sa faci pace cu eva. simte ca is e pregateste ceva, si reactioneaza la stresul ei facandu-ti tie nervi. uita ca esti mamica o zi, si pune-te in pielea ei? incearca sa vezi cam ce efect ti-ar face toata agitatia din casa - aia care n-o vezi, dar o simti- asupra ta. hai, curaj, mult a fost, putin a ramas. bucura-te de numaratoarea finala:)

eliza, am vazut poze cu galushca in rochita neagra cu roz. sa mor nu alta! este absolut delicioasa! de pus pe coperti de revista!

ceska, intaresc ce ti-au povestit godzila si roli. daca nu esti hotarata, nu o fa. si ereena avea dreptate: benji va dormi mult mai bine fara voi in camera, fara sa va auda zgomotele de noapte: foieli, invarteli, sforaituri. si chiar daca se va trezi, va adormi la loc singur singurel pentru ca nu e cine sa-l deranjeze. cand se trezesc, nu sunt treji. viseaza de fapt, dar intruziunea voastra il face sa-si piarda somnul cu totul, d eunde trasnferul. ramane la latitudinea voastra. daca esuati din prima seara, mai bine nu o faceti. dar cred ca in toata povestea asta tie ti-e teama sa-i dai drumul... e a doua etapa in a te desprinde de el dupa sevraj...gandeste-te si recunoaste-ti adevaratele motive pt care nu vrei sa-i dai drumul sa creasca;)

uuuuuuuuuuuf, mai am un panegiric de scris, dar cu teletubbies in brate, cafea in poala si urlete imprejur... zau ca nush cum sa ma mai impart. credeam ca m-or lasa in pace. ash!

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Neata,

Am si eu nevoie de o cafea ca bucataria e invadata de muncitori...mi-am reluat vechiul meu loc de pe balcon, unde stateam cand era santierul in toi ...casa e iar acoperita cu folie, molozul a revenit in forta...dar sper ca azi va fi marele final, sau poate maine...habar-n-am...tineti-mi pumnii sa am nervii tari.

Gatta, imi pare tare rau de Sara...imi inchipui cat de greu tio fi fost, uff...bine ca si-a revenit...concediu placut sa aveti in continuare. Ai dreptate, nu prea se poate numi concediu de relaxare cu copilul...un prieten zicea "aaa, pleci la mare cu copiii, zi asa, nu in concediu, sunt 2 chestii diferite ". Dar micutii nostri merita sa ne chinuim ca sa le fie lor bine si cand se poate, furam si noi o vacanta in 2. Noi cand reusim, am impresia ca e luna de miere.

Miri, 5 dimineata zici! Of! Si pe mine ma termina trezirile astea matinale! Las ca se fac ei mari si tu vei fi o mandra mamica.


Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput