Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (233)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Ellenuta am vazut ca m-ai trecut si pe mine pe lista , multumesc!

ALBUM
POZE RECENTE

8 si 4 maselute
Ioana creste mare

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 7+ - IUSTIN/IUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Roli,
pomeneam de baby phone in conditiile in care dl tati zice ca nu poate dormi noaptea cu usa la dormitor deschisa....... si asa il aud mai greu pe prunc. Normal ca inchidem usa la camera lui cat mai suntem noi activi prin casa. Dupa ce ne retragem si noi deschid usa la camera copilului si la dormitorul nostru.

Godzila,
da, inca nu sunt eu foarte convinsa ca putem face pasul. Pentru ca nu vreau sa planga deloc daca se poate si asta e cam imposibil dupa cum arata ritualul nostru de nani. O sa o lalaim probabil cu adormit la noi in camera si transferat in camera lui in somn.
Buba e ca la pranz doarme in 95% din cazuri la noi in patul mare, si uneori si eu langa el 1-2h.
Camera lui e destul de placuta, are pe peretele unde va fi patul o lampa sub forma de semiluna si pe perete lipite niste stelute fosforescente. Seara dupa ce ne-am imbracat in pijamale mergem sa aprindem lampa stingem lumina mare si admiram stelutele....
Legat de gradi....da aici voi putea sa merg cu el sa stam impreuna cat ne face placere la inceput, apoi il las cat mai mult singur, treptat si la final tot programul. Care e oricum scurt de la 8-12.
Dupa masa ne vedem cu prietenul lui, Felix care azi a inceput gradi.... sa vedem cum a fost. Din pacate vor fi la gradi diferite. Doua avem in sat si nu sunt la aceeasi sa il fi regasit gaza pe Felix in ianuarie la gradi....
Gata placinta!


Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)


Votati-ne !http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca+din+viata+mea
Blogu` nostru
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Ceska pai tocmai asta e...sa incepeti cu somnul la amiaza...mi-am inchipuit ca doarme tot la voi.
Si sincer chestia asta cu mutatul dupa ce adoarme e mult mai dificila pentru el...se trezeste intr-un loc nou si se sperie...inevitabil plange...inevitabil va trebui sa mergi la el sa il calmezi...si va sfarsi tot in patul vostru...iar tu vei fi muuuuult mai stresata si obosita alergand intre doua camere cu el in brate.

Eu nu vad o pb ca doarme cu voi in camera...atat timp cat e ok pt voi. Nu cred ca el va fi afectat cumva...chiar admir mamicile care pot face asta...de asta zic ca trebuie intai sa sti ce vrei/vreti voi...aici e cheia...si daca rezolvi dilema asta, sigur ajungi la rezolvarea problemei. Sa planga e inevitabil de cand aduci copilul pe lume...pt ca durerea incepe odata cu viata (mai, ce filozofie de bordura)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

ceau fetelor!
In primul rand vreau sa o felicit pe MIRI!!!!Uau ce surpriza.Sa ai sarcina usoara si un bebe sanatos!!!!

Vera, tocmai m-am uitat la pozele voastre si iti admiram picii cand o poza m-a dat gata Asta.E absolut minunata!

Stoisor ma bucur ca a fost bine in vacanta.Asteptam pozele sa vad cum s-a distrat mica.
Si noua ne-a fost dor de tine

Ciumpilika ma bucur ca se acomodeaza David la gradi si invata lucruri noi deja.

Roli imi pare rau ca trecti printr-o perioada asa de nasoala.
Las ca vine si soarele dupa furtuna, intotdeauna e asa.

Nati sa va treaca raceala.


Ieri am inceput si eu lucrul dupa cum stiti.A fost bine in mare, colegele sunt ok deocamdata.
Am avut un pic de soc cand am aflat ce multe s-au schimbat de cand nu am mai lucrat.Va trebui sa iau totul de la 0.Curriculumul s-a schimbat foarte mult.
va trebui sa ma pun foarte bine la punct cu toate pt ca voi avea in asistenta la grupa eleve practicante si va trebui sa le invat bine.Nu e loc de greseala.
Directoarea zice ca e destul de greu de inteles tot ce s-a schimbat pt ca e si foarte interpretabil, dar va avea rabdare cu mine avand in vedere ca nu am lucrat deloc dupa noua programa.
Mna, sper sa ma obisnuiesc repede si sa pricep ce am de facut.

Razvi doarme la mami noaptea si cand ma intorc de la gradi merg dupa el.Noroc ca locuieste aproape de mine.

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA MARE 2009
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog
Of viata-blog
www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Vroiam sa va spun (dar cu toate belele mele am uitat) ca sunt foarte multumita ca am incheiat cu capitolul lactate de la supermarket. Am gasit langa mine un mic magazin de branzeturi al unei familii de sibieni de unde iau branza, cas, urda, buduf, cascaval, smantana, unt. Laptele il iau de la ferma din Pantelimon si de ultima ora am facut iaurt in casa din laptele asta. Delicios! Asta il mai luam din magazine. Eu cam urasc mancarea de supermarket, asa ca ma declar multumita.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


buna zuzici

eu parca nu am timp de nimic .. eva ma solicita tot timpul, plus treburi in casa si uite asa .. ma intreb cum va fi cu 2 copii ..

vero ce dulceturi de copii ai tu acolo .. sunt total diferiti si superbi in acelasi timp! ce locuri frumoase ati vazut .. super!

lala stiam eu ca pletoselul e destept foc! pupa elle pe andu de frumos!

ereena daca nu-s de nascut pana atunci, vin si eu la baby expo ..

laurici sunt sigura ca eleni se va acomoda bine la cresa. ea e un copil sociabil si bun .. nu-ti mai face griji, te rog. o sa fie mai greu cu racelile, dar tin pumnii sa va ocoloeasca!

roli uff imi pare rau ca v-au ridicat masina .. Doamne numai ghinioane pe voi. sper sa treaca repede perioada asta nasoala. zici ca-s bune produsele de la magazinul ala? am si eu unul in apropiere .. numai cu lactate de sibiu dar nu am luat niciodata.

stoisor ma bucur tare ca totul a fost bine la mare cu sara si ca i-a placut piticei! poze??

ceska eu-s de parere ca e timpul sa-l mutati in camera lui .. incet, cu rabdare sunt sigura ca va fi bine si nu va suferi gaza.

alinact cu placere! sarcina usoara si bebe sanatos!



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 35+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza spune:

Ciumpilika cati copii sunt i grupa si cate educatoare? E important sa nu fie prea multi copii la o educatoare ca se se poata ocupa de fiecare(aici, la varsta asta ratia e de 6/1). O sa ia un timp sa se obisnuiasca, e normal, schimba mediul, persoanele din jur, trebuie sa imparta jucariile cu alti copii. Eu credeam ca o sa-mi iau campii prima luna, mai ales ca s-a si imbolnavit. Dupa 3 luni a inceput sa bazaie ca de ce o luam de acolo ca ea vrea sa se mai joace. E greu, tare greu dar cred ca toti trec prin asta si se obisnuiesc pana la urma. Se mai intampla uneori sa nu ii placa persoanele de acolo sia tunci poate ar trebui sa te gandesti la alta gradinita. Asculta-ti instinctul si vezi cum reactioneaza David la educatoarele de acolo.
Laurici, daca vin in Bucuresti(asta abi ala anu daca o sa fie) sigur dau o strigare sa ne vedem. Hai ca o sa fie bine cu Eleni, e deja "imunizata" de la fratior si e si foarte sociabila.
Vera deliciosi copii ai!
Madalina superbe pozele cu Sofia in apa. Chiar e vreun clopotel caruia sa nu-i fi placut apa la mare? Vad ca toata lumea se intorce cu aceeasi impresie ca parca ar fi fost nascuti in apa copiii astia.

Hmmm...mutarea la alta grupa inseamna si treziri noaptea(azi noapte s-a trezit de 4 ori strigand "mama, tata") si ieri nu a vrut sa doarma la pranz. De plans nu plange deloc si s-a bucurat ca ri-a regasit vechii colegi cu care fusese la grupa mai mica. Dar orice schimbare(desi asta nu e asa mare) inseamna stress si pentru ea dar mai ales pentru noi.

Eliza
Emma(19.02.2008)
1-2 ANI
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

va mai stresez un pic cu pozici noi http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/3881286849/ am acolo si noua tinuta de scoala a Ozanei (varianta pantaloni+...; var sarafan e in lucru)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui grati.ela

va mai stresez un pic cu pozici noi http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/3881286849/ am acolo si noua tinuta de scoala a Ozanei (varianta pantaloni+...; var sarafan e in lucru)

"Invatatura din constrangere nu este facuta sa ramana, dar cea care patrunde in suflet prin dragoste si bunavointa, aceea ramane acolo pentru totdeauna" Sfantul Ioan Gura de Aur


Pe fata asta a ta cred ca si daca ai imbraca-o intr-un sac tot ar intoarce lumea capul pe strada dupa ea
Foarte chic tinuta de scoala, imi place mult!

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze


Design blog




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Lala Ozi a vrut sa aiba o tinuta superserioasa (sarafan si camasuta) si o tinuta decenta dar mai moderna un pic si a ales blugi cu camasa alba. Indicatia primita de la scoala: pantaloni/fusta bleumarin sau negru+bluza/camasa/tricou alb. Parul il va avea prins in coada impletita (sau doua codite)...rar despletit si in nici un caz in prima luna de scoala cand "trebuie sa ma placa profesorii"

Mergi la inceput