Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (233)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


neata

multumim de grati! tare buna mai e!

ti-am admirat comorile, grati .. ce copii reusiti ai .. ozi e o printesa superba .. Doamne cat inimi o sa mai franga si dudu, un cavaler cuceritor!!

miri imi merg la suflet mesajele tale! ce dor mi-era de tine!

ema iubita .. cum sa te uit? eu ma gandesc mai mereu la voi ..

gatta uff .. imi pare rau ca sara nu se simte bine si ca va cam supara in concediu. stiu cum e, din pacate. am patit-o si noi cu eva si unde mai pui ca eu aveam si ditai burta de 30s ... important e sa se hidrateze bine, cu papa isi revine ea. da-i sticksuri, biscuiti sarati, ceai, apa .. sper sa fie bine. pupici!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 35+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

buna!va mai amintiti de noi?
am avut o perioada mai grea din toate punctele de vedere si desi v-am citit zilnic nu am gasit puterea sa scriu mai nimic.
Daria a tot racit in ultima perioada,a avut si o viroza gastrointestinala pe care a impartit-o cu prietenele ei de pe strada.fata a fost darnica nu a vrut sa tina doar pentru ea virusul adus de la cresa probabil.varsa absolut orice manca.si pot spune ca vreo 3 zile nu a trait fata decat cu stiksuri si ceai.acum si-a revenit cu stomacul si a inceput sa tuseasca.avem tratament cu antibiotic si asteptam sa treaca toate astea o data si sa ne intoarcem la cresa.acum e acasa cu soacra si eu la munca.

atat despre noi momentan!
felicitari noilor gravidute,sarcini usoare si bebei sanatosi!
Elle ce putin mai ai pana o tii pe Anna in brate.
va iubesc mult pe toate si va ofer cate o si un
iar pt clopotei multi multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Neata si de la noi!

Ven, Laurici multumim de complimente!

Ven nu are intoleranta la lactoza pur si simplu ii plac mai mult si eu incerc sa evit fainoasele pe cat pot, ea desi nu este f mancacioasa este destul de grasunica 13kg, dar si inaltuta.

Ema cum sa te uitam???Mai ales piticii tai superbi!Mai povesteste-ne de ei.

Miri zici ca mai e o graviduta???Cin'sa fie, cin'sa fie?Micsunea sau Matgravidutz sau MikiBaby sau oare Creata?
La 5dimineata spui ca s-au trezit?Wow nu cred ca as rezista, noroc ca a mea imi seamana e prietena cu somnul, aseara a adormit la 22.30 doarme si acum.

Ceska eu zic cu multa rabdare o scoti la capt cu mutatul in camera lui, inceraca cum au spus si fetele intai cu somnicul de pranz stai cu el in primele zile apoi il lasi singur, multe sfaturi nu-ti pot da spre rusinea mea Sofia doarme in pat cu noi, dar o singura chestie ma bucura enorm ca o pun in pat ii spun ca am treaba ies din camera si adoarme singura fara prezenta nimanui langa ea.Si noi folosim baby-phonul, chiar daca se da jos singura din pat si deschide toate usile din casa vreau sa o am in permanenta sub supraveghere.

Grati ce frumoasa este Ozi!Dar si Dudu vine tare din urma!



Madalina& Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui miri_mik


lala, de cate ori scrii despre nazdravanii tai ma gandesc cat de mandra trebuie sa fii de ei! te admir enorm pentru perspectiva pe care o ai asupra maternitatii. mie mi-e greu sa raman 'obiectiva' si stiu ca daca-mi sare tsandara tot nu rezolv nik, dar nah... poate intr-o zi!



miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png









Asta era pt mine Mirisor ?
Te pup pentru vorbele minunate dar inseamna ca nu m-ai auzit urland si facand militarie cu ei
La capitolul rabdare si eu stau prost, pe langa asta sunt capricorn cu motto "acum, in momentul asta " si asta nu prea se pupa cu 3 baieti in casa
Dar sunt intradevar tare mandra de ei

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze


Design blog




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Elle, multumesc pt.ca m-ai trecut pe lista DNP este 05.04.2010


fetele, eu sunt tare ocupata, abia am timp sa va citesc, asa mai mult pe sarite, sa vad pozele noi, dar de raspuns....f rar.
azi noapte Daria nu a dormit prea bine, a dormit la mama si zicea ca are nasucul infundat si respira cam greu. i-am spus sa-i faca nebulizari doar cu ser fiziologic si sa-i puna si cate 1 picatura de Pivalone in nasuc. of, sper sa-i treaca repede.

in rest, eu ma simt destul de bine, greturi nu prea am, doar pofte la tot felul de prajeli si alte porcarii. burtica se vede cam mare, arat de parca as avea 5 luni, ma balonez cam tare, nici nu stiu ce sa mai mananc.

va pup si incerc sa recuperez din urma.



Mari de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangacios

sunt tot mai mare
Daria
POZE DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Elle, sa o treci si pe Kossir pe lista este cu mine la odisee din cate imi amintesc.



Mari de Daria Maria(29.01.2008) 9+
Povestea Darului plangacios


sunt tot mai mare
Daria
POZE DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristacoman spune:

Salutari si pupici la Zuzici si Clopotei.

FELICITARI pt bebici, Nour si Emma. Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si sa va bucurati de ei.

FELICITARI si viitoarelor 3 mamici, Miri, o adevarata surpriza si tare curajoasa.

V-am citit pe toata perioada absentei, dar nu am reusit sa scriu 2 vorbe. Am fost alaturi de voi si de clopoteii bolnavi si v-am trimis un gand bun, ma bucur tare ca acum sunt bine si au trecut racelile/problemele.....speram sa stea cat mai departe in toamna/iarna aceasta...

Lala, sanatate multa lui Bogdan si ma bucur mult ca sunteti bine.

Clopotzeilor care merg la gradinita le doresc acomodare rapida si sa nu adune prea multi virusi.

Am vazut si pozele cu clopoteii superbi.

Noi am fost intr-un ritm alert in ultima perioada. Am cununat, am fost plecati in Bucovina, unde am vizitat Manastirile, am calarit prin Muntii Caliman - la Vatra Dornei, Antonia a fost fascinata de plimbari si de Manastiri, pupa toate icoanele. Apoi am plecat pt 1 noapte si o zi la mare, de data asta la Mamaia, dar fara Antonia.
Am inceput serviciul si a trecut saptamana aceasta fara sa-mi dau seama; dar maine plecam la Brasov, pt. weekend, in formatie completa.
Iar duminica, mergem la un botez in Bucuresti, la o prietena foarte, foarte draga mie.
Si daca mai tine vremea cu mine, vreau sa mai dau o fuga la mare, tot la Mamaia, ca tare frumos a fost, asa un weekend mai lung.

Antonia este bine, creste, se joaca, face nebunii si vorbeste tot ce aude in jurul ei. Are in jur de 86 cm si 12 kg, sta tot mama cu ea. La gradinita vrem sa o dam de prin martie, sa treaca de iarna. Mai bine sa fie sanatoasa acasa, decat sa ia toate cele de la gradinita.



LALA 20, La multi ani, draga mea, sa ai parte numai de bucurii.




Va pup pe toate si va doresc numai bine.


Cristina, mami de Antonia Izabela (29.01.2008)- 1 + An.

luna a8a
luna a7a
lunaa6a


Vedetele mele
Luna a 5a-Ghidusha
La Mare
Luna a 4a
Luna a 3a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

LA MULTI ANI LALA20, SA FII SANATOASA, IUBITA SI FOARTE FERICITA alaturi de Bia si sotul tau!!!!!!

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA MARE 2009
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog
Of viata-blog
www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

La multi ani, Lala20! Sa fii fericita alaturi familia ta!


Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)


Votati-ne !http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca+din+viata+mea
Blogu` nostru
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

la multi ani! Lala sa ai parte numai de bucurii in viata.



Mari de Daria Maria(29.01.2008) 9+
Povestea Darului plangacios


sunt tot mai mare
Daria
POZE DARIA


Mergi la inceput