Colectia de toamna - iarna 2005 (241)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Fetelor,
Am deshis un subiect cu o intrebare despre vacanta.
Daca aveti idei, va astept sa aici

Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

In primul rand multa sanatate la cei bolnaviori. si sa se puna repede pe picioare.

Eheee ... cu timpul liber stam fff prost. Nu am mai citit mai nimica din urma si nici nu am apucat sa mai vad poze din contul comun , asa cum ma laudam ca o sa fac ....

Multa bafta celor care mai au de dat examene, licente si altele.

Am vazut insa pe msg ...poze cu frumoasa familie a Cameliei, balacindu-se in imensele piscine de la Duni, sau stand tolaniti la plaja pe nisipul fin si fierbinte, cred, de pe litoralul bulgaresc.
Daria e f expresiva, ii place balaceala, si mi se pare mie, sau s-a mai ingrasat?
Cum v-ti descurcat cu mesele Dariei? A fost papa buna pt copilasi? Eu la capitolul asta am cele mai mari emotii.

Noi plecam pe 8 in Albena la hotel Ralitsa superior - UAI.
Am renuntat la Duni din cauza ca nu m mai apucat ra rezervam bilete in perioada dorita, in primul rand, si in al doilea rand din cauza distntei f mari de la mine din oras pana la Duni.
E prima data cand plecam cu Mateea in afara tarii- si am vrut un loc linistit si mai aproape.
Insa la anu ... Duni e trecut in lista , desi sotul vrea musai la turci.

Am vazut ca a venit si lavi din Croatia si Corap de la Santorini,... abia astept sa ma uit la poze...


Gabriela si Mateea Ioana
Povestea unui inceput de viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

Intru doar ultra rapid ca sa urez sanatate micutilor bolnaviori, un pupic pe nasuc, succes proadelina, noki la licenta
Noki sa imi spui si mie ce master faci!
Proadelina tu ce termini?

Eu am avut cateva zile super super stresante,eu azi am dat licenta ...am terminat, am luat 8 ( asta este!)

gandacelu', da, mi-au pus diagnosticul de erizipel. am fost ieri din nou la victor babes si am vazut analizele care aratau mai bine ca cele de dumnica.Ma bucur ca esti multumita de educatia lui bogdy la noua gradi.

meemsy, o pajiste imensa de pentru tine, esti minunata.

Revin maine, sunt foarte stresata de ziua ce s-a incheiat ( nu mai suport urlete copiilor, pur si simplu nu mai pot )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Buna seara!

Roxi, sanatate multa si felicitari pentru licenta!

Gabriela, multumim de aprecieri! Sa stii ca la capitolul mancare, in Duni, n-am avut niciun fel de problema! A fost atat de multa si diversificata, ca era imposibil sa nu gasesti ceva! In prima seara a vrut Daria ou fiert si nu aveau la masa, asa ca taica-su a cerut uneia dintre tipele de acolo si in 5 minute ne-a adus outul! Erau cereale, oua fel de fel dimineata, mezeluri, branzeturi, dalate, friptura la gratar, prajituri (baclavale, sarailii) ... pentru toate gusturile!

Din fericire Daria e mai bine! Am fost ieri la control si nu mai erau punctele de puroi in gat (de fapt asta am vazut si eu) si continuam cu Zinnat - eu sper sa fie bine!

Sanatate maxima bolnaviorilor!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Guten morgen!

Roxi, felicitari pentru terminarea licentei. Eu mi-am dat ieri coperta de la lucrare la facut, asa ca nici eu nu mai am mult si scap. Eu dau la masterul intitulat "Managementul afacerilor internationale", la catedra de REI de la ASE. Dintre toate masteratele de la REI, asta mi-a fost recomandat ca fiind cel mai bun. Din pacate, sunt doar 40 de locuri de la buget, iar eu tare as vrea sa intru la ele, asa ca dau examen. Daca esti interesata de el, iti dau mai multe detalii..au si locuri la taxa - doar cu concurs de dosare, fara examen, 3600 ron/an. Faza nasoala e ca fiind un master de aprofundare, e cu prezenta si cu munca mai mult decat asidua. Si ore cam zilnic, pe module.

Cami- ce ma bucur ca mezina e pe drumul cel bun!

Gabitaco- ai dreptate cu distanta, este mare diferenta de kilometri intre Duni si Albena. Da' la capitolul liniste nu se compara una cu alta, Albena e statiune stil Mamaia, hotel langa hotel, Duni e club privat intins pe o mare suprafata.Oricum, sunt convinsa ca va veti simti bine si la Albena. Pana la urma conteaza sa fie copilul la mare si sa va distrati!

Lavi- spor la tunsul motului finutului! A...si evident, La multi ani micului Filip, sa creasca un barbat mare, voinic, destept si cuminte. Ce ai shoppuit ieri?

---

Au inceput marile reduceri...asa ca ieri am spart magazinul Dika. Am stat 30 de minute la coada la cabina de proba. Asta e o premiera... nici la Zara nu sunt asemenea cozi. Iar preturile de la Dika nu sunt nici pe departe mici.


Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

uh, mor cu timpul asta - adica cu lipsa lui.
mai arunc cate un oki,
asa, cat sa urez sanatate bolnaviorilor
bun-venit laviniei
pupici taniei si "la multi ani" pentru saptamana trecuta
"bafta" fetelor care se liecntiaza
"bravo roxi" si te astept cu cerceii - poate ne vedem sa-mi dai si cantarul (ca am un bb mic pe drum - NU al meu!)
O ZI BUNA!

PS: vecina noki, ce mai fac codurile alea?

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

margele, margelute si chestiute

margelute noi de 1 mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Corapino, ce telegrama ai tras! Codurile au trecut prin asumarea raspunderii Guvernului. Nu s-a depus motiune de cenzura, deci sunt gata. Da' stai linistita ca nici gand sa intre in vigoare.

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

Buna dimineata!

facem si noi parte din majoritate : mama ocupata, care nu a vezut poze, copil bolnav, cu tuse latratoare, familie nedormita si cu nervii intinsi.

Chiar acu doua zile voiam sa intru sa ii spun marieialexia ca si la noi au functionat sfaturile din articol - ne.am conectat cu succes pana a venit boala care stiti ca da reset la metodele pedagogice

multa sanatate tuturor, bine ai revenit, lavi, m-am gandit la voi de mai multe ori. ati avut 2 soferi la drum asa de lung? dupa ce ne-om linisti primul concediu tot in croatia vreau si eu sa il facem, e cel mai frumos loc in lume, dupa parerea mea (am fost numai odata, in 2002).

Ah, am fost duminica la tandarica, la Lampa lui Alladin, succes total :) Mai merge cineva cu placere, poate ne dam intalnire?

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata ,

azi imi beau cafeaua cu voi!Diseara avem niste invitati asa ca fac si eu putina ordine de ochii soacrei.Trebuia sa ma duc la tuns dar mi-e lene asa ca o sa ma duc joi.

O multime de vesti!Roxi,felicitari pt licenta!

Noki, nu stiu de unde mai ai energie si timp sa faci un master.Imi doresc de mult sa fac unul iar visul maret este un MBA, chiar si cu plata.

Bine au venit acasa plimbaretele!Concediu placut plecatelor!si multa sanatate bbilor bolnavi.

Nu mi-a spus si mie nimeni despre ce sprey cu propolis e vorba?, pls?

Apropo de shopping mi-am luat si eu o pereche de jeansi slim fit, asa ca sa imi arat silueta.Soata a spus ca o sa imi spuna Moni cand ma vede cu ei pt ca ii asortez cu o pereche de sandale platforma si ma arata f. inalta!In rest, nu ma mai atrage shoppingul asa ca alta data, cred ca m-am babiT

Poze nu am vazut dar poate am azi timp.
Noki, si te ti-ai luat de la Dika?
Apropo, s-a deschis GAP la Plaza, poate arunc si eu un ochi pe acolo.
Va pupic!

Ile , mami de Victor ( 22 dec 2005) si Andrei ( 25 iulie 2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

pai in vigoare o sa intre al treispelea rand de coduri de dupa codurile astea... nu-mi faceam pb, voiam doar sa stiu de soarta lor :)


c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

margele, margelute si chestiute

margelute noi de 1 mai

Mergi la inceput