Colectia de toamna - iarna 2005 (241)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Lavi, fain cu povestile! Deci asa zici..tot o cearta si o impacare a plozilor.Abia astept pozele.

Maria- faina idee ati avut. Vrem poze si de la voi sa vedem produsele bio "in action".

Adelina- sa-ti traiasca micuta nepotica! si bafta mare de tot la licenta de maine! O sa aveti dubu motiv de sarbatoare!

Roxi, nu mai stiu daca dai azi sau maine, da' tin pumnii stransi-stransi, vorba bufnitei.

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Aloooo, Cami, unde fugi fara rapot detaliat despre Daria? Cum se mai simte? Deduc totusi din tonul vocii ca ati scapat de branula!

--- IN mine a dat febra cautatului de piscina pentru inot, ca vreau sa duc bufnita personala la balaceala. Si ca sa nu se plictiseasca, as merge si io cu ea.




Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns proadelina spune:

Multumesc mult de urari!
Roxi cred ca da azi licenta. Am avut impresia ca vom da in aceiasi zi, dar m-am uitat in urma si am vazut ca da in 29, deci azi.
Tinem pumnii!

Adelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Adelina si Roxi, tinem si noi pumnii stransi pentru fetele studioase .

Voi ati inteles ce-i cu sistemul asta universitar nou, cu 3 ani + master? Ma intereseaza daca noi, absolventii mai vechi, cu 4/5 ani de facultate, ne putem inscrie direct la vreun master? Trebuie sa fie intr-un domeniu inrudit sau cum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Maria, e simplu cu sistemul asta nou: el nu se refera ata la master, cat mai ales la doctorat. Adica master poate face oricine; masterul este insa de 2 feluri: de aprofundare - in continuarea studiilor terminate, indiferent de nr. de ani facuti si master complementar, in orice domeniu, indiferent ce termini. - de exemplu, termini biologie si faci master in management sau drept.
Diferenta majora e alta: daca ai terminat sistemul de 4/5 ani de facultate, poti accede la doctorat direct, FARA master, pe cand daca ai studii doar de 3 ani, e musai masterul. Asta e diferenta fundamentala intre cele 2 sisteme.

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Buna!
Bine ati revenit, familion de Lavi!
Ioana, scuza-mi confuyia ref. la ce fac, despre gradinita am mai povestit, de asta credeam ca ma intrebi de concediu... Gradinita Stefaniei, unde sunt amandoi copiii, nu are vacanta, pe perioada verii au niste cluburi speciale chiar, au schimb de cadre didactice din UK si Germania, nu se inchide nici o zi. Deci vacanta au copiii cand plecam in concediu si atat! Si in anii care vin tot asa o sa fie, vara vor merge la particulara (asta in cazul in care vor mai vrea la stat dupa ce au dat de "bine"...)
Zic ca au dat de bine pt ca Bogdan, care la stat nu voia sa-mi recite nimic, sa-mi cante nici atat, engleza nu voia deloc, aici a inceput sa-mi vina cu chestii in germana, cu poezioare... zici ca-i alt copil. L-a corectat pe tati cand i-a zis ceva in germana, ca tati a luat lectii din mers... iar Bogdan invata de la profesor!
Am vazut ca educatoarele sunt f atente la limbajul copiilor si la manifestari... e putin altceva. Pe de alta parte, banii sunt fix de 4 ori mai multi.

Cat despre mersul din loc in loc, impachetat/despachetat bagaje... nu-i bai. Eu sunt f obisnuita sa fac bagajul in 10 minute, nu prea ma doare capul cu asta. Cand ne simtim f bine undeva, stam mai mult. La fel, cand sunt multe de vazut in imprejurimi. Anul asta, as vrea tare mult sa stau sa ma odihnesc intr-un loc. Vom vedea! O sa va povestesc post-factum.
Noki, unde mergeti voi la Duni? Adica, unde o sa stai si cat timp?
Roxi, sanatate multa, bine ca ai dat de capul a ce ai avut in burtica! Iti revii tu incet-incet acum, macar sa fii scapat definitiv!
Pupicei tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Gandacel, eu stau la Duni doar week-endul cu 25-26 iulie, la Holliday Village, dupa care mama ramane cu Sarah la Duni, dar stau la Bellville Hotel, pana pe 5 august, cand mergem dupa fete sa le culegem. Sa stii ca ti-ar placea resortul, mai ales daca vrei odihna. Ti-l recomand cu caldura.

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Prietena mea s-a hotarat brusc sa-i taiem motul lui Filip MAINE in loc de unul din week-end-urile viitoare, deci azi cumparaturi scrie pe mine iar maine mot.

Nu ca m-ar deranja, mi se pare frumos asa, ca e fix ziua lui, iar fiind libera, fara fete, bantuiala din magazine NP .

Problema e ca nu cred ca voi apuca sa descarc poze pana poimaine seara

Corap super-super in Santorini si nu pot sa nu remarc a mia oara - faina-i Mediterana asta, cu a ei culoare si plaje si vegetatie si clima si mancaruri si stil de viata si tot.

M-am minunat si clatit ochii si amuzat cate toalete schimba fie-ta, care mai de care. Si des

Se face tot mai feminina si mai frumusica.

Noki voi reveni cu detalii despre 3 zgubi tinuti 2 saptamani pe-aproape unul de altul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Hi, m-am pus la curent cu ultimele noutati!

So, NO_WAY sa plecam cu copii peste hotare avand in vedere ce am citit.Sa stea acasa pana mai cresc!

Despre ce sprey cu porolis e vorbaVictor are laringita si l-am bagat pe ospen+aerius+nurofen +albastru de metilen.Asta e!o cam trage de o sapt asa ca sambata seara am vizitat doctorul!

Mary si Bianca bine ati venit!

ce-mi place, unii vin, altii pleaca. Asa toata vara suntem intr-un "concediu continuu" cu atatea povestiri si poze!- si eu ma simt la fel.

Bine ati venit si bine ati plecat!

Noki, din sursa sigura, cea mai si mai piscina din B. este la Clubul diplomatior in Herastrau.


va pupam

Ile , mami de Victor ( 22 dec 2005) si Andrei ( 25 iulie 2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Lavi , bine ai revenit! abia astept pozele si de la mot normal

Adelina , sa-ti traiasca nepotica, este tiza mea si tin pumnii pentru maine sa fie totul bine



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput