Colectia de toamna - iarna 2005 (241)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Laaaaaaaaaaavi...[emoticon cu bratele deschise, fugind catre tine]Ce bine ca te-ai repatriat! Fetele le-ai deportat deja? CAnd vede si ochiul nostru insetat d ecunoastere si navigare croata...niste poze? Unde niste inseamna toate cele pe care le-ati facut?

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Neatza,

Mara cum mai sunt copii?Ati scapat de febra?
Pe Andrei il hranesti doar cu san sau ii dai si completare?Cat kg mai are ?

Lavi welcome back si te asteptam cu impresii de vacanta.

Andreea e inca cu muci dar pana acum nu a facut febra..ce bine ar fi daca ar trece episodul asta de viroza fara complicatii...Cristian e din ce in ce mai activ,isi intoarce capul si da din picioare cand il pun pe burta si se deplaseaza...Andreea facea chestiile astea pe la vreo doua luni ..el vad ca e altfel.Mi se pare ca sunt total diferiti copii astia..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

tania,meems,lavi, multumim!

flavi e bine, chiar foarte bine, dar ardeiu e in plina criza.azi noapte a adormit pe la 2,30 si la 5 l-am trezit sa-i dau antibioticul.plaaangeeeeeeeee de nu mai poate! cred ca il doare in gat , ca il aud ca un magarus, nu prea mai papa si plaaaangeee! problema e ca ia antibioticu foarte greu, il ia la 8 ore ,5ml, plus nurofen 2,5, e cam mult dintr+o data 7,5ml.dar asa am inceput si asa il duc.la 13 o luam de la capat cu tratamentul.e obosit si irascibil.inclusiv flavi s-a trezit azi-noapte de urletele lui.

ne vom face bine, dar mai dureaza un pic.

cora, e alaptat exclusiv si are 9,7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Spor la insanatosire, colectie!

ce-mi place, unii vin, altii pleaca. Asa toata vara suntem intr-un "concediu continuu" cu atatea povestiri si poze.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noki fetele le-am debarcat ieri la Alba, in drum spre casa.
Impresiile despre Croatia la modul general le stiti - super. [emoticon oftand de intoarcerea acasa]
Impresii detaliate despre locurile prin care am fost acum - mai tarziu de acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Uitai : multumesc pentru re-primire
Cu pozele va trebui sa ma asteptati un pic, deocamdata acasa ma asteapta un munte de valize de despachetat si un frigider gol. Astea ca urgente.

Brela a fost super-super, ne-a parut rau sa plecam dupa 6 nopti. Am stat in capatul opus al statiunii fata de Anda, cazarea - excelenta, plaja la superlativ, apa marii turcoaz, transparenta, pestisori si tot ce vrei. Neaglomerat, liniste, flori, muntele pe fundal, de vis.

Apoi ne-am mutat la Biograd na moru, am ajuns acolo dupa furtuna pe o ploaie torentiala. A mai continuat vremea rea vreo 3 zile in care ne-am plimbat la greu pt ca a fost o ploaie mai picurata asa, mai cu pauze, mai cu soare. In ultimele 3 zile am facut din nou plaja si baie.

Statiunea Biograd - mult mai animata, Luna Park & co, dar plaja nu asa misto ca la Brela, si foarte aglomerata, nu-mi mai place. Iar peisajul neted - zona de campie, in schimb pini la greu. Avantajul aici a fost apropierea de alte chestii de vizitat.

Ce am vizitat o sa vedeti prin poze.

Copiii au fost bine, se certau si se impacau de 10 ori pe zi cu Tudor.
Eu am fost fericita sa mananc peste si fructe de mare la greu, singura alta carne gatita mancata in 14 zile la pranz si cina au fost niste mici de ai lor la un pranz. Asa, de gust

M-am ingrasat doar 1 kil dar poate sa fie si ala pacaleala ca sunt fix inainte de "acele zile" si de obicei retin apa cu acesta ocazie. Ma asteptam la mai mult

mara pentru buflea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns proadelina spune:

Buna! Intru repede sa ma laud, de azi am o nepotica nou-nouta de 3,060 kg, pe nume Irina Teodora. Si ea si sora mea sunt bine-sanatoase!
In rest, ma pregatesc cu spor de licenta de maine (bafta pentru cine mai are maine examen de licenta!) Revin cu vesti maine!

Adelina si Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Adelina bafta multa la licenta si mai ales felicitari pt nepotica!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Salutare si de la noi [hi]

Proadelina, felicitari, sa-ti traiasca nepotica, numai bine dragei de nepotici si surorii tale!

Lavi, welcome back! Hai ca-i fain de voi ca puteti sa va trageti sufletul in liniste dupa concediu . Si eu de-abia astept pozele si cronicuta

Camelia, m-am delectat cu pozele, fain Duni asta, intr-adevar.

Coralia, pai articolul ala era fix pe invers: cum sa stapanesti urletele dand mai multa atentie copilului, refacand contactul . E normal sa fie mai nervoasa Andreea in perioada asta de acomodare cu bb mic, Dolto zicea ca le ia fratiorilor cam un an pana se obisnuiesc cu bb-le din casa. Eu aveam grija sa-i acord lui Cristi toata atentia cand venea de la gradinita si nu cumva sa ma prinda in brate cu bblina cand ajungea acasa. Sanatate multa Andreei!

Mara, sanatate multa si puilor tai! Nu-i muti totusi Nurofenul la alte ore? Daca nu face febra, nu-i asa mare bai, zic eu...

Noi am fost intr-o tura micuta w/e asta:
- o ferma bio. Impresionant, imi vine sa arunc tot continutul frigiderului. Din pacate, nu prea stiu ce sa pun in loc
- la Danes, langa Sighisoara, ca prea-i vestit si aproape de noi. Frumos domeniul dracula: pensiune, piscina, mini-zoo... poneii nu am mai avut rabdare sa-i cautam, ne-au prins caldurile amiezei.
A fost simpatic, au vazut & hranit puii o gramada de animale. Dar ne-am convins inca o data ca nu e de mers cu masina pe distante lungi cu ei, drumul a fost cam greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Adelina, bafta multa si tie si celorlate fete care sustin licenta!

Lavi, ma bucur ca ati avut un concediu frumos!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput