Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (110)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

MsBB, iti zic eu de Lori, este la bulgari, sta cu burtica la soare saptamana asta.

Micaela, eu sunt sigura ca Daria nu are nimic, mi se pare cea mai zdravana, isteata si simpatica fetita! Mai am niste exemple de doctori care au pus pe drumuri si au bagat in sperieti niste mamici, la odiseea lui Andrei.


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

Neata

Ne-am trezit si noi ca boierii la 8 fara 20. E bine ca eu m-am culcat la 2. Ca nu puteam sa dorm. E, asta e.

Acum alergam pe aici, o sa iesim la piata ca sa mai luam una alta. Am luat ieri materiale pentru tiramisu. M-am gandit sa imi fac de ziua mea.
In rest vedem ce mai facem.

Pupam Eva sa ii treaca febra si ochisorii de Victoria ca sa nu ramana iritati.Desiree nu ai cum sa le stii pe toate. Trebuie sa incerci sa fii Zen . E singura solutie. Io asta va sfatuiesc pe toate, inclusiv cu grevele de foame.Asa cum zice doctorul nostru, nici un copil nu moare de foame cu mancarea langa el. Cu cat va inclestati mai mult, cu atat mananca mai putin.
Deci va doresc sa fiti ZEN chiar cu cele 30 de grade care vor fi 35 sigur intre blocuri



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitzam

MsBB, iti zic eu de Lori, este la bulgari, sta cu burtica la soare saptamana asta.

Micaela, eu sunt sigura ca Daria nu are nimic, mi se pare cea mai zdravana, isteata si simpatica fetita! Mai am niste exemple de doctori care au pus pe drumuri si au bagat in sperieti niste mamici, la odiseea lui Andrei.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)

Alaturi de SEBI


asa-i, asa-i, amnezia asta - ii transmit telepatic un si ii urez vreme frumoasa, cu mult soare si gud dispozishan
Si sa mai sterg din nuantza de verde - zic : gata, ne-am hotarat, am platit avansul si mergem si noi la mareeeee la soareeeeeeee , vom sta cu burtile in sus la soareeeee .



Edit - ca nu-mi da pace mancarimea asta de la dejste
Desiree - din pacate cam asa este. Este f adevarat ca pui sunt injectati cu hormoni de crestere , lucru confirmat si de med si care ( in viziunea mea ) explica oarecum de ce fetele din ziua de astazi sunt atat de dezvoltate.
Imi aduc aminte, acum vreo cativa ani, la un spectacolt destinat copiilor de generala io mai ca am leshinat cand am vazut fete ( care puteau fi maxim clasa a 8-a ) cu si de ma .
O mai fi si bagajul genetic, o mai fi si ploaia care le-a udat bine de au crescut ca marul, ca parul dar sunt sigura ca alimentatia are un rol f important.
In momentul in care am aflat de mamica , f ingrjorata de altfel, de felul in care sanishori fetitei ei au crescut, am cautat si io mai multe informatii , l-am intrebat pe domnu' goagle si cam asa este
Producatorii isi vad doar interesul. Umflat orataniile fortat, cresc ca fetii-frumoshi intr-o zi cat alti in 6 luni si ... pofta buna consumatorilor !


Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Cum a intrat Andra in viata mea...
Mandra bea laptic si iata... a mai crescut un pic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Neata,
Multumesc de cafea Ylari chiar aveam nevoie ca aseara m-am culcat tarziu.
Cand te aud cu Evuta mi se rupe inima, asa eram si eu inaintea de plecarea in concediu, hai ca mai e ceva pana duminica sigur ii trece. Sa ii dai si saruri de hidratare si pt scazut febra sa ii dai siropel doar dc ii sare de 38 ca sa nu o deranjeze si asta la stomacel. Noi dupa problemele cu stomacul am dat de rosu in gat, a fost un virus tampit ca si eu si Stefan am fost varza, tuse-usturime in gat.

Doloress si eu am avut experiente tampite cu doctorii, dar parca acu din postura de mama ma doare mai tare.
Patrick nu mai papa iaurtel? Daria e ca in bancu ala cu 'intodeauna mai e loc de o bere', intodeauna mai merge un iaurtel, indiferent cand si cat am mancat. Cum mai stati cu dintisori? Ca noi suntem pline si stiu ca mergeam impreuna.

Desiree, pupam ochisorii, poate era doar oboseala vinovata de maraiala? Inapa intradevar lumina e 'mai puternica' tb sa fim atente ca ei sunt mici si sensibili.

Gabita mersi pt ce ai scris.
Ce povestesti tu acolo de la tuns mie mi se pare din alt film, pai eu am alta imagine: urcat in masinuta, incercat sa i se puna pelerina, inceput urlat si zbatut. Eu dc eram in locul lu tanti aia nu o tundeam o trimeteam acasa sau plecam eu... acu inteleg cum rezista ele: mai sunt copii ca Raducu, cuminti

MsBB vroiam sa iti zic si io ca Lori sta cu burta la soare sau alearga dupa Robertzel, dar vad ca mi-a luat-o Gabita inainte.
Inais e prin zona.

Acum Daria are o mare distractie, o carticica cu animale, pe care mi-o deschide la cate o pagina si eu tb sa fac ca animalul respectiv, cea mai mare distractie e la magar... pana la urma cred ca rade de mine.

Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bratafel spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitzam

Deci, din ciclul "Parintii sariti, saracul copil" , va prezint filmul zilei, "Ultima zi cu par, prima noapte fara par". Tuns copilul regulamentar, numarul 0, adica de tot, bec. Cateva zile am zis ca nu ma lasa inima, dar aseara a facut o iritatie uratica la ceafa de la transpiratie, asa ca azi n-a mai scapat.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)

Alaturi de SEBI


ce suparat e ca l-ai tuns...micutul. a stat?

http://lb2m.lilypie.com/hBYxp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bratafel spune:

Alysh felicitari pentru disertatie!

http://lb2m.lilypie.com/hBYxp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Da, Camelia, a stat mititelul cuminte foc. Poate pentru ca eram si tot familionul in jurul lui si ii si dadusera o jucarie de acolo de la Ciufolici.


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Gabi, sa-i fie de bine tunsoarea lui Raducu - cred ca ti se pare mai ciudat fara par, dar pe caldurile astea e mai bine, plus ca ii va creste f. repede.

Micaela, ce povesti alambicate la doct.- de unde si-a dat seama doc. ca are ceva la cap? sau am inteles eu gresit?

Laura, Simona, v-a placut tortuletul? ca mie una mi s-a parut ca a fost cam simplut ornat - am fost cam dezamagita.
Poza nu i-am pus, ca o stiu pe Lara si ar fi fost in stare sa nu taie tortul ca nu strice poza cea frumoasa

Laura, deci plecati doar voi 2 la Paris - cat stati?

Desirre, se mai intampla, nu aveai cum sa stii ca ochisorii ei o sa fie asa afectati - mai ales ca ai spus ca era la umbra.
Comprese sunt sigur bune - mustetelul e bun, desi pt. ochi sunt pareri diferite - oricum ea nu are infectie, cred ca nu ii face rau

MsBb, deci plecati sa va bronzati - o luati si pe vecina? ca si ea isi dorea - cred ca s-ar distra fetele in nisip
mai, noi nu aveam diaree, ci doar o mica iritatie - multumim oricum ca va ganditi la noi

Sunt de acord cu ce-ai scris - nu prea mai poti avea incredere in alimentele din comert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaH spune:

ia sa incerc si eu in mic review:

Gabitza, Ducu e un dulce. imi place cum se uita el in oglinda. si cum o pupa pe mami. chiar ca numai ochii shi boticul a ramas. dar e scump de mori.

simona, semintzele tale sunt nimic pe langa baclavalele mele de ieri. vreo 300-400g. e drept ca nu am mai mancat nimic altceva. dar ar trebui sa nu mai mananc vreo 3 zile dupa dulceatza aceea. ce sa fac, daca am facut gresheala sa trec printr-un magazin turcesc si mi s-au lipt ochii de galantarul cu baclavale?

ylary, sper ca fata e mai bine. 38 nu este o temperatura prea mare, dar combianta cu diaree... ca sa zic, trebuie avut grija. cred ca se paote rezolva din regim, dar asta shtii si tu. shi cred eu ca nu trebuie sa o fortzezi cu mancarea. copii ashtia chair shtiu cat la trebuie, parerea mea. clar ca o doare burtica. si doua trei zile cu regim nu cred ca e grav. intre timp tb sa ai grija cu hidratarea. asta e mult mai importanta decat mancarea.

Micaela, off si doctorii ashtia. mai rau te sperie. acum e greu sa nu te mai gandeshti la asta. pe de alta aprte, daca fata se dezvolta normal... parca nu ar fi cazul de alte investigatzii. dar pt linishtea ta, poate ca ar trebui sa te duci si la alt doctor, o a doua parere nu strica niciodata.

Dessiree, primeshti si adultzi la instruire? eu ti l-as trimtie shi pe tati al nostru la o "scoala de vara" despre ordine. evident, insotzit de falcau. cu teodora, inca mai sper, deshi nu arata nici un semn in privintza asta.
despre ochishorii victoriei, eu shitam ca nu se mai recomanda compresele cu mushtzel. dar nici alt remediu nu shtiu. eu i-am laut teodorei ochelari de soare, cu elastic la spaate. nu ii tzine mai mult de 30s la ochi. shi nici palaria pe cap. ce ma fac eu in romania?

alysh, trebuie sa te felicit pt licentza. e greu, shtiu prea bine, sa fii trasa de fusta de pitic, sa te gandeshti ca sa ii dai sa manance, de ce nu a mancat bine azi, de ce tusheste, si in aclashit timp sa te shi concentrezi la ce citeshti. mai ales daca o faci de acasa. la munca, macar te mai detashezi putzin de cele de acasa. deci, cu atat mai mult, felicitari!

laura, drum buna si distractzie placuta la paris. o sa itzi prinda bine ieshirea asta, o sa vezi. clar ca o sa te gandeshti la mirci, dar e altceva. mai ales ca shtii ca e pe maini bune. incarca-ti bateriile, ca te ashteapta mirci acasa binedispusa si gata de joaca si plimbare.

simonix, sper sa iasa treaba cu aprtamentul si sa potzi sa itzi pui in aplicatzie toate ideile de amenajare. pup robertzel cu nas julit.

Miss, am citit peripetziile din vacantza. ash putea spune ca a fost o vacantza cu peripetzii, clar nu v-ati plictisit. ashtept si pozele edificatoare. urez shi cu, cu intarzierea-mi caracteristica, La Multi Ani! frumoshi si fericitzi puiului vostru. cat despre pasa mai proasta, duca-se pe pustii. uita-te in jurul tau, ai de ce sa te bucuri: un copil minunat, cu sotz iubitor, o familie fericita. ce mai conteaza restul?

trebuie sa spun ca le-am admirat si eu pe cele doua vecine cat de bine se intzeleg. sunt asha de dulci, cum impart ele aceeashi mashinutza.... e tare imporant sa aiba copilul pe cineva de aceeashi varsta, sa se joaca impreuna in mod constant. alex a avut si are un baietzele cu 6 sapt mai mare decat el. acum s-au mutat si cu noi pe strada. din pacate timpul nu prea ne permite sa ne intalnim des, dar cand se intalnesc se intzeleg tare bine. pt teodora nu am avem inca pe nimeni de varsta apropiata. ashteptam verisor/verishoara in decembrie de la matusha de aici. o sa fie ceva diferentza, dar sper sa se inteleaga bine.

oare am uitat pe cineva? daca imi mai aduc aminte, revin, shia asha la cat de cald este aici, nu prea o sa imi stea mintea la munca.

revin cu ceva vorbe despre noi.


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinabulina spune:

buna dimineata! copil foarte solicitant, vad daca apuc sa scriu ceva pana la urma. nu pot deloc sa plec de langa ea, urla de iti sparge urechile... acum i-am dat tot sacul de jucarii, poate o tin ocupata putin ca ma lasa puterile...
nu am apucat ieri sa spun ca mi-au placut tare mult pozele de la ziua Larei. frumoasa fata mai ai, Adriana! parca acum m-am uitat mai bine la ea, pana acum ma "concentram" pe Annika.
de plecat plecam si noi pana la urma, dar nu cu vecina, ca noi vrem sa luam si gogoasa dupa noi. poate ne combinam la anul la o vacanta cu copiii. oricum, plecam fix in aceeasi perioada (ca sa nu ne ducem dorul prea mult)

gata, urla, ma duc...

georgiana, de gogoasa balerina teodora maria din 15 mai 2008
Ia te uita ce mare sunt
Povestea gogoasei balerine
Avem viata in sange

Mergi la inceput