Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (110)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Desiree, asta cu puii din comert nu e doar o vorba, puii astia sunt hraniti cu hormoni de crestere si asta poate duce la unele fetite la cresterea sanilor si altele cum ar fi instalarea pubertatii precoce.
Pupam Victoria ordonata, nu vrei sa o trimit si pe Daria mea sa o inveti asa, ca de la mine... sunt cea mai dezordonata persoana.

Din ciclu cine nu are nimic se cauta: tanti dr. endocrinolog ne-a dat trimiterela analize de sange, sa vedem ce si cum, s-ar putea sa aiba un chist pe ovar sau daca nu imi zicea ceva de un RMN la cap de era sa lesin eu in cabinetul ei, da cica nu crede ca ar avea ceva probleme Ca uite ce copil inteligent e, merge de la 9 luni se suparase Daria pe ea si vroia sa plecam si ii zicea pa-pa, nu crede ca ar avea ceva la cap... deci, m-e rau.

Am citit ce ati scris dar uite ca nu prea ma pot concentra la nimic acum.


Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui YLARI

Laura, multumim, sper sa n-ai si tu parte de greva vreodata...
Sper doar, don tot sufletul sa treaca repede. Sa vedem cum o fi noaptea asta. I-as praji painica maine... a dat cineva pana acum?

Cu plecatul te inteleg, la fel am fost si eu...

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png





Victoria papa des painica prajita, cu unt sau chiar margarina. Si ii place tare mult... de fapt, fiica-mea papa orice. Si, totusi, cred ca e cea mai mica (in greutate... probabil si inaltime) de la M&M.



_
Mami de Printesa Victoria Isabella

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

deci gabitzam pe mine nu ma lasa sotul sa il tund nici macar scurt-scurt cum as vrea eu. Negociem mereu. Ce dulce e cum o pupa pe mami m-am topit toata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Micaela06

Desiree, asta cu puii din comert nu e doar o vorba, puii astia sunt hraniti cu hormoni de crestere si asta poate duce la unele fetite la cresterea sanilor si altele cum ar fi instalarea pubertatii precoce.
Pupam Victoria ordonata, nu vrei sa o trimit si pe Daria mea sa o inveti asa, ca de la mine... sunt cea mai dezordonata persoana.



Daria


Stai linistita, ca eu nu am invatat-o; asa e ea. Am impresia ca "imi da peste nas" ca am uitat sa strang ceva, sau cand imi arata ca imi gaseste parul pe jos. Mai vreo 2-3 ani si face ea curat in casa, ca o sa zica ca eu nu fac bine. Macar ma scapa pe mine de o treaba.

_
Mami de Printesa Victoria Isabella

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Intr-adevar, cam rar, mai dau si eu pe la M&M (fata de inainte) nu prea am timp de nimic. Si de citit, citesc mai in diagonala asa, cand am timp. Azi e ziua Quebecului, avem zi libera si e foarte cald asteptam sa se mai racoreasca sa iesim la plimbare. De aceea am avut timp de forumeala. Piticul doarme cu bunica-sa, cu mine face tarantele, vrea numai joaca,a sa ca doarme cu ea.
La servici e ca la nebuni, desfiinteaza doua birouri mari in Toronto si Edmonton (ca acolo erau cele mai mari salarii) si ne lasa numai pe noi la Montreal si in Ottawa inca unul, din 4 birouri raman 2, si bineinteles ca nu prea angajeaza cine stie ce lume, ci ne freaca pe noi astia ramasi de ne iese sufletul. Oricum dupa o luna de servici vreau si eu sa muncesc de-acasa, desi la inceput zisesem No way. Si asa toata echipa mea e acasa, nu prea mai am cu cine schimba o vorba si alti prieteni nici nu am timp sa-mi fac. Asa ma gandesc ca am sa salvez si eu timpul de mers cu mijloacele de transport, incep sa lucrez la 6, la 1.30 am terminat, pot sa merg sa iau copilul mai repede de la gradi, pot sa-mi fac si eu treburile, pot sa mai arunc un ochi pe forum pana vine copilul de la gradinita, ma tot gandesc si sunt numai avantaje. Nu o sa ma mai gatesc sa ies, insa am sa compensez in week-end.
Oricum asta se va face numai cand merge Patrick la gradinita, deci prin noiembrie, cand pleaca soacra-mea. Va pica bine, ca atunci vine iarna cea grea cand nu am nici un chef sa ies din casa sa infrunt nametii catre servici.

Laura intr-adevar lui Patrick ii placea mult iaurtul la inceput, a mancat tare bine, asta era mancarea lui de seara, o felie de paine neagra si un iaurt. Insa de cand a facut gastro-enterocolita si i-a fost rau si a vomat tocmai iaurtelul ce il mancase de cu seara, nu mai pune gura. I-am luat unul super-gras, cu 10% grasimi si a mai mancat putin de tot. Am sa incerc sa i-l combin cu fructe insa mi-e ca nu mai mananca nici fructele.

A propos, Esme, ea e guru nostru intr-ale mancarii, ce zice carticica ta (ca mi se pare de bun simt, mereu mi-au placut sfaturile din ea) putem sa-i dam varza?

Simona daca si tu esti grasa, apoi eu ar trebui sa ma duc sa ma impusc. Lasa ca semintele sunt bune pentru sanatate, au grasimi bune de care organismul are nevoie.

Micaela multa sanatate, stai linistita ca nu are nimic Dariuta! Asa au un dar doctorii astia sa bage spaima in oameni! Imi aduc aminte cand imi zicea mie un doctor ca am gauri in plamani si ca am sa mor, pe baza unor radiografii, si altul la aceeasi radiografie mi-a zis ca plaman mai curat nu a vazut in viata lui, sunt buni de pusi la expozitie.

Gabitam e un super-dulce Raducu tuns!

Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
"Vos enfants : vous pouvez vous efforcer d'être comme eux, mais ne tentez pas de les faire comme vous" Khalil Gibran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Of am culcat-o... avea 38 acum. I-am dat nurofen si vad ca doarme linistita.
Gabitza ce scump e tunsuliciul mic!!! Il pupam dulce.

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinabulina spune:

pe ultima suta de metri intru si eu sa-i urez lui David de Miss multi ani fericiti, cu sanatate si noroc!

si sa multumesc neaparat celor care au vizionat pozele si ne-au complimentat fetele ...
atat acum, pic de somn. poate maine mai vorbim. noapte buna!

georgiana, de gogoasa balerina teodora maria din 15 mai 2008
Ia te uita ce mare sunt
Povestea gogoasei balerine
Avem viata in sange

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Felicia, am citit si eu ceva, pe sarite, e drept si Stii tu ca dupa orice ploaie iasa soarele. Multumim de complimente ptr. poza de la Ratusca.
Acum sa va spun ce mama iresponsabila si tampita sunt! Azi a fost o vreme superba si am imbracat-o pe Victoria in costumas de baie si am lasat-o sa se balaceasca pana s-a plictisit ea! Cand am adus-o in casa am vazut ca abia isi tinea ochisorii deschisi; probabil (mai mutl ca sigur) soarele a fost prea 'luminos' ptr. ochisorii ei, desi a fost mai mult la umbra (ca are umbreluta la piscina). Daca va spun... a adormit plangand de durere de ochisori, probabil. Imi vine sa-mi dau pumni, nu alta! Am vazut-o in piscina ca ii iasa mucutzi, dar am crezut ca i-a intrat apa in nasuc sau ceva, tampita cum sunt! Dar ochisorii nu i i-am vazut decat in casa cat erau de rosii si iritati. Acum doarme, nu am nici musetel sa-i fi facut comprese, sper sa fie bine maine! Tre' sa o obisnuiesc cu ochelarii de soare. Deocamdata ii rontaie.
De-aia nu am citit tot ce a scris Felicia. Si dupa tura de racnete, ma duc sa ma-ntind, ca-s epuizata. Cred ca e a 4-a oara intr-un an si o luna ca Victoria plange de nu stiu ce sa-i fac! Si nu-s obisnuita, asa ca ma termina psihic, mor de mila ei, mi se rupe sufletul, mai ales azi, ca e vina mea!

_
Mami de Printesa Victoria Isabella

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:


Neatza, dau coffe si va urez o zi buna. Si bebei veseli.

Io m-am trezit ca nu mai puteam sa dorm. Una peste alta o noapte buna, fara temperatura. Daaaaaaaaaaaaaar intre 4 si 5 dimineata 4 pampersi am schimbat Deci n-am scapat de diaree... I-am dat o jumatate de smecta si cam 100 ml ceai de menta. Sa vedem. Acum doarme. Am bagat si un mar la cuptor si fierb si o noua serie de orez. Daca o sa vrea mar copt, bine, daca nu ii fac laptic cu mucilagiu dintr-ala care sincer nu il vad facand minuni... desi toata lumea il lauda si il recomanda. Sincer am incercat sa imi pastrez calmul insa se apropie ziua de duminica si sunt stresata ca nu isi revine fata. As da si o fuga la Medicover... sa vedem.
M-am mai certat si cu al meu, sunt tare obosita, nu mai am rabdare... uf... ce zile proaste si urate au fost astea...

Desiree, of, imi pare rau... asa se intampla, pe moment nu iti dai seama... pupam okisorii Victoriei sa isi revina repede.

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Ce-mi place sa vad ca s-a mai animat atmosfera pe aici . Vad ca doar ce am plecat io si s-a pus lumea pe scris bun asa, plec mai des .
Sa-i urez felicitari lui Alysh , eram precisa , doar te asteptam cu 10-le , sa-i spun Micaelei ca din pacate, asa-s unii doctori, cred ca traiesc doar pt a vedea fetzele noastre , io tin pumni sa nu fie nimic si sunt sigura de altfel ca nu este nimic. Numai uita-te la Dariutza si clar se vede ca perfecta . Am vazut ca a trecut si Doloress pe la noi , am vazut-o si pe Andrada, Simonix,Belleane ( am salvat filmuletul, abia astept sa-l vad )Emycor si Ca-eric , am vazut si soarele nostru unde s-a ascuns , in casa la Gabitza . Am vazut ca Mara, Eva si Annika se lupta cu - sa scapati rpd de problemele la burtica . Am gasit si latura mea pierduta - e tocmai in Canada la Desiree in casa . ochisorii Victoriei sa scape de usturime.

Citat:
citat din mesajul lui Reallaura

BAU
Laura m-a speriat - da am vazut ca era doar o - cred ca motanu' lui Socrate
Simona, o zi buna la Cornu

Mai am de zis - unde se ascunde Lori? Stefany? Inais? Nicole? Mi-e imi e tare dor si de Aelita
Si mai zic : VECINAAAA
Si mai zic : mama ei de
Si mai zic : Socrate, Iulia si Miss


Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Cum a intrat Andra in viata mea...
Mandra bea laptic si iata... a mai crescut un pic...

Mergi la inceput