Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (107)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Multumesc fetelor, ca de obicei neste bomboane!

Inais eu sunt cu mama acasa si de aia nu figurez pe mess..off deci zici ca e ff cald..eu as fi iesit pe la un 5.30-6 asa... nu ma mai joc ...:(

China va aniversati? Mi-a scapat, daca sunt numai pe fuga. Aniversare fericita, multi ani sanatosi si fericiti impreuna

Fug ca Robert s-a catarat pe bicicleta mea... sa o foloseasca cineva , nu?

Aaaa..unde e MsBB? Ca parca n-am vazut-o azi... desi la ce pe fuga eram...

Lori, mami de Robert din 9.06.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Lorich ce poze frumoase cu boboceii de rata! Ce mare s-a facut RObert! Mi-a placut si tortuletul cu buburuzele la sfat...dar cam putine pozeeee, mai vreau!
Socrate Mircea se foieste mult pana adoarme, se aseaza cu capul pe toate pernele, apoi adoarme pe pieptul meu leganat, ca un bb mic. Dupa masa mai mult pe picioare il culc.
Alyshuca da, sigur, abia astept sa ne vede Mda, si eu ma mai enervez pe Mircea si citesc si eu tot carti care ar trebui sa ma calmeze: acum carti cu Sfintii Parinti,cu Pustnici de la Athos etc. Si degeaba. E mult de lucru la o mine IN fine, si Mirci ma mai supara, azi a mers numai in brate sau calare pe carut, nicidecum in carut!! Simteam ca lesin, era si cald, imi venea rau si el nimic!! asta e..
Inais sa-ti fie de bine shoppingul!
chinabulina e ziua voastra de casatorie??? Sa fiti fericiti si sa va iubiti mult!


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

hello fetele,

am intrat sa va salut si sa spun si eu sarbatoritilor de azi, sa creasca mari si sanatosi!

am mai citit si eu pe sarite din urma, dar ce rau imi pare ca nu apuc sa vad si eu pozele pe care le tot admirati voi, nu reusesc si pace.

Ma gandeam sa ma inspir si eu de la voi la torturi, ce torturi ati comandat copiilor la 1 an, sa am si eu o idee cand ii facem ziua Oliviei, dar o rezolv eu cumva.
In weekend vin ai mei si sper sa am mai mult timp sa respir, dar in primul rand vreau sa fac o cura de shooopppiiing ca nu se mai poate, a trecut prea mult timp de la ultimul

Chinabulina, si La multi ani inainte cu fericire si noroc!
Si noi anul asta in august facem 13 ani de casatorie, sper sa nu fie cu ghinion

Prag, imi pare rau de ce a patit sotul tau, acum e mai bine? rabdare multa in relatia cu soacra.

Alysh, e greu tare sa repecti litera cartii cand vine vorba de educatia copiilor, si mie mi se intampla destul de des sa regret cuvinte spuse sau reactii, dar ce sa facem oameni suntem si gresim, citeam intr-o carte ca si daca constientizezi ca ai gresit si incerci sa repari tot conteaza f mult in relatia cu copilul si mai ales e f important sa ne cerem scuze de la ei cand gresim. Asa invata si ei sa-si ceara iertare de la noi cand gresesc si e o lectie pentru toata lumea.

ooof e greu tare sa fii parinte dar si tare frumos.

hai ca trimit asa mesajul si mai intru

va pup

Magda, cu Razvan (5 ani) si Olivia (1 an)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinabulina spune:

ne-am aniversat ieri, dar nu-i bai, primim si azi urari, ca nu-s suparacioasa daca nu mi se citesc mesajele . multumesc frumos
magdone, wow, 13 ani????? mie mi se pare o vesnicie!!! sa va fie cu noroc si la mai mare!
eu mai am putin si ma urc pe pereti. nu mai pot sta in casa!!! afara e intuneric-bezna. abia astept sa vina tati, macar poate iesim in mall, ceva, undeva, ca ma usuc (macar de m-as mai usca...)

georgiana, de gogoasa balerina teodora maria din 15 mai 2008
Ia te uita ce mare sunt
Povestea gogoasei balerine
Avem viata in sange

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Deci se hotaraste vremea asta o data?? Ba ploua, ba nu ploua...dar e cerul negru! Fir'ar! Si inca un fir'ar pt maine cand parca vad ca suntem consemnate in casa!...o sa am si eu timp maine. Desi vorba vine timp. Iasmina ma vrea doar pt ea...cu mici pauze.

Oricum e un copil tare curios, care invata o gramada de chestii in fiecare zi si tot nu se satura. Eu nu pot decat sa ma bucur...si sa-mi fac cafele si ness-uri la greu! Ma oboseste rau de tot.

Daca ati vedea cum arata casa mea...eu care-s maniaca cu curatenia, cu ordinea (de parc-as fi fecioara, nu leu ). Efectiv e nebunie...trebuia sa si aspir...ma multumesc sa spal copilul pe talpi cand il vad ce aduna cand ramane desculta. Mi-e si rusine, dar efectiv printre picaturi fac strictul necesar: mancarea ei, spalat+intins+calcat, ordine de bun simt. Mai nou ea ziua nu doarme decat ff putin (pana intr-o ora). Plus ca stam afara mult mai mult si pierdem vremea si cu drumul dus-intors. Nu-mi ajunge timpul. Poate nu stiu eu sa-l gestionez cum trebuie...mai stii!

Iar cand suntem in casa, sunt ochii si Iasmina. Se catzara peste tot. E innebunita sa se urce pe canapeaua din sufrag. si, desi stie f bine sa se dea jos, alergand pe ea se dezechilibreaza si cade. Deci e pericol maxim. Insa ca modalitate de distragere a atentiei o pun sa imi arate si sa imi aduca lucruri. Si am ramas uimita sa aflu ca pricep cam...tot! O gramada de cuvinte intelege. Ma si sperie uneori. La 1 an sa stie atatea...generatiile astea sunt precoce rau de tot!

Deci merg sa intind ultima masina de rufe (tot spal de cand am venit din mini-vacanta cu nunta...in sfarsit le-am terminat) si sa mananc. E prima masa serioasa pe ziua de azi. N-am apucat sa mananc de cand m-am intors cu ea de la cumparaturi.

Mi-am permis luxul de a scrie acest mesaj lung pt ca sta tati ei cu ea...thanks God!
Va pup!

mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati

Cat de maaaare sunt!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:


Inais nu e vorba de organizare. NU ai cum sa te organizezi cu bb mic ca el nu stie sa respecte un program..asta e...trebuie sa ne tinem dupa ei, ei ne fac programul. Sa vezi ce maldar de rufe am pe fotoliu, asteapta sa fie calcate... iar cu praful din casa...stiti ca eu sunt aia care nici nu-l puneam pe jos


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

lorich sa va fie de bine dezmotzarea..nu ne-ai zis ce a ales de pe tavita..sau ai zis si nu am retinut eu oricum, mi-a placut la NEBUNIE tortul cu buburuze si ciupercute la noi nu se face asa ceva din pacate cat despre blondutul tau cu ochii albastrii...o sa fie un crai vad ca a smotocit bine puiutul ala, mufy s-a speriat de bobocei, pui de gaina/curca..chiraia s-o iau in brate


gata!!! am copil mare. azi a mers fara s-o sustin, prin tot parcul, curioasa, de la carucior la carucior, nu conta ca nu-i al ei, ea sa-si bage nasul am cupil mare, ce sa mai? isi tine echilibrul perfect, se opreste, nu se mai arunca asa cand gaseste un pit-stop. a facut si neste crize de gelozie, am luat un bebi de 2 luni in brate si tragea de mine s-o iau si pe ea, apoi cum vedea ca stau langa mamica cu bebele, cum se milogea s-o iau in brate de frica sa nu iau iar pe bebi in brate...


va las, mai am 10 min din slumdog millionaire, l-am vazut pe zi, insa am primit o vizita si a trebuit sa intrerup...si-s taaare curioasa cum se va termina..mai intru, cred



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

deci io is mama denaturata. am dat cirese fetei. Am mancat mai tarziu si....aveau carne.


despre decolat, deplasat: carut pana la scara avionului, biberon, urlat in avion, ca trebuia sa ii dau la aterizare, nu la dewcolare.



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cleo78

deci io is mama denaturata. am dat cirese fetei. Am mancat mai tarziu si....aveau carne.


despre decolat, deplasat: carut pana la scara avionului, biberon, urlat in avion, ca trebuia sa ii dau la aterizare, nu la dewcolare.



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008



si eu i-am dat cirese...s-au facut visinele la tara, saptamana viitoare ii dau ca-mi aduce mama nici eu nu le-am controlat de viermi da nu am gasit niciunul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Magdone 13 ani de casatorie! Wow! Multi inainte, sa fiti fericiti! Mie mi-au placut mult torturile de Alina_anto si Inais, ca torturi de fetitze, sa-i faci Oliviei. Au fost super.


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008

Mergi la inceput