Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (107)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

La multe lunite Mark de Xor , Mihail de dididi , ALEX de Boo , Eva de Monica C , Alissa de vdrag, Sorina de Preety , Radu de Ada !!!!!!!!!!

La multi ani Irina !!!!! Sa fi iubita si fericita si sa te bucuri de printesica ta !!! O zi minunata sa ai !!!!

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Scuze ca intervin pe aici...intamplator din an in Paste mai citesc si pe la subiectul asta.
Mamidestefan, am o colega de forum, de la grupa fetitei mari care o are pe dr Dragomir, si e multumita de ea...Monica Dragomir.... cabinet in baba novac... si da, e si homeopat, nu se arunca asa repede la medicamente/antibiotice, din ce mi-a pove mamica.
Mi-ar fi placut si mie dr. din ce am auzit, doar ca sunt in capatul celalalt al orasului, deci departe rau.

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008
Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

anamona off greu tare pentru o mamica sa se dezlipeasca de puiul ei, insa ce e cel mai important e ca Theea o sa fie ingrijita si in siguranta cu doua bunici. Iti tinem pumnii si ne gandim maine la tine. Sa treaca repede ziua si sa fie totul ok.

Cat despre mucisori, la noi au trecut cam greu, in total aproape trei saptamani. ici micutei Theea sa treaca repede. Felicitari pentru cele 7 kg fix

Cu o mica intarziere:

Danucu

klemmi

Pozici
Mamica deMaya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Luminita cred ca hunii au fost tare maraiti daca nu ai mai intrat deloc sau ai fost ocupata ?

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Mark de Xor

Mihail de Didididi

Alex de Boo

Eva de Monyca

Alissa de Vdrag

Sorina de preety

Radu de Ada

LA MULTE LUNITE!!! Wow cati sarbatoriti

Iepurila LA MULTI ANI MAMICO!!!

Pozici
Mamica deMaya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Intrebare: cand se face igiena gurii bebelusului? Numai seara? Si cu ce? Cu glicerina mi se pare cam mult in fiecare zi. Se poate doar cu apa sters in gurita? Eu asa fac, dar nu dupa fiecare masa, doar seara, la culcare. Babymom unde esti??? Fetele din Oradea dati o fuga pana la ea sa vedeti a terminat curatenia sau o fi in concediu acum?

Pozici
Mamica deMaya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Cuscra stiu ca ai mai intrebat de igiena guritei...eu nu ii fac nimik. E rau ??? Adica mie imi zicea o dr stomatolog cum sa ii curat dintisorii cand ii vor creste, cu un tifon sau pansament steril stersi cu apica dupa fiecare masa, mai ales dupa laptic , cica ala face ravagii la dintisori... Dar de gurita nu mi-a zis nimeni nimik.... Chiar asa Babymom venim sa iti dam o mana de ajutor la curatenie ? Sau sa ii tragem de urechi pe aia cu cablul ????

P.S. : de maine ma apuc sa ii curat dintisorul imi fac de lucru, daca nu am

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Pentru cine doreste sa ne vada, avem pozici noi

Asteptandu-l pe soricel :)

Cu Iepurasul

Cu iepurasii adevarati

Ma dau in hamac

Floricica

LE: Cuscra sa-i cureti dintisorul soricelului, neaparat e nespalat de ieri

Pozici
Mamica deMaya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

anamona poate ca nu sunt persoana cea mai in masura sa te incurajeze intrucat eu mai am putin si fac 3 ani de stat acasa DAR vreau sa iti spun asa: daca este ceva, cat de mic si putin si care te face sa vrei sa mergi la serviciu si o ora pe zi, du-te. Copilul se va obisnui cu mama/soacra, lucrurile se vor aranja in timp si cel mai importanta daca serviciul pe tine te implineste (ca femeie,sotie, mama ca orice vrei tu) atunci va fi bine si pentru copil. Eu sunt de acord sa fim langa copii cand au nevoie de noi dar sa nu ne abandonam pe noi pentru asta. Acum pe bune, daca vezi ca raportul mers la serviciu/satisfactie profesionala nu e cel asteptat si daca dpdv financiar faceti fata, intrerupi si te intorci sa stai acasa. Dar du-te macar sa incerci.

Boo in acest moment spun ca il las sa se intarce singur. Nu stiu insa daca voi avea putere si rabdare sa astept cat va vrea el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

neatza!

boo, muuh: eu m-am intarcat la 1 an si 5 luni, mi-era rusine de copii.Mama este educatoare si ma lua cu ea, la serviciu, si asa s-a intamplat fenomenul, incepusem sa stiu de copii si rusine,dar noaptea tot fugeam din patul meu la ea, o descheiam la camasa de noapte si ma autoserveam
anamona:Succes! Alt sfat nu-ti pot da, eu m-am intors la aproape doua luni de la nastere, a fost si este greu, in continuare pierd mult din evolutia lui (si eu nu am avantajul bunicilor, l-am lasat cu bona).
Avand in vedere acutizarea crizei financiare, se pare ca a fost o alegere buna, dar, cand lucrez, imi apare fetisoara lui in fata si atunci sun sa vad ce face. Oricum mi-am impus sa nu sun de mai mult de trei ori pe zi

Mamica de VLAD 19.10.2008

minune
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput