Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Sufletul credintei

Emma este iubire!

(8 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 100
Criss75
Criss75

2875 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiCriss75 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Criss75 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Aida, cred ca dorul de Emma e sfasietor.
Iti multumim ca iti faci timp sa ne mai scrii despre tine.
Ai grija de tine si de samburel.

Criss si Alex (11.05.2003)

EMMA, printesa primaverii
Mergi la inceput

nelia

9166 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luinelia Adauga semn de carte la raspuns Trimite nelia un Mesaj Privat  Reply with Quote
Aida, te si te imbratisez, draga mea! Nu e zi sa nu ma gindesc la voi, nu scriu pentru ca nu stiu cum sa te alin. Sper sa reusesti macar sa te linistesti un pic sufleteste... dar la cum te cunosc eu, virtual ce-i drept, eu sint sigura ca vei avea destula energie si putere sa o tii si pe Ema in suflet, trecind peste durerea coplesitoare pe care o simti acum si sa fii si pentru simburelul din burtica o mama extraodinara si frumoasa asa cum ai fost, esti si vei fi toata viata pentru Emma.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput
Alma2006
Alma2006

202 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Pentru tine draga mea draga
Dumnezeu sa te aline suflet mare!

"La libertad significa cambiar no solo el collar sino no ser perros"
Mergi la inceput
monica-elizabet
membru veteran monica-elizabet

18590 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui monica-elizabet Adauga semn de carte la raspuns Trimite monica-elizabet un Mesaj Privat  Reply with Quote
Aida, sunt cu gandul la tine, ai grija de tine si de samburici
ma rog pentru sufletelul mic sa se odihneasca in pace

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Papa de post

Mergi la inceput
ionella3003
ionella3003

1819 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiionella3003 Adauga semn de carte la raspuns Trimite ionella3003 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Draga Adia... D-zeu sa va intareasca si sa va ajute sa va gasiti linistea in El!

Intotdeauna am privit aparitia lui Alex in viata mea ca pe un miracol... am trecut prin foarte mult incercari pana l-am avut si inca mai continua...
D-zeu ne incredinteaza ingerasii Lui sa-i invatam sa zboare... Nu stim niciodata cat dureaza antrenamentul, asta nu o decidem noi... important este sa avem asta in vedere in fiecare clipa si sa pretuim momentele in care ne este ingaduit sa ii avem langa noi... Si este uimitor cate ne invata pe noi acest lucru incat uneori ma intreb daca il invat eu sa zboare sau daca D-zeu l-a trimis sa ma invete el pe mine... ma intreaba intr-o zi: "Mami, inainte sa ma trimita Doamne-Doamne la tine eram ingeras?..."

Si Emma, printesa noastra ... Emma acum este cu adevarat acasa... roaga-te si D-zeu iti va arata acest lucru... sunteti niste parinti minunati si va sunt recunoscatoare, cum am mai spus, ca ati ales sa va impartasiti durerea cu noi... am invatat atatea lucruri de la voi... sunteti, desi poate nu ati ales asta, un exemplu de maturitate si dragoste si veti fi niste parinti exemplari pentru Samburel, la fel cum ati fost si pentru Emma...

Sa aveti o zi plina de pace!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA
Mergi la inceput

vias

9055 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite vias un Mesaj Privat  Reply with Quote
Aida

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

11+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE
Mergi la inceput

ionescu.cris

222 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ionescu.cris un Mesaj Privat  Reply with Quote
Aida , primiti condoleantele mele cele mai sincere .
Emma a fost o Printesa-Licurici cu un curaj si o forta de neegalat .A plecat purtata de razele soarelui , cantecul pasarelelor , de briza primaverii si petalele florilor de mar intr-o alta lume unde nu exista boala , durere ,lacrimi ..
Este fericita acolo si va vegheaza cu toata dragostea si puritatea sufletelului ei ; veti fi unite pentru totdeauna de un fir invizibil impletit din iubire ,devotament , dragoste netarmurita ..

Cu toata stima si consideratia,
Cris
Mergi la inceput

Marina_1609

1956 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMarina_1609 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Marina_1609 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Aida multa putere iti doresc

---------------------------------------
Marina & ANA SOFIA 05.08.08

Mami Marina - Gospodina

Copil crescut din suc de morcovi
Mergi la inceput
GiaDavid
GiaDavid

211 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui GiaDavid Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Aida, tu inca nu esti pregatita sa o visezi pe Emma! Inca nu esti impacata- daca se poate spune asa- ca ea nu mai este langa tine si ca este Sus, fericita, alaturi de Dumnezeu! Nu dupa mult timp de la "multumirea faptului ca ea este bine", o vei visa si o vei simti!

Multa putere, iubita!

Gia (mami de SuperTurboDuracell din 27.noiembrie.2005)
file:///C:/Documents%20and%20Settings/abcd/Desktop/ametrin.htm
Mergi la inceput
afibebe
afibebe

1741 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiafibebe Adauga semn de carte la raspuns Trimite afibebe un Mesaj Privat  Reply with Quote

AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

cristi

asa creste Cristi
Mergi la inceput
Pag. din 100 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com