Emma este iubire! continua lupta cu cancerul *18*

Emma este iubire! continua lupta cu cancerul *18* | Autor: aidaciolac

Link direct la acest mesaj

cap.1 , cap.2 , cap.3 , cap.4 , cap.5 , cap.6 , cap.7, cap.8, cap.9, cap.10, cap.11,cap.12, cap.13,cap.14, cap.15 , cap.16 , cap.17


Anii au trecut si Emma este in aceeasi lupta crancena , doar ca cu o mult mai mare intensitate.
In asteptarea unui miracol ne unim rugaciunile in fiecare zi la ora 13 ora Romaniei.

EMMA ESTE IUBIRE.


Aida ... 14+
Poze cu noi
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Aida, esti o mama minunata si un om cu adevarat frumos. Te imbratisez si sunt alaturi de voi.



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Aida ma inclin de o mie de ori in fata ta. Va iubesc si ma gandesc mereu la voi

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Aida sa dea Dumnezeu sa aiba efect noul tratament...ma rog pentru voi sa fie mai bine

multa, multa sanatate

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Papa de post



Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi la ora 13.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta23 spune:

Da Aida, exact asta cred ca e cel mai bun lucru pe care il (mai) poti face pentru copilasul tau, pentru Emma - sa lupti pana la capat, pentru fiecare secunda cu ea. Te imbratisez cu toata dragostea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Aida esti om pana la urma. Si esti mama in primul rand. Sunt normale toate starile: de furie, de neputinta...de acceptare. Era anormal daca nu le aveai.

O particica din sufletul unei mame ii este dat copilului ei, cand il naste. Cea mai importanta particica.
Ciudat cum se face ca la urmatorul bb avem inca o particica speciala de dat. Identica ca importanta si unicitate! Dar parca anterioara era unica...hmmm...! Asta-i frumusetea vietii unei femei...care este mama. Este un infinit izvor de iubire. Asta esti tu pentru Emma. Iubirea ta a "hranit-o" in acest an pe care tu nu ti-l explici. Continua sa i-o dai.

Iti doresc multa putere si intelepciune. Pentru prezent...si pentru viitor!


mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati

Cat de maaaare sunt!!



Votati-o pe Iasmina! Un vot pe saptamana, pana in 12.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

E tarziu dar nu pot inchid un ochi gandindu-ma la voi,mai ales la tine ca mama,la ce este in sufletul tau.trebuie sa-ti spun ceva:am ambii parinti morti de cancer dar din suflet iti spun ca eu cred in minuni,ele chiar exista si am avut parte de ele.Nimic nu e intamplator in lumea asta,toate au un sens pe care noi nu-l intelegem acum sau poate niciodata.
Nu-ti pierde speranta nici chiar acum,iti inteleg perfect toate reactiile,se spune ca trebuie sa fii pregatita pentru orice.Asa este ,dar cel mai bine gandeste-te la viata de pana acum alaturi de Ema si la cel mai frumos si pur sentiment care va leaga Iubirea de mama si fiica.
Va iubesc mult si sunt cu gandul alaturi de voi si ma rog alaturi de toti pentru o minune.

adelina si piticii
Vacanta 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefanna spune:

Aida draga mea, esti cu totul venita din alta lume.... nu esti om, esti o fiinta deosebita, minunata, esti un inger ratacit printre oameni.Tu esti puterea Emmei si viata ei.Faca Bunul Dumnezeu ca sa fii mangaiata, intarita si sa primesti raspuns la minunea pe care cu toate o cerem.Doamne asculta inima care plange si ridic-o din neputinta.Te imbratisez cu multa iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morcoveatza spune:

Aida, multa putere si Emmei multi pupici care sa-i aline suferinta.


Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

Aida !
pentru Emma.

23+


"Anyone giving me bottles, teats or pacifiers will be sued. Daddy is a lawyer." (ma' baby)

"The key to effective parenting lies not in what we do but in who we are to our children." - Gordon Neufeld

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Aida



Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu' Bodo

Varsta lui BB2 100% Isabelle
goblenuri-relatii pe blogul Donului

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput