Emma este iubire! - continua lupta cu cancerul (9)

Emma este iubire! - continua lupta cu cancerul (9) | Autor: anda

Link direct la acest mesaj


cap.1 , cap.2 , cap.3 , cap.4 , cap.5 , cap.6 , cap.7, cap.8

Anii au trecut si Emma este in aceeasi lupta crancena , doar ca cu o mult mai mare intensitate.
In asteptarea unui miracol ne unim rugaciunile in fiecare zi la ora 13 ora Romaniei.

EMMA ESTE IUBIRE.





Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Off, cata durere!
Ne rugam si noi ptr micuta Ema:
Te rugam Doamne, vindeca durerea acestui copil, roaba ta Ema!
Alunga de la ea boala si neputinta!
Tu , care esti doctor al sufletelor si al trupurilor,
Arata-ti si acum puterea milostivirii tale!
Vindec-o pe ea, Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu,
Cu rugaciunile pe care le inalti inaintea fiului tau si Dumnezeului nostru!
Vinedecati-o pe ea sfintilor, care ati primit de la Dumnezeu harul tamaduirii si ati vindecat o multime de bolnavi!
O Doamne, Isuse Hristoase, primeste putina noastra rugaciune pentru copila aceasta Ema!
Stinge-i focul care a cuprins-o,inceteaza-i boala, ridic-o din patul durerii, intru mantuirea numelui tau!
Ca tu esti cel ce vindeci neputintele, Hristoase Dumnezeule,
Si tie marire inaltam, acum si-n vecii vecilor,
Amin!


Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta23 spune:

Vorbind cu o prietena despre Kissy, si-a adus aminte de o rugaciune spusa de un tanar care acum cativa ani era bolnav de leucemie si caruia i se mai dadusera cateva saptamani de viata.
Rugaciunea este: "Doamne da-mi putere sa schimb ce pot schimba, forta sa accept ce nu pot schimba si intelepciune sa fac diferenta dintre ele". Nu stiu cat ar putea sa te ajuta scumpa Aida aceste cuvinte, insa in spatele lor se ascunde o experienta a cuiva care cu siguranta a suferit mult. Sper din suflet sa vii cu vesti bune. Astepti vesti cu Kissy zambind, razand, bucurandu-se de orice flecustet, fiind fericita! Ma rog lui Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Azi o zi buna inca de la inceput. La 6 dimineata am intrebat-o daca vrea sa vina anda la ea si a fost de acord imediat. A fost prezenta de cum s-a trezit si a cerut de mancare de multe ori ... am zis din prima clipa ca are o zi buna.

... si au venit "nebunele" si totul s-a desfasurat absolut normal. Chiar discutam cu mama in seara asta diferenta cand imi intra altcineva in casa. Li se citeste pe fata spaima , teama si crisparea , pe cand voi , voi va comportati absolut normal. Pai nici nu ma mir ca va iubeste atat de mult , ca noi va iubim atat de mult , nici nu ma mir ca sta de vorba cu voi , nici nu ma mir ca nu o deranjeaza forfota si galagia voastra.
...dar Luana copil frumos si extraordinar , a facut ceva ce nu a mai reusit nimeni de mult , un copil sa o faca sa vorbeasca. Eu evit sa chem copii pt ca stiu ca o deranjeaza , ca imi e frica ca s-ar putea sa ramana marcati , ca din sinceritate ar putea sa puna intrebari care sa ii ridice noi si dureroase semne de intrebare , dar Luana , o lectie de om. ana sunteti extraordinare amandoua.
anda , doris , ana si mai ales luana va multumesc din suflet pentru asa clipe minunate , pentru cadouri si mai ales pentru licuricii din ochii Emmei
mariuca draga , chiar daca fizic nu ai fost aici stiu sigur ca gandul si sufletul ti-au fost langa noi



Va si va iubesc pe voi toate cele care sunteti langa noi , voi care ne transmiteti dragostea si energia de a mai merge mai departe , fara voi poate ca nu am indrazni sa speram si sa luptam atata , impreuna cu voi pare mult mai usor



Aida
Poze cu noi
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandraaaa spune:

Aida, o simpla idee... ai vazut filmul The Secret? Banuiesc ca ai auzit de el, daca nu l-ai vazut inca uita-te la el.

In continuare sunteti in gandul meu si ma rog pentru voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Aida, multi pretioasei
ma gandesc la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Sunteti in gandul meu
Si un mare de fete dragute si nu bumai de la TM



Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu' Bodo

Varsta lui BB2-80% EDY

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Cum se fura un zambet? cu atata dragoste si daruire. Si cu un firesc pe care copiii il stiu atat de bine. Minunat lucru ati faptuit. Jos palaria.


Va multumesc pentru licuricii din ochii Emmei si pentru mi-a zis ca la vara, cand o sa-mi iau sandalutze si slapi...si-mi povestea despre soare, cat de tare arde vara, si ca va avea nevoie de palarie....







azi, orele 13 - pentru pretioasa Emma



de M (7) si G (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Aida si Kissy......mai mult nu stiu...ca mi s-a oprit inima in gat...si va iubesc mult si rau tare!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Doamne ajuta! [ruga} ma rog la DD sa fie toate zilele bune de-acum incolo
Emma si mamica ei si pe fetele de la TM care infaptuiesc minuni

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Papa de post



Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi la ora 13.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alma2006 spune:

Pup fetele luptatoare!
Si inca unul , bonus, pe nasucul Emmei!


Mergi la inceput