Emma este iubire! - continua lupta cu cancerul (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Kissy si Aida,
Doamne ajuta, sa fie bine pentru Emma si parintii ei !
Ana si Luana, Doris, Anda si tot grupul de la "Impreuna Timisoara", sunteti minunate !



Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13.


Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)

www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Am un pentru cea mai curajoasa fetita din lume...
...la fel si un pentru mamica

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

acum sper la o minune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

...si ne in continuare...Doamne Ajuta!!!
...sigur va fi bine...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

acum sper la o minune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Iti suntem alaturi Emma si Aida, sa dea Domnul ca Emma sa se faca bine iar voua putere si curaj !! Sunteti extraordinare !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

Sa naucim durerea de pe umerii acestui copil. Sa trimitem lumina si putere infinita. Si toata iubirea din lume.

Pentru licuriciul mic.





Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Fetele de la "Impreuna Timisoara"sunteti extraordinare!

Ne rugam in continuare pt pretioasa Emma si familia ei,speram la o minune!

Astept orice veste de la voi,fie ca fiecare zi sa aduca cite putin din insanatosirea Emmei!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Doamne ajut-o pe Emma!!
Cat ma bucura va aflu ca a fost o zi buna! Sa dea Domnul ca toate zilele ce vor veni sa fie cel putin la fel de bune.

Fetele de la Timisoara, sunteti extraordinare!!!

Emma, iubita noastra, Aida, mamica scumpa, sunteti in gandurile si rugaciunile noastre in fiecare zi! Multa putere si incredere in Cel de Sus! Nu va va lasa!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

dumnezeule ... ce greu mi-e greu pentru ca nu-mi gasesc cuvintele , greu pentru ca nu sunt in stare sa vorbesc cu o femeie asa puternica precum esti tu aida, greu pentru ca nu am puterea necesara sa fac ceva sa rastorn aceasta situatie cumplita, e deosebit de greu prin ceea ce treci si ma inchin in fata ta, sa-ti dea dumnezeu putere cat mai multa

in urma cu vreo trei ani dupa ce am intrat in marea familie DC am citit un mesaj scris de tine aida pentru ca era scris de aida ciolac si din timisoara ... numele meu de fata fiind ciolac, mi-am zis ca poate suntem rude .... apoi am citit despre problemele care le-ati avut si mi-am zis .... doamne ajuta ca e bine acuma .... si de atunci nu am putut sa va mai scot din mintea mea .... mi-a intrat in suflet chipul emmei si m-au marcat asa de tare acele probleme ale vostre incat din acel moment ati intrat in viata mea, va citeam zilnic, trebuia sa stiu ce vi se intampla desi niciodata nu am zis nimic, de rusine, de teama de prea mult respect pentru o femeie asa de puternica cum esti, din neputiinta de a face ceva

niciodata nu mi-a fost asa de greu sa scriu un mesaj

... iar acuma plang, plang zilnic si mi se rupe sufletul cand ma gandesc la voi .... de luni de zile imi incep ziua citind vesti despre voi plang zilnic cand ma gandesc la voi, plang cand citesc vesti proaste despre emma si rad cand citesc vesti bune,ma rog zilnic la dumnezeu sa faca o minune ... niciodata nu am avut suficienta putere sa scriu cateva randuri .... nu pot sa-mi explic de ce, pur si simplu sunt socata de atata suferinta , de atata durere ...

Le admir pe fetele dragi Anda, Doris (pe care le cunosc si pesonal si intr-adevar sunt minunate) Ana, Maria (pe care le stiu de pe forum doar dar le simt aproape prin modul in care scriu si stiu sa spuna cuvinte calde atunci cand e nevoie) .... fete absolut deosebite si puternice care fac lucruri nemaipomenite pentru voi si si imi pare atat de rau pentru neputiinta mea de a face ceva pentru a opri aceasta nenorocire, de handicapul meu de a ma alatura acestor fete minunate care au facut si fac atata bine de cate ori au ocazia.

aida draga nu-ti pierde speranta, minuni exista , speranta moare ultima .... va iubesc enorm ...

as vrea sa pot sa o strang la piept pe micuta emma si dupa sa fie sanatoasa , as vrea din tot sufletul sa am asemenea puteri magice as vrea , as vrea .....

ma rog la dumnezeu zilnic alaturi de toate fetele de aici sa faca o minune

poate nu am reusit sa exprim tot ceea ce simt, nu stiu sa scriu precum Doris, Anda , Ana , Maria .... dar nu am mai putut sa tac si sa nu va spun ca va sunt alaturi si ca traiesc la intensitate maxima tot ceea ce vi se-ntampla


ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Andanii,

De azi te re/asteptam la Impreuna Timisoara, alaturi de noi, pentru Emma!

fara comentarii, da?

BLOG DC-Impreuna Timisoara


Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem, dar ne pot calauzi in viata.



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Aida, uite citeste cit poti de des acatistul www.ortodox.as.ro/acatiste/ac51.html" target="_blank">acesta.

ajut-o Doamne pe Emma sa se faca bine!

Mergi la inceput