Sa ne rugam pentru Emma, zilnic orele 13

Sa ne rugam pentru Emma, zilnic orele 13 | Autor: light

Link direct la acest mesaj

Am propus sa ne rugam cu totii la aceeasi ora 13, ora Romaniei, in data de 24 decembrie, pentru Emma, a carei lupta cu cancerul este tot mai indarjita. Ne rugam pentru o minune de Craciun pentru Emma.Pentru cine nu stie despre ce e vorba, aici este ultima postare a mamei Emmei, aidaciolac:

Citat:
Dragelor mii de scuze ca nu am mai scris aici , dar imi este foarte greu. Situatia este cat se poate de grea si se pare ca suntem pe ultima suta. Durerile se intetesc , dozele cresc si cum e cel mai rau acum , vin sarbatorile si cei din spital nu au facut rost de reteta pentru morfina si mai am doar un pas pana ating doza maxima la Tramadol si cred ca asta va fi maine.Este cel mai greu mod sa iti vezi copilul asa chinuit de niste dureri pe care nu le poti controla ...Va pup dragelor si merci pentru rugaciuni si gandurile bune
...iar povestea incepe de aici:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=126360&whichpage=1EDIT: pentru ca rugaciunile noastre dau rod, ne vom ruga zilnic pentru Emma, la aceeasi ora 13
my deviantArt Gallery

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Ne vom ruga in Ajunul Craciunului...ne vom ruga ca micutza sa nu mai aibe dureri...sa simta macar o sclipire din magia Sfintelor Sarbatori!
Ne vom ruga pentru Aida, ii vom trimite putere, si iubire!


Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in 24 Decembrie, ora 13.



BLOG DC-Impreuna Timisoara


Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem, dar ne pot calauzi in viata.



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Da, sa le trimitem putere si iubire, fetelor noastre dragi !
In Ajunul nasterii Domnului, in ziua de Ajun, ne vom ruga si gandi, mai mult ca niciodata pentru Emma si Aida, sa simta si ele, magia Craciunului !





Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)


Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in 24 Decembrie, ora 13.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

,sa le dea DD,multa putere,atat mamei cat si fiicei!

MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Voua, celor cu suflete mari, va mai adresez o rugaminte:


Pe langa rugaciuni si ganduri bune, oferiti-i Aidei si matzei scumpe, o colinda, un videoclip, o felicitare virtuala, ce credeti voi, ca le-ar putea face sa simta Magia Craciunului.

Va multumesc!

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in 24 Decembrie, ora 13.


BLOG DC-Impreuna Timisoara


Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem, dar ne pot calauzi in viata.



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:




Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in 24 Decembrie, ora 13.




Aida, sunt alaturi de tine cu tot sufletul.


Criss si Alex (11.05.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


Suntem alaturi de fetele noastre mult incercate



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in 24 Decembrie, ora 13.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Alaturi de voi, dragele noastre!

Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni pe 24 Decembrie, ora 13! Lupta iubita!


Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

Sunt alaturi de voi, dragele mele Kiss si Aida.
Va imbratisez.





Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in 24 Decembrie, ora 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Ne vom ruga si noi pt micutza luptatoare si parintzii ei minunatzi! [ruga}

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

NU-mi gasesc cuvintele sa va spun cat de mult sunteti in inima mea.
Ma rog pentru voi si Dumnezu trebuie sa auda.

Pentru Emma si extraordinara ei Mama





Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput