Minunatele Scorpiute *66* Alaturi de Emma

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

ana, sanatate multa Luanei.asta va trebuia acum.
gabi, stai cumintica atat cat poti.asteptam noutati de la control sa vedem cand vine printesa.
acum sa va zic:luni am fost la control, doctorul m-a retinut din 2004 ceea ce m-a surprins.nu ma asteptam.am facut eco insa nu se vede decat un punct negru.ieri mi-a dat sa fac BHCG si mi-a iesit 214,8 si l-am sunat imediat pe dr.mi-a zis ca e mic si luni sa repet din nou BHCG.ca el la control luni mi-a zis ori ca e mic ori ca ar putea fi oprit din evolutie desi nu crede dar ca sa fim siguri repetam analiza lunea care vine ca trebuie sa fie mai mare.si tot luni pe 16 sa ma duc din nou la el cu rezultatele.mi-a fost un pic teama ieri la rezultat.dar m-am mai linistit.sa vedem cum iese si cea de luni.ca stateam si ma gandeam ca la razvan tot asa am fost in ian am avut ultimul CM si abia in 24 martie mi-am facut test barza si in aprilie pe la jumate m-am dus la dr.ori eu acum m-am dus cam cu o luna mai devreme ca la sarcina cu razvan.la razvan aveam cam 7 saptamani in aprilie cand m-am dus iar acum imi iese ca as avea cred ca 4.sper sa fie totul ok si sa vedem ceva mai bine luni la urmatorul eco.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004&
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, fete minunate !
Acum apuc sa dau si eu, pe aici. Multa alergatura, dar macar m-am bucurat de soare, azi.
Gabi, stai cuminte, ca nu mai ai mult si-ti intalnesti comoara ! Hai, sus picioarele ! [aerobic]
Ana , insanatosire grabnica Luanitei !
La noi, tot pana joi, inclusiv, Medi e acasa cu rinito bronsita. Ea, data trecuta a avut traheo bronsita. Dar la cum umbla cu gatul gol, nu ma mir. Daca nu asculta , n-am ce sa-i fac. ...Grea adolescenta asta !
Mira, e super atat, nici nu era nevoie de mai mult !
Spor la treaba si bafta, sa ajungeti acasa in RO, la sfarsitul lui martie !
Adriana, din cate povestesti tu, sigur va fi bine !
La ortodont(sau cum se numeste) ati ajuns in C-ta. ?
N-am apucat sa va spun, ieri, am mancat si eu, mucenici copti cu nuca si zahar. De la mama prietenei mele si de la o vecina, care i-a adus mamei mele. Deliciosi !
O zi faina in continuare !





Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13.


Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=3" target="_blank">pisicutza si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=4" target="_blank">dulcineea mea, la "Clipe de viata 2008".

www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

fetelor

ana si sanatate multa Luanei
dodo, nitelus mai ai si tii comoara scumpa in brate si pe tine si pe bogdanici
nina ma bucur ca a papat mucenici
la noi este fff cald dar ne descurcam astia mici merg cu drag la gradi si scoala si asta e cel mai important...alex are de recuperat de la scoala...dar prinde el din mers...
va pe toate

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Papa de post



Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi la ora 13.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Mira...ma bucur ca sunteti in parametre...deci pe 12 aprilie planuiti sa fiti la Timisoara?Poate ne vedem?!
Adriana...hai sa fie bine,dea Domnul sa fie buna analiza...Sora mea din Italia a avut sarcina oprita din evolutie,dar era sarcina mare,peste 4 luni...a fost greu...dar a trecut.Acum se bucura de o frumusete de printesica...
Monica...lasa ca Alex e flacau istet,se descurca el cu recuperatul...e bine ca au dus dorul scolii si gradinitei si merg cu drag,si-au reintalnit prietenii...
Ninocika...multa sanatate pentru Medi...acuma...ce sa mai zic?Tu nu ai fost adolescenta?Si eu la fel faceam,ba inca ma spalam pe par si plecam cu capul ud la discoteca...ca era mai cool....


Fetelor,multumesc de urarile de sanatate...e mai bine Luana,inca tuseste...dar e mai bine.
Sa aveti o seara cat mai buna!Va pup!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa

Pi casa nou



Amalgam de ganduri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

ana, multa sanatate Luanei. Lasa ca recupereaza ea lipsa de la ziua Lorianei!!
Da, deci venim. am rezolvat-o la servici.
..da, cum sa nu. Ne vedem neaparat....dar mai lung decat data trecuta, mai ales ca suntem aprope vecine. si inaite de 12 apr. In ziua aia trebuie sa ne intoarcem deja



Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006)

Poze noi.....cu noi



Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna minunatelor,
o zi frumoasa va doresc si numai bine.

Eu invat incet-incet cum sa ignor treburile care trebuiesc facute si pe care le rezolva seara al meu cand vine de la servici.Bodo e incantat caci stau acum mereu la "fundul "lui si ne jucam in pat si povestim si citim mai mult-caci doar de el incerc sa ma ocup.
Bogdan e din ce in ce mai bine...doar mai tuseste putin dar continuu cu miere si lamaie

Va poftesc cu drag la si

Astrele spun:

Renunta la prejudecati pentru ca s-ar putea ca acestea sa creeze tensiuni.

Invata sa fii rationala si sa iei decizii pe baza cunostintelor si nu a sentimentelor. Daca simti ca nu reusesti, cere sfatul colegilor!

In rest vei avea o zi destul de ocupata, in care trebuie sa rezolvi diverse angajamente. Nu prea vei avea timp sa te detasezi si sa te relaxezi. Acesta este motivul pentru care, spre seara vei dori doar sa te odihnesti.







Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu' Bodo

Varsta lui BB2 100% Isabelle
goblenuri-relatii pe blogul Donului

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, fete minunate !
E soare, e soare....vine primavara !
Monica, ati dat de caldura, acolo, ce fain !
Ce bine ca le place la copilasi la scoala si gradi ! Asta e foarte important !
Ana, la noi, in zona asta e prea rece sa umbli mai dezbracat de cum vezi soarele pe cer, primavara. Iar Medi abia are 12 ani.
La varsta ei inca purtam caciula si abia la liceu incepusem sa umblu si eu, cu pletele descoperite.
Dar de gat si piept scriam eu, ieri. Ca-i place sa umble mai...dezgolita, in zonele acelea.
Cum e acasa cu Luanita ? Si-a mai revenit ?
Alex ce face ?
Mira, ce fain ca ai reusit ! Copiii se bucura ? ca ai tai cred ca sunt foarte bucurosi sa-ri revada nepotii si fata ! Merge si sora ta ? va intalniti cu totii ?
Gabi, asa, sa stai cuminte cu Bodo, ca e spre binele Isabellei si al tau !
Adriana, ce faci, cum sunteti ?
Mina, voi ?
Francisca, spor la treburi ! Te asteptam cand te mai eliberezi de munca.
O zi cat mai faina, fete minunate !








Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13.


Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=3" target="_blank">pisicutza si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=4" target="_blank">dulcineea mea, la "Clipe de viata 2008".

www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

buna fetelor,un pic suparata.ieri am avut sangerari si am pus mana pe telefon si l-am sunat pe dr.la 21 m-a primit la cabinet si am facut eco.in uter nu sunt cheaguri dar nici sarcina nu poate zice sigur ca ar fi numai 4 saptamani dupa cum arata BHCG.de sarcina extrauterina nu mi-a zis la eco nimic.mi-a dat sa repet acum dimineata BHCG care trebuie sa se dubleze in cazul unei sarcini, tratament pentru sangerare si sa-l sun azi cum am rezultatul ca daca iese mare, repetam si luni si daca si atunci e in crestere inseamna ca e sarcina si se opreste si sangerarea.daca nivelul BHCG e mai mic inseamna ca a fost avort si ca ovulatia(ceva de genul asta mi-a explicat nu stiu cat am retinut eu)si menstruatia au fost la un loc si se ia tratament pentru eliminare (adica nu se ajunge la chiuretaj).pana la 15 stau cu inima cat un purece.fundul trebuie sa-l intep pana duminica, venele de la maini sunt intepate.
nina, luni sun la dr din cta pentru o programare sper eu pe marti.sper din tot sufletul sa-i pot face la cta ceea ce pot sa-i fac la bucuresti si chiar daca m-ar costa ca as ajunge cred la aceeasi cheltuiala.
va pup pe toate, imi pare rau ca nu am intrat sa va spun, insa aseara am ajuns la 23 acasa si am fost asa intoarsa pe dos.mai ales ca nu am nici un avort si nici un chiuretaj, nici o sarcina extrauterina la activ si mi s-a intamplat mie asta.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004&
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Citat:
citat din mesajul lui nastasie

buna fetelor,un pic suparata.ieri am avut sangerari si am pus mana pe telefon si l-am sunat pe dr.la 21 m-a primit la cabinet si am facut eco.in uter nu sunt cheaguri dar nici sarcina nu poate zice sigur ca ar fi numai 4 saptamani dupa cum arata BHCG.de sarcina extrauterina nu mi-a zis la eco nimic.mi-a dat sa repet acum dimineata BHCG care trebuie sa se dubleze in cazul unei sarcini, tratament pentru sangerare si sa-l sun azi cum am rezultatul ca daca iese mare, repetam si luni si daca si atunci e in crestere inseamna ca e sarcina si se opreste si sangerarea.daca nivelul BHCG e mai mic inseamna ca a fost avort si ca ovulatia(ceva de genul asta mi-a explicat nu stiu cat am retinut eu)si menstruatia au fost la un loc si se ia tratament pentru eliminare (adica nu se ajunge la chiuretaj).pana la 15 stau cu inima cat un purece.fundul trebuie sa-l intep pana duminica, venele de la maini sunt intepate.
nina, luni sun la dr din cta pentru o programare sper eu pe marti.sper din tot sufletul sa-i pot face la cta ceea ce pot sa-i fac la bucuresti si chiar daca m-ar costa ca as ajunge cred la aceeasi cheltuiala.
va pup pe toate, imi pare rau ca nu am intrat sa va spun, insa aseara am ajuns la 23 acasa si am fost asa intoarsa pe dos.mai ales ca nu am nici un avort si nici un chiuretaj, nici o sarcina extrauterina la activ si mi s-a intamplat mie asta.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004&
varsta lui razvan

fruntea sus, tinem pumnii sa fie bine. stai cumintica si da-ne de stire cum poti. pupaturi!

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului
Some people dream of success...while others wake up and work hard at it

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remiclea spune:

buna fetelor, mai primiti o scorpiuta printre voi?

Raluca de Adelina-Mihaela(08.01.2008)
poze
poze Ada
cat am crescut...
Povestea nasterii Adelinei

Mergi la inceput