Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (67)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Lidia, tu ai spus (sau ma insel) ca a inceput cu o enterocolita.
Poate nu ar fi rau sa mergi (sau sa chemi acasa) repede la un serviciu de urgente care poate sa-ti faca si analize pe loc.

De ex. suna la BGS si intreaba. Spune-le si tu ca ai vazut la stiri ca bantuie o enterocolita virala nasoala, copilul a avut semne de raceala combinate cu probleme la stomac si mai bine pazit de cat patit. Ce pot face decat sa iti ia banii si sa faca analizele?!
Macar stai tu linistita dupa ce afli ca nu-i nimic grav.

si multa, multa sanatate!

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Lidia ne sa treaca febra ..sa fie bine puiutul.

CRISTINA , mamica lui Raducu (7.10.2008)


in asteptarea lui Radu

Radu Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

la noi diversificarea merge bine, surprinzator. Astazi a mancat 150 ml de supa din morcov, patrunjel, dovlecel si cartof dulce(i-am facut-o de consistenta unui nectar)+ 60 ml de lapte. Dupa trei ore urla de foame (era in parc, afara, au veni val-vartej) si a ras 210 ml lapte. Mai papam si maine supa si de poimaine trecem la piuree de legume. Vreau sa cumpar si borcanele de la Hipp de fructe, sa alternam marul si poate si de legume.


Intrebare: ati vazut pe undeva iaurtiera? Afara se gasesc undeva pe la 30-50 Eur, la noi nu am zarit. Ati vazut pe undeva?

Mamica de VLAD 19.10.2008

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicic76
Intrebare: ati vazut pe undeva iaurtiera? Afara se gasesc undeva pe la 30-50 Eur, la noi nu am zarit. Ati vazut pe undeva?

Mamica de VLAD 19.10.2008

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei



Am vazut in Carrefour. Dar nu m-am uitat la pret pt ca nu m-a interesat.

Victoria, binecuvantata de Anna Sofia

Poze Anna Sofia Ma fac mare

"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

felicic cum e iaurtiera, poate gasesc aici la vreun pretz rezonabil?

Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolici

preety te rog maine dc te mai duci la targ poate zaresti si standul cu wrapuri...sau poate a vazut cineva azi, sa mi zica si mie un pretz si o locatie a standului.
pupam

Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)



Standul e la etajul 1, sunt cei de la care si-a luat Ada wrap-ul (nu-mi amintesc acum site-ul, poate zice ea). Aveau vreo 2 sau 3 tipuri, unul din bumbac un pic elastic era 170 ron, la restul nu stiu preturile, dar il aveau si pe cel cu fermoare, de care poveste preety ca a vazut la cineva. Dau si CD cu instructiuni in banii astia

LE: www.hamacuri-amazonas.ro/Portbebe/Jersey-Sling-p88.html" target="_blank">asta il au la pretul de 170 ron

_
Our future determines our past

bobocica Maia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

joy21: in care Carrefour? ca ma duc glont.

nikolizi: iaurtiera este asemanatoare sterilizatorului de biberoane Avent, ca forma, are in cam 7 borcanase in care pui lapte Uht+un pic de iaurt, o bagi in priza si....scoti iaurtul Eu vreau sa cumpar, sa prepar iaurt in casa si apoi sa pun si fructe zdrobite si scot iaurt cu fructe ptr pitic.

Mamica de VLAD 19.10.2008

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Lidia mie imi povestea marti pediatra (lucreaza la urgente la IOMC) ca au venit multi copii cu viroze, temp 39 timp de 4-5 zile, dupa care scade brusc. Ea e impotriva antibioticelor si nu le prescrie decat daca e cu adevarat necesar. Le da la toti antitermice. In sch toti parintii o bat la cap sa le dea un antibiotic. Poate e si cazul tau. Daca vrei da mi un sms in seara asta, ca sa o sun eu pe la 8.30, ca mai tarziu nu raspunde la telefon.

Feliciafelicitari . Tu aveai un pui "papacios". Manaca mai mult decat al meu si eu slava domnului nu pot sa ma plang ca nu imi mananaca copilul.

Multumesc Lala. Am dat si eu de site.

Hm, am scapat standul cu wrapuri. Chiar vroiam sa imi iau unu, dar numai dupa ce il vedeam . Asta e, poate gasesc ceva pe site.

Didi si bb Mihail (22.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Didididi

Lidia mie imi povestea marti pediatra (lucreaza la urgente la IOMC) ca au venit multi copii cu viroze, temp 39 timp de 4-5 zile, dupa care scade brusc. Ea e impotriva antibioticelor si nu le prescrie decat daca e cu adevarat necesar. Le da la toti antitermice. In sch toti parintii o bat la cap sa le dea un antibiotic. Poate e si cazul tau. Daca vrei da mi un sms in seara asta, ca sa o sun eu pe la 8.30, ca mai tarziu nu raspunde la telefon.

Feliciafelicitari . Tu aveai un pui "papacios". Manaca mai mult decat al meu si eu slava domnului nu pot sa ma plang ca nu imi mananaca copilul.

Multumesc Lala. Am dat si eu de site.

Hm, am scapat standul cu wrapuri. Chiar vroiam sa imi iau unu, dar numai dupa ce il vedeam . Asta e, poate gasesc ceva pe site.

Didi si bb Mihail (22.08.2008)


multumesc mult...
CHIAR mi-ar fi de mare ajutor mai multe detalii despre ea ..ca sunt in cautare de PEDIATRU

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare Stefan - 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157607916419749/show/" target="_blank">Pozici cu printzesa mea -Izabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui clau_geo

stiu cum te sim ti ca am trecut prin asa ceva , la noi singur medic care ne-a ajutat intr-adevar cu un tratament bu a fost Stanciu
daca vrei iti dau nr lui de la cab particular, suni si ii spui secretarei ca e o urgenta si ce anume are bebelu si sunt sigura ca te poti duce imediat sa il vada.

Mami fericita de Irina Alexandra (04.09.2008)

Asa creste Irina




TE ROG MULT ..DA-MI-L PE PM ...

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare Stefan - 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157607916419749/show/" target="_blank">Pozici cu printzesa mea -Izabella

Mergi la inceput