Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (67)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Lidia am trecut si eu cu printesa prin momente de criza si imi pot imagina ce este in sufletul tau Si eu as mai merge la alt spital, sa fiu sigura ca nu e ceva grav cu puiul meu. Ne rugam sa fie bine puiul si sa scapati de febra

Moni tu esti bine ? Nu ai mai intrat de mult Sper ca esti bine si tu si puiutul. Asteptam vesti de la tine. Te pup

Roxana te pup Multa sanatate Mikului si rabdare tie , veti trece si peste hopul asta

Babymom sanatate muuuuulta si o noapte linistita

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Multumesc babytza esti o dulce!

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Noi azi am fost afara, a fost o vreme super.Bianca era super incantata si cu totul ca era ora de somn era taaare curioasa sa vada in jur.

Ancule scaun de masa noi avem Brevi si se gaseste la pret de 250-260 RON. Pupam mica miscatoare, e superba

claudinnamicul fotbalist

luminita azi cascam ochi dupa o mamica cu un carucior de gemeni baieti si ma gandeam la tine

danucu sunteti tare frumosi toti 3

preety ce dulce pitica ta, cred ca visa ca se intoarce

CD frumos bebe frumoasa mamica

babytza sa linistit soricel mititel?

mamidestefan imi pare rau pt puiul mic. Tot pe Stanciu il recomand si eu. Sa insisti la tel ca se raspunde greu. Daca vezi ca febra nu scade tb sa mergi la urgenta.

nicolici testu ce zice?

Moni

de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Eu in seara asta i-am dat soricelului 2,5 ml de peritol. A fost foarte agitat si a plans ca niciodata. Nimic nu il linistea mai mult de 2 minute. Am vorbit cu dr si mi-a zis sa iau si sa ii dau in seara asta. Acum am reusit intr-un final sa il culcam si din fericire a mai papat un biberon de lapte cu cereale. Sper sa fie linistit si maine sa nu mai fie asa agitat. Nici nu mai stiam ce sa ii fac , ca imi era frica sa nu planga prea mult, mai ales ca e baietel si ei nu au voie sa planga mult...
Bine ca s-a linistit Sper si eu sa dormim la noapte ca ziua asta se pare ca ne-a terminat pe toti, nu numai pe el.

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui babymom75

Lidia, sigur e coincidenta reaparitia febrei cu debutul aerosolilor. Mi-e greu sa spun ce poate fi daca nu vad copilul - poate fi evolutia normala a bolii care inca nu s-a vindecat sau aparitia unei complicatii, suprainfectie bacteriana, nu stiu. Daca te-a vazut medicul ar trebui sa stai mai linistita... si important e sa tii sub control febra.
Eventual, vorba fetelor, du-te cu Stefan si la alt serviciu de urgenta, macar sa-ti confirme ca nu e nimic mai grav si sa poti sa te mai linistesti, mai ales peste noapte...

Pupici baiatului si mamei! SANATATE MULTA!

LE: DE CATE ZILE ARE FEBRA?
Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)


Am sa incerc sa scriu in citeva cuvinte cum au evoluat lucrurile:
vineri spre simbata 14 feb ..febra mare pe la 1..2 noaptea; scaune moi ziua ; vizita Urgenta Victor Babes (sunt specializati pe enterocolite..)..diagnostic : enterocolita acuta
luni 16 feb ..raceala zdravana..tuse..multi mucisori..fara febra; vizita pediatru ..diagnostic raceala..remediu siropele
miercuri/joi 18/19 ..raguseala ..tuse mai urita..muci galbeni..sunat pediatru ..remediu ..siropele
luni 23 feb ..revine enterocolita (scaune moi..febra usoara)
marti 24 feb ..scaune cu singe..febra..vizita Victor Babes ..diagnostic :enterocolita..acelasi tratament+ aerosoli
miecuri si joi...febra mare ..agitat..miriit..mincat si baut lichide foarte prost..vizita Victor Babes ..trimis acasa fara nici un rezultat..de revenit miine pentru analize de singe.

In concluzie ..a fost vazut de 2 medici diferiti din Victor Babes...si de pediatrul nostru ..nimeni nu a parut prea alarmat de ce i se intimpla..mai ales pentru ca era vazut atunci cind era sub efectul antitermicelor..cum trece efectul lor ..stare lui se inrautateste foarte tare.
Azi am luat si rezultatul la analize (coprocultura si coproparazitoloci) ...luate din kk cu singe...si nu au gasit nimic..
nu stiu ce ar putea sa gaseasca miine in analizele de singe..dar le vom face..

oricum e inca o noapte critica..dintr-un lung sir de alte nopti albe

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare Stefan - 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157607916419749/show/" target="_blank">Pozici cu printzesa mea -Izabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

mamidestefan eu recomand Budimex sau IOMC, au doctori buni. La Budimex i face analizele de sange pe loc si noaptea, au laborator Medlife( asa am patit eu cu Inisa). Daca ajungi acolo insisti sa i se faca o analiza de sange.



de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

fetelor ..va multumesc inca o data pentru suport ...
conteaza mult pentru mine


LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare Stefan - 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157607916419749/show/" target="_blank">Pozici cu printzesa mea -Izabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain_lover spune:

Ajutati-ma si pe mine va rog. Sunt de putin timp in tara si nu stiu unde se depun actele pentru alocatie, prima de nastere etc.Nu va mai spun ca nu stiu nici macar ce acte, dar macar sa stiu pe cine intreb, la cine sun.Indemnizatie nu iau asa ca vreau stirct pentru celelalte, stiu ca voi le-ati depus. Stau in sectorul 3. Multumesc din suflet.

L.E. Multa sanatate micului bobocel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Lidia, eu zic sa mai ai rabdare, sa nu-l cari pe Stefan noaptea pe la spitale, dacat daca starea lui se inrautateste foarte mult in cursul noptii. La garda cine stie peste cine dai si in loc sa-ti fie de folos mai mult te-ncurca. E important sa nu-i lasi febra sa creasca, iar maine daca nu se simte mai bine mergeti la un medic care stii sigur ca e bun.
Sper sa aveti o noapte macar un pic mai linistita, ca stiu cum e sa-ti vezi puiul suferind... oboseala noastra trece daca ei sunt bine...

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

rain_lover eu am fost la primariesector 2 si am depus actele ca eu de asta apartin.
Ai nevoie de : BI-mama si tata
-certficat nastere bebe
-certificat casatorie
-livret de familie actualizat( sa fie si bebe trecut)
Acolo iti va da formulare de completat pt ce ai tu nevoie si vei face copii la acte.
Iar daca ai nascut in alt sector decat la care mergi sa depui actele, ai nevoie de negatie de la sectorul unde ai nascut.
Ai de depus pentru : prima de nastere, trusou si alocatie.

Lidia te asteptam maine cu vesti bune si cu un pui sanatos !



Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput