Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (67)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

lala cum e cu doua fetitze mici mici?ma pregatesc pt ce poa sa urmeze si la noi

Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

fetelor ..sunt "la pamint" ...
cu tot tratamentul dat de medic..si cu aerosoli facuti de 2 zile ...
Stefan face febra mare ..adica peste 39 ..
si asta de cind am inceput aerosolii ...coincidenta sau nu ..chiar nu mai stiu ce sa cred ...oare poate fi de la ser efedrinat ..ca e una din substantele care i le pun la aerosoli????

mai rau e ca nici nu mai vrea sa manince ..nici sa bea ceai ...poate doar cite o sorbitura mica ...si in rest PANADOL...NUROFEN...cu asta traieste de 2 zile...

si transpira foarte rau dupa ce incepe sa scada febra

Azi l-am dus din nou la Urgenta ..si l-au trimis acasa ..cica sa il aducem miine dimineata sa faca analize de singe..si sa continuam cu antitermice..

babymom ai vreo idee ce ar putea fi ? ...oare e bine sa stam si sa asteptam ? sa nu fie prea tirziu..



LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare Stefan - 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157607916419749/show/" target="_blank">Pozici cu printzesa mea -Izabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Mamidestefan... daca ti-e frica... si vad ca-ti este, mai du-te la urgenta la alt spital (budimex, grigore, medlife...).
Sanatate multa si sa auzim de bine! Ne ptr voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

mamidestefan as vrea sa fiu doctor sa te pot ajuta cu ceva...
Va pupam si va sustzinem sa treaca odata problemele.


Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

preety te rog maine dc te mai duci la targ poate zaresti si standul cu wrapuri...sau poate a vazut cineva azi, sa mi zica si mie un pretz si o locatie a standului.
pupam

Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

mamidestefan, eu m-as duce iar la urgenta..adica cum sa lase acasa un copil care face intr-una febra?!!!

poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Lipsesc si eu un pic si acu' de-abia ma tin dupa voi cu cititul!
Am si eu cateva minute libere ca cel mic a adormit, iar cel mare a plecat sa mestereasca la casa cu tac-su si... hop! pe forum...

Va multumesc celor care ati fost cu gandul alaturi de noi
Bebe e o idee mai bine, tot mucos si cu nasul infundat, dar n-a mai facut febra si am reusit sa-l lamuresc sa pape azi de 3x; bine, la ultima masa a varsat tot dupa , dar... macar mi-a golit sanii, ca deja ma dureau.

Am vizionat o gramada de filmulete si poze cu bebici - baieti si fetite, toti foarte, foarte frumusei si istetzei !

danucu, ma bucur sa te cunosc, pe tine si frumoasa ta printesa mica

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Lidia, sigur e coincidenta reaparitia febrei cu debutul aerosolilor. Mi-e greu sa spun ce poate fi daca nu vad copilul - poate fi evolutia normala a bolii care inca nu s-a vindecat sau aparitia unei complicatii, suprainfectie bacteriana, nu stiu. Daca te-a vazut medicul ar trebui sa stai mai linistita... si important e sa tii sub control febra.
Eventual, vorba fetelor, du-te cu Stefan si la alt serviciu de urgenta, macar sa-ti confirme ca nu e nimic mai grav si sa poti sa te mai linistesti, mai ales peste noapte...

Pupici baiatului si mamei! SANATATE MULTA!

LE: DE CATE ZILE ARE FEBRA?
Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

offfff, Lidia, ce-o fi in sufletul tau

Eu m-as duce la Budimex, la urgenta.........

Mamica de VLAD 19.10.2008

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidestefan

fetelor ..sunt "la pamint" ...
cu tot tratamentul dat de medic..si cu aerosoli facuti de 2 zile ...
Stefan face febra mare ..adica peste 39 ..
si asta de cind am inceput aerosolii ...coincidenta sau nu ..chiar nu mai stiu ce sa cred ...oare poate fi de la ser efedrinat ..ca e una din substantele care i le pun la aerosoli????

mai rau e ca nici nu mai vrea sa manince ..nici sa bea ceai ...poate doar cite o sorbitura mica ...si in rest PANADOL...NUROFEN...cu asta traieste de 2 zile...

si transpira foarte rau dupa ce incepe sa scada febra

Azi l-am dus din nou la Urgenta ..si l-au trimis acasa ..cica sa il aducem miine dimineata sa faca analize de singe..si sa continuam cu antitermice..

babymom ai vreo idee ce ar putea fi ? ...oare e bine sa stam si sa asteptam ? sa nu fie prea tirziu..



LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare Stefan - 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157607916419749/show/" target="_blank">Pozici cu printzesa mea -Izabella


stiu cum te sim ti ca am trecut prin asa ceva , la noi singur medic care ne-a ajutat intr-adevar cu un tratament bu a fost Stanciu
daca vrei iti dau nr lui de la cab particular, suni si ii spui secretarei ca e o urgenta si ce anume are bebelu si sunt sigura ca te poti duce imediat sa il vada.

Mami fericita de Irina Alexandra (04.09.2008)

Asa creste Irina

Mergi la inceput