Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (58)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Cd sa nu te prind ca nu mai intri pe forum!!!!!!!!!Doi la mana familia ta esti doar tu ,sotul si Mikul restul sunt si ei pe acolo dar nu au dreptul sa intervina in casa voastra asa ca nu trebuie sa te intereseze parerea lor,sentimentele lor fata de tine si alte asemenea.Hai te asteptam aici la descarcat depresia!


Kristin
eu astept mereu cu interes postarile tale deci in nici un caz nu vb singura!

Minunea a venit! de printisor Luca Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Iar despre jucarii avem o multime, dar nu e foarte captivata de ele. Cu mare placere si interes se joaca cu o esarfa si cu floricele facute din servetel

Pozici
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

HAi ca pana citesc eu mai scrieti inca 3 asa ca mai bine va zic ce am facut noi in ultimul timp cu diversificarea:

Am inceput sambata de ziua indragostitilor cu cereale de orez...a papat Matei 15g la ora 11. A papat asa cu o pofta de ziceai ca l-am tinut nemancat 2 zile. II place sa pape cu lingurita...astazi am ajuns la 60g de cereale papate f bine si cu pofta. Avem filmulet de sambata...il pun dupa ce se incarca.

Inainte de masa ii dau san (mersi de sfat Babymom) si ...surpriza...nu prea mai vrea completare de cand am inceput. Asa ca, zic eu totul e bine pe strada noastra. Sambata incepem cu suc de mar...abia astept... Dar...renunt la cereale sau ii dau si cereale? ne mai gandim.

Multa sanatate si optimism, fetelor...



Matei Gabriel 24.08.08 foto
Matei Gabriel povestea nasterii
www.youtube.com/watch?v=YE6ZcHeDxJM" target="_blank"> primul mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

A si ca vorbeati nume de alint...noi ii spunem galushca..nu stiu de unde dar a ramas...mai avem: gagalice, bebitza, bebelush si pe nume...are deja ceva timp de cand raspunde cand il; strigam Matei. Am incercat si cu Gabriel (al doilea nume) ca ne gandeam ca poate de la sunetul vocii raspunde dar nu, doar la Matei reactioneaza...

Matei Gabriel 24.08.08 foto
Matei Gabriel povestea nasterii
www.youtube.com/watch?v=YE6ZcHeDxJM" target="_blank"> primul mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Nerantula, Laureta, Joy21

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Baby boy / 300 subscriu la trasul de par si la ochelarii lui ta-su!!! Pe mine ma trage de par cu mare placere, iar la el ii loveste ochelarii de cate ori poate

Ref la jucarii am pus link cu ce jucarii are... plus cateva zornaitori din plastic si jucarii de dentitie... plus caruselul cu "ciori" cum le numeste Nikolici... In rest mai avem niste plusuri da nu i le-am dat inca!!!

Ref la sacul de dormit avem unul dar sta de mobila... urla imediat ce o bag in el deci nu mai incerc. Am zis sa incerc sa-l folosesc totusi pe post de saltea de carucior

Urla Sorina intr-una... nush ce are... am tinut-o in brate cam trei sferturi de ora de m-a cocosat... am frecat-o pe spate... pe burta... am tinut-o pe genunchi ... si tot nu se linisteste

Laptic de la san... azi nimic... In afara de ce a papat dimineata Sorina n-am reusit sa scot mai nimic

Luminita, Mimihoo, Cristineescu, 300

300 interesant cu neuronu'...

Mai citesc si revin!



Mamica fericita de Sorina Gabriela
Ticker Sorina Gabriela



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Clau, Didi, va multumesc pt. raspunsuri. in cateva zile ne va vizita dr. si sper sa ne dea o solutie mai buna. Auzisem si eu ca refluxul se diminueaza odata cu introducerea alimentelor solide, insa stiu de asemenea ca nu se incepe diversificarea in cazul unor probleme de sanatate, in cazul nostru cu burtica.Este ca un cerc vicios din care sper sa scapam curand
Am vazut la stiri ce zapada aveti la Oradea si Baia Mare...va invidiez...as vrea si eu sa mai vedem la Bucuresti asa ceva...chiar am chef de-o bulgareala.
Cristina -Babyboy, Eva are o gramada de jucarii primite. Sunt si pt. varsta ei si pt. varste mai mari, insa nimic n-o pasioneaza mai mult de 5 min. Exact cum a zis si Ramo, cele mai bune jucarii suntem noi, pt. moment.
Kristin, si eu iti citesc cu placere postarile, asa ca nu te mai ingrijora degeaba.
Bitza, Lucas e avansat, nu gluma!! Si "mama" si "tata"... felicitari, e baiat mare!!
CD, sa-ti traiasca micutul crestin, pozele sunt frumoase, iar tu scapa de depresia aia urata!!


Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

La Craiova a inceput sa ninga :)
CosmyB mi-ai dat cea mai geniala idee.. e fascinat de esarfa ..a ras si a chicotit la greu

CRISTINA , mamica lui Raducu (7.10.2008)


in asteptarea lui Radu

Radu Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Am vrut sa-mi fac abonament la o sala de sport ... am ajuns acolo, vreo 5-6 tipuri de aerobic .. il intreb pe instructor ce-mi recomanda, daca am bb de 5 luni si alaptez, raspunsul a fost: 'NIMIC', ca sportul 'streseaza' laptele, ca urmare bebe va fi stresat

Fetele cu alaptarea, ce imi puteti spune despre asta?

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

maaaamaaa cat ati scris! pai nu mai prididesc citind.

asa... in ordine dezordonata (cum stau chestiile prin capusorul meu):

mama lu' Miku! am vrut sa-ti scriu si imi cautam cuvintele. Noroc ca incercam sa recuperez ce s-a scris si am dat de mesajul lui Muuh (Miruna). Deci asa vroiam sa-ti zic. Nu mai zic, ca repet. A zis asa de pe gustul meu.
Curaj, incearca sa te inveselesti, si zi-i lui tati ca are o familie noua, daca cumva nu stia. Tu si Mikul. Nu mama lui, nici mama ta, nici cumnata firoscoasa... Fi barbata, Zoe si sa vezi cum stau smirna toti in jurul tau !
Te pupam si te sustinem toate cum vezi, mai intra si mai veseleste-te cu noi. WE ARE HERE! (si) pentru tine!

Lumi, saci de dormit: Teo a avut de la prima raceala adica de la o saptamana si a dormit in sac pana cand a trecut in patul mare, adica in august 2008. Patul mare ne-avand margine nu-l poate retine in niciun fel. Se da jos si se urca cand vrea el. Asa ca m-am temut ca e periculos. Doarme in pijama gen trening subtirel si cu un body ca sa nu ramana cu mijlocul gol, si cu ciorapi grosi. Orice patura pun pe el dispare in somn . Oricum, e cald in casa, 23grade.
Deci am sac gros, 0-6 luni, apoi am luat altul tot gros pt iarna urmatoare 6-18 luni. Mai am unul subtire de tot (din finet) facut de mama unei prietene dragi pe care l-am folosit verile.
Pentru Radu am mai cumparat doi saci mici subtirei de la Real, ca erau la reducere (dati-mi doua...) DAR domnul nu a vrut sa stea in ei, spre deosebire de Teo. Lui 23 de grade i se pare groaznic de cald, sta doar in pijamaluta subtire din aia cu capse de sus pana jos... Ii pun paturica dar e pt. supt, nu pentru invelit si nu-i pot acoperi picioarele ca se enerveaza si da din ele.
Cand vor opri bosorogii de la mine din bloc incalzirea la sf. lui martie, o sa il bag obligatoriu in sac, ca o sa fie mai frig. Si treaba lui daca nu-i place. I don't care .

Mimihoo I am a follower too , am pus link la blogul vostru la mie pe blog.



Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput