Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (58)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

300, ne bucuram ca-ti place:-)

CD, Muuh zice tare bine. Are f. mare dreptate! Nu mai plange ca daunezi puiului si pune-te pe treaba
Iti tin pumnii!

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)

http://jurnalulsofiei.wordpress.com/

http://picasaweb.google.com/mimihoo

www.flickr.com/photos/mipepitoida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

CD cred ca de la stresul cu botezul ti se trage...nu mai plange mamico!!!Rasare soarele si pe strada ta!De ce nu plecati toti 3 un we sa va racoriti??!! si sper ca te-ai mai linistit!!

Noi folosim sac de dormit din primele zile, nici nu-mi imaginez altfel.Am 2 groase si tre' sa iau 2 de bbc pt vara.

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Roxana iubita nu te necaji ,mai sunt si zile din astea,dar trec stai linistita...si vorba fetelor nu tre sa te iubeasca soacra,iar sotzul tau te iubeste si-i va trece supararea indiferent de ce sa intamplat.Sunteti trei frumosi si se vede din pozele tale ca va iubiti muult

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

300 eu vroiam parola+user. sepoate stii de unde din vl esti? Ca si eu tot de pe acolo.

Lumi noi am primit un sac de dormit subtirel din bumbac. Nu l am pus in el de la inceput, pt ca mama mi l impacheta pe bb la inceput. Apoi, am facut cam asa: eu il pun, mama nu. Eu pe considerente ca nu se dezveleste/pune patura in cap, mama ca e prea cald, ca nu se intoarce bine in el de pe o parte pe alta; adica el sta cu bazinul lipit de saltea si intoarce numai corpul cu manutele- eu cred ca de lene face asa, nu am vazut sa faca altfel fara sac.
Ca dezavantaj- al meu are fermoar care se trage de sus in jos, iar Mihai cum isi ridica el picioarele a vazut cheita de la el si a tras o in jos; l am gasit cu picioarele afara si corpul in sac. Asa ca daca vrea sa se dezveleasca o va face oricum.

Didi si bb Mihail (22.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

eu am sac de dormit dar e de primavara. Sofia doarme in body cu maneci lungi, cu picioarele goale si invelita cu o pilota. In timpul zilei ii pun ciorapei si gata. in casa am 24 grd.
acum mai multe capitole scriam ca Sofia iese cu kk doar cu supozitor. am rezolvat si treaba asta ca mananc iaurt cu cereale dimineata sau la a 2-a masa.

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)

http://jurnalulsofiei.wordpress.com/

http://picasaweb.google.com/mimihoo

www.flickr.com/photos/mipepitoida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Mai fetelor dar voi scrieti nu gluma eu sunt tot la cap trecut, nu mai ajung sa citesc tot

Bitza felicitari pentru "mama", foarte frumos. Acum mai zice si "tata"? Ca de obicei ei se iau cu cate un cuvant si pe celelalte le abandoneaza

Lacribel Bine ai venit!

Joy demential filmuletul frumoasa Sofia

CD felicitari pt micul crestin Si nu le mai pune la suflet pe toate. Cum au zis si fetele, familia e cea mai importanta, restul mai putin, sau deloc. Si sa nu cumva sa dezertezi ca te cautam, sa stii si tot te aducem inapoi

Mamidestefan foarte misto wrap-ul

300 tare frumos ai mai scris pe blog

Mimihoo si eu sun fana blogului scris de tati

Babytza daca nu-i mai place lapticul soricelui, vin eu cu tzitzi si poate se razgandeste

Delphinas tinem pumnii luna viitoare cand totul e ok si cu soata ta!

Clau_geo frumoasa cu ochii mari! E tare dulce cu palarioara

babymom ulei de peste? sa stii ca ma bate si pe mine gandul

Cat despre sac de dormit noi dormim cam de la 2 luni, pana cand a inceput sa traga tot si sa o gasesc cu paturica pe cap si eu sa fac cu inima nu alta si avem vreo 5, din care numai 3 imi plac ca au fermoar lateral, restul nu prea sunt practici (cei cu fermoar pe mijloc) la inceput asa am avut, dar acum am eu preferinte

Fetelor de andreea_and si frumusetea ei ce mai stiti? Ca eu parca n-am vazut-o de multa vreme. Or fi la cuscra ei Simo ca nici pe ea nu am mai zarit-o

Pozici
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

CD, dar nu pune la inima. Oricum sunt putine soacre care isi iubesc cu adevarat nurorile si invers. Atat timp cat te intelegi cu soata, nu conteaza nimic. De preferat sa nu va certati intre voi de ce a zis unul si altul. E greu, dar tb sa incerci. Si chiar e bun sfatul cu evitatul celor care va deranjeaza.

Didi si bb Mihail (22.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Cosmy mersi! Ziceam in cap. trecut ca, de cand zice MAMA, nu mai zice TATA
Multe fete ne-au parasit si Freshanana xor

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

CD...cred ca Muhh a spus cel mai bine...subscriu si eu...

Luminita...aceeasi problema o am si eu doar ca Matei nu sta invelit nici 5 min...cum pun paturica cum incepe sa se intoarca si pan anu ajunge sub el nu renunta...asa ca am renuntat.

Doarme in body cu maneca lunga si pantalonasi cu labute la 25 grade.
Inainte (adica pana acu' vreo 2 saptamani ajungea temperatura si la 28grade dar am zis stop ca e prea mult si am scazut cam cu un grad la cateva zile pana la 25grade) la inceput avea manutele reci dar vad ca a inceput sa se obisnuiasca. Intentionez sa scad si mai mult temperatura pana pe la 23..
In casa ziua sta tot asa imbracat la 21-22 grade si doarme si nu are nimic...e cald...

Am vrut sa ii iau sca de dormit insa Matei are un somn foarte agitat si se tot intoarce de pe o parte pe alta si chiar la 180 grade de cum l-am pus in patut asa ca sacul l-ar fi stanjenit.

Apropo de sondajul din capitolele trecute...eu tin un castronel cu apa sub caloriferul din dormitor. Daca nu are apa bebe e mai fornait. Asta e singura schimbare observata. In rest doarme la fel...

Revin.
Sunt cu 3 capitole in urma.

Matei Gabriel 24.08.08 foto
Matei Gabriel povestea nasterii
www.youtube.com/watch?v=YE6ZcHeDxJM" target="_blank"> primul mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

CD ti-am trimis si eu un PM. cam lung, dar sper sa-ti fie de folos.
fruntea sus

poze, Just Me
Infertilitatea este o boala
ambitioasa
www.pulsmedia.ro/index.php?page=event_vote&url=premiilecaroldavila&articleid=67" target="_blank">Votati Organizatia EMMA la premiile "Carol Davila"

Mergi la inceput