Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (58)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

jucarii, ma bucur ca va plac!
Eu le aleg din doua perspective: prima, aceea de bebe, copil mic, cred ca m-am oprit cu jucariile pe la 3 ani . Imi plac intai mie... altfel nu le cumpar.
Si a doua, prin ochii de mama care cauta jucarii safe, all new materials, sa nu lase scame... sa nu aiba piese mici, sa nu se rupa usor,
Deci... nu prea dau gres .

Bineinteles ca in Carrefour m-am dar in stamba si i-am mai luat lui Teo o jucarie cu Thomas.
Si m-am abtinut rau de tot la o www.bbc.co.uk/cbbc/cartoons/shaunthesheep/" target="_blank">oaie cu suzeta, careia cand ii tragi suzeta din gura vibreaza si bahaie, iar cand i-o pui la loc tzocaie un pic si tace. M-am abtinut pentru ca nu mai am bani si pentru ca mi-a fost frica sa nu se sperie Radu de la vibratii.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Buna ziua la fete si la bobocime

Lacribel bine ai venit

Bine ati revenit Clau si BItza

Clau vazut poze cu Irina, m-am indragostit de dra ta, iar Lucas de Bitza e fantastic

Mimihoo am citit jurnalul Sofiei, e talentat tati al vostru

Bitza felicitai pentru MAMA, la cat mai multe

La Multi Ani Banytza

Mamidestefan, felicitari pentru primul dintzoc, frumos wrap

Claudinna ma bucur pentru reluarea cu succes a diversificarii lui "Cantemir" , ce frumos papa el

Andy_galro ufff prin ce incercare a-ti trecut si voi

CD micul crestin, cat despre certuri...stiu cum e, tocmai am avut una ieri (..botezul) [:((]

O parte din conspectul meu la cap trecute...nu a avut cand sa citesc si restul iar voi sunteti harnicute rau

Premergator am sa ii cumpar, asa mai reusesc sa mai fac una alta prin casa

Sac de dormit are dar este prea cald in camera pt a fi folosit, cat a stat la mama o zi i l-am trimis (deci folosim uneori )

Nume de alint: huhhhhh tati vrea sa o strige Alexia intre timp ii spune in toate felurile posibile: printesa, broscuta, eu ii zic bobocul meu, masa mare Crina sau pitica

Daca am uitat pe cineva trageti-ma de urechi

fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Eco
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Didididi

300 eu vroiam parola+user. sepoate stii de unde din vl esti? Ca si eu tot de pe acolo.

Didi si bb Mihail (22.08.2008)


Didi nu ai mesageria privata activa. Mergi in stanga ma Mesajeje mele si vezi ca e o optiune care o activeaza. Daca nu e acolo, e in profil. Au mai schimbat situl intre timp.

Nu e nicun secret, vin chiar din rm. valcea, din 1 mai

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

...asa... si cred ca m-am hotarat sa imi iau carucior de gemeni. Cel de la Chicco, CT05 mi se pare super. E usor, foarte manevrabil si ma voi scuti de permutari obositoare de la primavara cand voi sta mai mult de 2 ore in parc cu copii si vom lua si o masa pe-afara.
Stiu ca sunt si alte modalitati, dar mi se par incomode.
Eu sunt pentru comfy, safe and pleasant. chiar daca inseamna inca un carucior, spre disperarea lui tati...

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Ada unde ai pus poze cu jucarii !!! Neuronu meu nu le gaseste

Si ca sa nu uit:
Mihnea Cristian de Corrina!
Eduard-Gabriel de Giulianna!
David Paul de Tzitziri!
David de pisik4ever!
bebe de Beatrice001!
Anna de Piersicutza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

CD cum asa sa nu mai intri, chiar te rugam sa stai pe capul nostru, oricare ar fi situatia

LA MULTE LUNITE boboceilor nascuti azi si ieri, absenta mea



fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Eco
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

fetele mele dragi, va multumesc din suflet pentru tot sprijinul vostru, sunteti minunate
Aveti mare dreptate cu tot ce imi spuneti dar imi e tare greu, parca un set de farfurii imi sta suspedat desupra capului si mi se sparg pe rand in cap. Probabil as fi suportat totul mult mai usor daca nu era si cearta cu sotul, m-am simtit atat de singura si toata lumea arunca cu pietre in mine, inclusiv el, chiar daca el zice ca nu e vina mea, ca mama face ce face...si totusi e MAMA, deci...vina mea, soacra zice ca se intelegeau perfect copchii ei pana sa apar eu, mama zice ca....eu nu mai am mama, sa traiesc cu soacra, cumnata zice ca sunt antisociala si nu se astepta ca ma credea altfel

Lumi, Dephinas, Ramo va

Acum trebuie sa ma adun, suntei un mare sprijin pentru mine

Vreau sa va mai spun si eu de la botez, in timp ce tinea preotul cuvantare, baiatul meu, in brate la nasu, il ingana/imita nu stiu exact,dar facea: Aaaa, uuu, iiii, ma rog...facea ca o pasare, mai exact ciorica. A plans numai cand a inceput nasa sa il dezbrace si a plans el asa un pic pana cand a fost iarasi imbracat, apoi a studiat lumanarea, a facut tot felul de sunete cu gura parca ar fi mancat, a facut balonase la gruita etc, per ansamblu eu zic ca a fost foarte bine pentru o ora jumate cat a durat totul la bis.
Au fost 3 preoti, "seful" era mare figura, un tip la 70 de ani (din spusele lui, desi eu nu cred, parea mult mai tanar), ne-a spus ca sta in Cotroceni 2(Militari), a lungit foarte mult totul ca sa mai prinda si "stapanul" meu ceva din botez (a venit la mine si m-a intrebat unde imi este stapanul)
Dupa ce l-a dus in altar si pe la icoane, l-a lasat pe Mikul pe jos de unde l-a cules nasul, asa a fost si la voi?
Mi-a placut foarte mult slujba, a vorbit tare frumoas si nasilor le-a spus ce sa faca si ne-a povestit ce sa facem si la baita.
Inca ceva, Mikul se pare ca era prea mare pentru cristelnita, nu a incaput decat asa pana la brau, pe cap i-a pus apa cu mana

nasii au fost la mare inaltime cu totul, incepand cu hainele pt bebe si terminand cu bombonicile cu care au servit si cruciulitele pe care le-au pus invitatilor. Sincer nu ma asteptam, a fost o surpriza maree si placuta, stiam ca il iubesc pe pui, dar nu ma asteptam sa cheltuie atatia bani si cel mai important totul a fost facut din suflet si asta s-a simtit

Am avut si bucurii nu doar suparari, ma bucur ca nu mai urmeaza nici un eveniment la care sa fie nevoie sa se intalneasca familiele noastre, la inceput zicea sotul ca familiile e de ajuns sa se vada o data pe an si eu ziceam ca exagereaza, acum zica ca familiile sa se intalneasca o data la 10 ani

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

erau linkuri intr-un post precedent, dar le gasesti si aici, peste tot in jurul copilului , si viermusul preferat aici.

. Ce face geamana? zisa si gogosharul...


Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

...asa... si cred ca m-am hotarat sa imi iau carucior de gemeni. Cel de la Chicco, CT05 mi se pare super. E usor, foarte manevrabil si ma voi scuti de permutari obositoare de la primavara cand voi sta mai mult de 2 ore in parc cu copii si vom lua si o masa pe-afara.
Stiu ca sunt si alte modalitati, dar mi se par incomode.
Eu sunt pentru comfy, safe and pleasant. chiar daca inseamna inca un carucior, spre disperarea lui tati...

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!


aha, dupa ce il iei si il testezi, fa-mi o sinteza
pare ok, dar mi-e sa nu fie prea flu-flu... parca prea e subtirel.... pe de alta parte, daca era solid, avvea 17kg ca al meu si tot degeaba.... vaz ca tine pan ala 15 kg, ceea ce e

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:



Buna fetelor!!!
Ne-am intors si noi de la munte si acum sunt in recuperari (mai am 2 capitole si sunt la zi )

Am avut bafta de vreme super-frumoasa si un bebelus cuminte in aceasta excursie, mai mergem si alta data. Singura chestie a fost ca a papat Mihnu meu din 3 in 3 ore non-stop (inclusiv noaptea, ceea ce nu a facut nici cand era bebelus), asa ca sunt putin varza
Cred ac a fost o combinatie de puseu cu aer curat de munte, ca de ieri a inceput cupilu meu sa se roteasca non-stop de pe spate pe burta si in jurul axului lui. De pe burta pe spate mai rar, ne striga pe noi sa il intoarcem la loc si in secunda 2 e din nou pe burta . Si a inceput sa faca abdomene sa se ridice in fundulet...ce sa mai, parca m-am intors cu alt copil acasa

Pana unde am citi erati toate bine si pline de declaratii de dragoste, care mai de care mai interesante si "duelurile amoroase" delicioase

si mai revin daca mai reusesc


Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput