Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (55)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

si pentru ca mami nu mai putea dormi noaptea (cautand o solutie) e nebuna
trebuie sa o intelegeti!

Va rog frumos sa nu radeti ca e prima incercare.

Ramo, pana la urma tot m-am apucat de fasiat (nu sunt draperiile, da?). Sa ma vezi ce pazeam cupilul sa se trezeasca. Ce face, mami "croitoreste" si ea doarme?

Eu, iepurica Cea mai fericita mami de Elena
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Hello!

La multi ani Valentina de babytza! si sa cresti mare si sanatoasa!

Felicic ai dreptate cu ce i-ai raspuns LUCUTTEI - pt. ca s-a discutat deja, eu nu mi-am spus din nou parerea - diversificare la 6 luni. Abia apoi m-am gandit ca poate ea n-a citit din urma... si nu avea de unde sa stie ca noi am discutat deja. Asa ca hai sa-i acordam circumstante atenuante, da? Mai e si pe fondul stresului si a oboselii acumulate...

Ada hi-hi-hi, nici eu nu stiu care e stanga si care e dreapta . Cred ca e o problema specifica femeilor. Din acelasi motiv, asa am facut si noi cu Victor de cand era mic: piciorul stang - piciorul drept, si la incaltat si la baita.

despre wrap al meu nu se ingusteaza spre capete si e cumparat de gata. Asa ca... de ce sa va complicati cu ingustatul capetelor?

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Buna dimineata

Ati scris.......cat o zi de post!!!

EDWIN esti f tare, f frumos!!!!! Ti-a mai spus cineva ca semeni cu Elvis???? Eu asa te vad!!! Pup baiatul indragostit!


Amalia cu asa o declaratie, cred ca Gruia e pe spate EFECTIV!!! Bravo! La multe asemenea inainte!

Hai ca imi place, se citeste dragostea printre picii nostrii!!!

Happy Valentine Day!!




mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Eu ies cu copiii la sanie si bulgareala, ca la Oradea e o zapaaadaaa... cum cred ca n-a mai fost niciodata pe aici ( ... zic si eu ca stau aici doar de 9 ani )!!!

Ne "vedem" mai pe seara.

Sa fiti cuminti!





Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

LA MULTI ANI, bebilor nascuti astazi!!

LA MULTI ANI Razvanel pt 6 luni!!!! esti flacau mare si frumos!!!!

LA MULTI ANI Tina!!! Bocanila e fff dragalas.

Fugim la un pampers plin, plin...


Buye

PS Nerantula si eu ti-am citit postul de vreo 3 ori si nu intelegeam cum vrei sa incerci si TU wrapul, caci stiam ca ai fost si la TV cu Gruia..... apoi am citit ce ai scris si m-am lamurit...hmmm cine nu cunoaste diferenta, crede ca e beat!!!!


pa





mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

vecinico din partea meu, eu te iau afara si umflata si te ghidez eu, da' ma gandesc ca frigul nu ti-o face tocmai bine. Te astept daca te razgandesti, oricum si poate totusi ajungi la un medic sa te vada, sa nu stai chiar asa.
preety eu sigur ies, da' nu chiar pe la 12 jumate, cred ca pe la 1 jumate mai degraba. Si apropo ca nu poti vedea clipurile.... exact la fel am patit eu, de 2 zile nu mai pot vedea nimic de pe youtube; am cautat pe net, am incercat diverse solutii (reinstalat flash player, scos google toolbar, dezinstalat niste playere) si nu merge nimic. La solutii posibile gasite pe net, zic unii asa: daca ai instalat google web accelerator, il dezinstalezi si merge... eu nu il am, nu l-am avut niciodata... deci nush ce are.



_
Our future determines our past

bobocica Maia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCUTTA spune:

Felicic,nu consider ca trebuie sa-mi cer scuze pt ca eu nu m-am legat de copil si de anemona referitor la ce mi-a scris ea in sensul ca ar trebui sa-i acord mai mult timp copilului pana la sase luni cand pot incepe diversificare dar eu nu inteleg ce are diversificarea cu timpul acordat bebelului.

Sorry !dar cred ca am fost inteleasa gresit referitor la copii cum am mai spus departe de mine sa ma leg de un copilas nevinovat si nu trebuia toata lumea sa-mi sara in cap.

As vrea sa va vad pe voi cand va spune cineva sa-i acordati mai mult timp copilului vostru stiind cat de mult va ocupati de el si tot timpul va dedicati copilului.Tare as fi curioasa ...cum a-ti reactiona.

Deci consider ca nu am de ce sa-mi cer scuze ori cat a-ti insista pt ca eu nu ma simt vinovata cu nimic,poate de ce am facut-o desteapta va deranjat?nu consider ca am jignito mai mult decat a facut-o ea .

Vreti nu vreti acesta e punctul meu de vedere si il sustin.

Chiar nu sunt nici stresata ,nici obosita ci pur si simplu am fost acuzata pe nedrept ca nu m-as ocupa destul de copil si normal am rabufnit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Lucutta, nu cred ca anamona a insinuat ca nu te ocupi de copil (adica sunt sigura de asta) ci pur si simplu a vrut sa-ti transmita ca toate stim cum e sa te imparti intre treburile casnice si bebe, ca probabil nici una dintre noi nu mai e "gospodina" care era dinainte de bebe si, ce mi se pare mie cel mai important, ca a sta cu bebe este mult mai important decat spalatul vaselor si gatitul. Si la mine, sa stii, e dezastru in casa mai tot timpul, dezordine, uneori uit de vasele adunate in chiuveta si mancare mai rar... Pe bune ca toate trecem cam prin aceleasi momente, chiar daca tie ti se pare ca esti singura. Si eu sunt singura de dimineata pana seara cu bebe, soacra si mama vin in vizita si atat, iar soata la 8 cand vine ce sa apuce sa mai faca... Nu mai pune si tu la inima chiar asa, pana la urma e important sa te simti tu bine cu tine si cu bebe


P.S. Fetelor, sorry, tocmai am aflat ca avem o intalnire, asa ca azi nu mai ies in parc. Scuze de inducere in "oroare"

_
Our future determines our past

bobocica Maia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Carla,

Would you be my Valentine?

semnez: Luca Noah









iar voua, mamici, va urez un weekend frumos (ce vreme suuuuuuper este afara!!!!!!!!!) cu plimbarici, pupici si iubarici

Nadina, nu mai e subtiat la capete, l-am tivit de jur imprejur, l-am cumparat subtiat in laterale dar cum era prea lat l-am taiat in doua asa ca...


LE: La multi ani sarbatoritilor de azi!!!!!!!!!! SA TRAIESTI RAZVANELULE FRUMOS, CA FRUMOS MAI ESTI MAICA


Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Sunt cel mai frumos din Universul acesta



-----------------------------------------------------------------------


" There is only one pretty child in the world, and every mother has it. (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LUCUTTA

Felicic,nu consider ca trebuie sa-mi cer scuze pt ca eu nu m-am legat de copil si de anemona referitor la ce mi-a scris ea in sensul ca ar trebui sa-i acord mai mult timp copilului pana la sase luni cand pot incepe diversificare dar eu nu inteleg ce are diversificarea cu timpul acordat bebelului.

Sorry !dar cred ca am fost inteleasa gresit referitor la copii cum am mai spus departe de mine sa ma leg de un copilas nevinovat si nu trebuia toata lumea sa-mi sara in cap.

As vrea sa va vad pe voi cand va spune cineva sa-i acordati mai mult timp copilului vostru stiind cat de mult va ocupati de el si tot timpul va dedicati copilului.Tare as fi curioasa ...cum a-ti reactiona.

Deci consider ca nu am de ce sa-mi cer scuze ori cat a-ti insista pt ca eu nu ma simt vinovata cu nimic,poate de ce am facut-o desteapta va deranjat?nu consider ca am jignito mai mult decat a facut-o ea .

Vreti nu vreti acesta e punctul meu de vedere si il sustin.

Chiar nu sunt nici stresata ,nici obosita ci pur si simplu am fost acuzata pe nedrept ca nu m-as ocupa destul de copil si normal am rabufnit.



zau???????

Citat:

"copilasul meu isi tine singurel sticluta de laptic inca de la 3 lunite ,ceea ce copilul tau nu o face "


eu ptr asta te rog sa-ti ceri scuze nu pentru altceva si trebuie sa-ti mai spun ceva: personal, eu nu sunt mama eroina: nu pot sa-mi cresc copilul si sa merg si la serviciu, si atunci copilul meu este ingrijit de bona atat timp cat eu muncesc, asa ca din punctul meu de vedere zero barat cat si cine si cum sta cu copilul ei, de aceea subliniez ca nu am spus nimic de mame, nici de tine nici de ea, m-am referit strict la copii. Ce-i asa de greu de inteles?
Toate disputele dintre mamici se rezolva intre ele, intre mamici, nu-mi place si o sa iau foc ori de cate ori o sa vad boboceii tarati in comparatii stupide, pentru a iesi in evidenta preocuparea/nepreocuparea mamelor pentru puii lor. Suntem femei "destepte" toate, atunci stim cum sa rezolvam o situatie, fara sa ne folosim "boboceii".


a, si inca ceva, doar ptr cultura ta generala: la inceputurile odiseei, si fetele poate isi mai amintesc, am spus ca eu nu vreau un copil precoce: si totusi D-zeu asa mi-a dat, daca te uiti la pozele mele o sa vezi una (cea cu bibele la 2 luni)si o sa intelegi de ce este deplasata remarca ta, mi se umplu ochii de lacrimi cand il vad cum creste: isi trage singur de jucaria care-i canta, cand se opreste muzica la carusel isi continua el cantarea si muuuuulte. Si astea nu mi se datoreaza mie, ci lui, asa este el. Asa ca pana la urma, ma indoiesc ca este meritul tau ca Sergiu isi tine singur biberonul si sta in fundulet, asta este in natura lucrurilor si face parte din procesul de crestere al micului Om Mare.

Mamica de VLAD 19.10.2008

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput