Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (55)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

Uite aici un www.littlepossums.co.uk/slings/ring-slings.htm" target="_blank">ring-sling

Diferenta e de dimensiuni si "infasurare" (wrap arround...).
Si un wrap clasic, www.mobywrap.com/" target="_blank">cum il poarta nenea negru.

Mie mi se pare ca wrap-ul tine mult mai bine spatele. Dar ai 5m de material de care sa ai grija...



Sar'na pt. raspuns. Da, din ce-am vazut, ca de experimentat nema, deocamdata, pare mai k lumea wrapul.Incercam si asta, ce sa facem?

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Nerantula era vorba de toata per in general, nu de mom actual. Cand Gruia dormea 15-16 h/ zi, Mihai dormea max 10 h si alea cu treziri din 15 in 15 min. Imi aduc aminte ca a dormit si Mihai o singura saptamana vreo 15 h, undeva la sf lunii a 3 a, nu mi a luat in greutate deloc, eu eram in extaz si m am gandit atunci la tine, ce fericita esti ca poti sa mai si dormi, relaxezi- de aici a venit si postarea mea. Oricum dupa cum vad, si acum Gruia doarme mult mai bine decat Mihai.

Didi si bb Mihail (22.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

buna dimineata!
multumesc de cafea!

Valentina de babytza

iar petrecere, mami? ce va merge, ce va merge...... pe Bocanila!
angelyna:

noi nu sarbatorim ziua asta, ieseam undeva si cam atat. Acum trei ani, in restaurantul unde am mers, am participat la un concurs si am castigat: nota de plata si o inimioara de aur

lucutta: tu, ada si eu avem cam acelasi tip de copilasi: baietei, aceeasi varsta, papaciosi, grasuni. Sa zicem ca noi trei suntem repere una ptr alta, ada a scris despre cum ar vrea sa-l diversifice pe Radu, eu am scris in cateva posturi, anterioare discutiei aprinse, ca Vladutz al meu este pregatit ptr diversificare (lins mar, salivat cand mancam noi) dar ca sunt hotarata sa mai astept cel putin inca o luna. Puteai sa ma intrebi pe mine, direct, de ce am ales asa? (eu am facut treaba asta cu ange) nu sa te arunci in discutii si polemici, cand 80 % dintre mamici si-au exprimat clar opinia referitoare la diversificarea dupa 6 luni. Daca mie imi mananca si 300 ml de lapte dimineatza, ce-ar trebui sa-i fac? Sa-i dau sarmale? Il las in pace, incerc sa-i daula minim trei ore jumate,laptele (chiar si praf) ii da toti nutrientii de care are nevoie.
Nu stiu daca la tine este cazul, dar al meu intai se joaca cu tetina, de ai impresia ca nu ii este foame, si apoi rade 180 ml-210 ml si plange cand se termina bibele. Fitze de bebe!
O sa te mai rog ceva, cere-i scuze anamoneimacar ptr cuvintele la adresa copilului ei, acesta este un forum despre bobocei, nu despre noi, iar atat timp cat cineva de la aceasta odisee aduce, chiar si indirect, o atingere asupra calitatilor sau dezvoltarii unui copilas, va avea in mine un DUSMAN!
Nu totdeauna ce ne arde pe noi, in momentul ala, este "interesant" ptr participantele la forum, mai ales daca este un subiect deja discutat, iar multe dintre fete au raspuns la acel moment si acum ar insemna sa se repete si atunci mai bine se abtin!

Mamica de VLAD 19.10.2008

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Hi fetelor si buna dimineata la toata lumea!!!

Sper ca in capitolul asta nu va mai fi nimeni suparat... ptr ca e o zi frumoasa si trebuie sa fim fericiti si sa multumim ptr ceea ce avem si ne-a dat Dzeu!!!
Si io ma mai supar cateodata ca postez si nu mi se raspunde, dar pe urma imi dau seama ca Luminita are dreptate cu motivele enumerate in cap. anterior... Drept ptr care insist si pana la urma tot mi se raspunde...
Ada intr-adevar ai dreptate cu ce ai scris la sf cap anterior... nu trebuie sa avem asteptari prea mari ci asteptari rezonabile si intr-adevar suntem aici ptr socializare si pentru a ne impartasi in mod rezonabil parerile si experientele!!!

Denisa super tare mesajul de dragoste al lui Edwin ptr Karinutza! Abia asteptam raspunsul

Fetelor eu nu reusesc sa vizualizez clip-urile puse de voi pe forum... imi zice ceva de genul: where' sorry, this video is no longer available ???? De ce????

Va pupam pe toate si va dorim o zi cat mai placuta!!!

A... pupam cu mult drag gemenelul Robi de Luminita!!! si-a facut datoria si bebe Sorina este acum !!!

Florin Razvan de Claudinna!
Alexia Maria de Andy.p!
Alexandra de Simonne!
Karina Alessia de Nikolici!
Ania de Nausica!
ptr toti Valentinii sau Valentinele desi ar trebui sa va spun dupa sistemul romanesc si nu dupa asta american!!!



Mamica fericita de Sorina Gabriela
Ticker Sorina Gabriela





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Neata de la Moldova!

Le uram LA MULTE LUNITE tuturor puiutilor nascuti intr-o frumoas zi de 14.. Sa fiti sanatosi si sa umpleti de bucurie fiecare clipa din viata parintilor vostri!

Un LA MULTI ANI special pt Tina!!!! Iar lui Boncanila.....un pup dulce!

Noi nu am sarbatorit niciodata aceasta zi.



Eu, iepurica Cea mai fericita mami de Elena
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata si de la noi

Multumim de cafeluta

Noi am vrea sa iesim diseara, dar nu stiu daca gasim restaurat.....Am sunat aseara si ne-au zis sa revenim dimineata cu un telefon...

Va doresc o zi frumoasa si plina de iubire



Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Neatzaaa!!

Raportez cupil trezit la 8 dimineatza, dupa mancat, vorbit jucat, acu 10 min am pasat-o in pat la noi, unde domnu' tata dormea.... acu nu mai doarme Si luat si eu o pauza de o gura de cafea si una de forum.
Claudinna felicitari pt vestile bune de la medic. Eram curioasa, cum anume il pui in fundulet? Il lasi sprijinit de perne, sau incerci sa-l inveti sa stea singurel, nesprijinit?
babymom Am retinut ca printr-un capitol anterior recomandai borcanasele HIPP... eu am o nedumerire totusi... nu contin ceva conservanti, avand in vedere ca totusi stau pe raft in magazin sau farmacie (deci nici macar la rece) si rezista atata timp? Eu am citit ceva pe eticheta, nush exact ce-s chestiile alea, ca nu pricep chimie.

Azi "iese" fetele in parc?
Ma duc sa supraveghe situatia, prea chiuie pitica, cine stie ce ii face ta'su

_
Our future determines our past

bobocica Maia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

July... m-as incumeta pe la 12.30 dupa ce papa asta mica... da cik e f frig!!! Tu iesi? Ne incumetam?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

vecinico: io as iesi de numai pot, dar sunt distrusa si hidoasa: mi s-a infectat o masea, sub lucrare, sunt umflata rau si nu vad bine cu ochiul stang sunt pe antibiotic, iar dra mea stomatoloaga este in concediu de maternitate, a nascut acum 3 sapt.. Asa ca sunt in pom nici in alta parte nu-mi vine sa ma duc, ca mi-e ca se apuca sa sparga pe unde nu trebuie, asa ca acum nu stiu ce sa zic de iesit. Si, oricum, fi-miu s-a culcat si prevad doua ore de Mos Ene, maivb dupa ce trezeste
edit: preety, nu este frig, am iesit eu pe terasa, este ok si peste vreo 2 ore sigur o sa fie si mai cald

Mamica de VLAD 19.10.2008

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

O zi buna tutoror mamicilor, taticilor si puiutilor lor.

Nerantula – pupam mamica si super baietel . Multumim de complimente
preety – pupici pt voi. Si noi asteptam … am vazut ca avem si concurenta si nu ne lasam
Babytza- pupici pt voi. Super tare soricelul cu cata energie are el.



de Edwin
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi trei

Mergi la inceput