Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (55)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

he, he, si Florin Razvan de Claudinna face astazi 6 lunite!!!! Yuppppie si la multi ani!
Si, desigur, la multi ani tuturor bebelusilor nascuti pe 14, si tuturor indragostitilor!

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Razvan de claudinna Sa cresti mare, sanatos si norocos! Mami, sa va bucurati de el!

Acestea fiind spuse va doresc noapte buna si Happy Valentines Day! Sa va bucurati de ziua de azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Simodina, noi am prezentat un sling (ma rog, pouch), wrapul e diferit. In pouch nu sta asa lipit de mine si nu e atat de permisiv (facut treburi diverse, gimnastica, incheiat sireturi ).

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

www.antena1.ro/index.php?page=webcast&id=39837&type=show&item=102" target="_blank"> Gruia la teveu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Joy Kid v-a zis de biserica Alba. Si da, eu am fost in situatia ta, cand l-am inmormantat pe tata, in biserica, inaintea slujbei a avut loc un botez. Familia ne-a cerut acordul inainte (ca era sambata si nu stiu ce incurcatura facusera la biserica unde rezervasera ei) si noi am zis da ca ne-am gandit ca pe tata oricum era putin probabil sa il mai deranjeze. A fost botezat un baietel si tata l-a privit impreuna cu noi toti. Pentru mine iti spun sincer ca a fost funny si deloc deranjant pentru familia botezatului nu stiu...

AP=attachment parenting, OMS=Organizatia Mondiala a Sanatatii, HS=Home schooling, US=Unschooling, EC=Elimination Communication

ca prevad ca o sa ne loveasca si subiecte din astea.


babymom iti admir curajul dar eu as sterge postul cu fals in acte. Lumea e mare si multi nebuni umbla prin ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Neata
Haideti la o cu lapte
Ada vroiam sa-ti spun ca mi-a placut ce ai scris in capitolul trecut legat de forum. Si mare dreptate ai
Eu stau cu o bucata copil in brate, un ochi la tv si unul la calc.
Azi vine soacra..imi face surpriza de ziua indragostitilor
Apropo aveti planuri pentru azi?

La multi ani pentru sarbatoritii de azi si pentru toate Valentinele si Valentinii!!!!

CRISTINA , mamica lui Raducu (7.10.2008)


in asteptarea lui Radu

Radu Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Ce trezire matinala...

Asa este, Kid, a spus de biserica si la ea ma si gandeam, dar nu stiu de ce-a iesit altfel

Victoria, binecuvantata de Anna Sofia

Poze Anna Sofia Ma fac mare

"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Noi n-am facut niciodata nimic deosebit de....Dragobete
In sinaxar nu-i sarbatoare (sf Valentin ).

Am incercat si noi odata (cand eram taaanaraaaa) sa mergem la un restaurant ca mi se pusesera mie piticii ca noi nu facem nimic (niciodata !!!! ) in timp ce toti ceilati oameni se distreaza si se veselesc... si ne-am enervat la culme. Greu am gasit loc la un restaurant, loc de parcare nu va mai spun, inghesuiala de mureai, servire lenta ca de... era aglomerat, eu sunt si un pic agorafoba asa ca mi-a ajuns de iesit in oras pe vremuri de-astea de aglomeratie. Spre fericirea sotului.

Ei, dar pentru cine se incumeta, HAVE FUN, iubiti-va (si azi ca in toate zilele), si sa ne povestiti si noua cum ati petrecut

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Neata mamici de bobocei, poftiti la o aburinda!
Scrieti, scrieti, nu va incurcati si cu o viteza ametitoare... Iar cand vad posturile voastre pe la 1-2 noaptea ma gandesc cand mai dormiti...eu dau stingerea odata cu fii-mea, pe la 9,30, uneori chiar si mai devreme, ca niciodata nu se stie daca dupa trezirea pt. papa mai baga somnic sau se trezeste cu chef de vorba si joaca.
Hm...vad ca boboceii nostri cuplati s-au pregatit intens pentru Valentine's Day, clipuri, declatii, flori...ce sa mai, iubire mare. Sunt superbi toti, fara exceptie. Noi n-avem pretendent pe forum, insa inca de cand am aflat de existenta ei in burtica avem 2 pretendenti, suntem ca tiganii, am promis copiii inca de la nastere
De asemenea am vazut ca s-au cam incins spiritele pe forum, sper ca toate problemele sa-si gaseasca rezolvari amiabile, nu de alta, dar atmosfera era chiar frumoasa.
Noi suntem tot agitate in timpul zilei, noaptea vad ca doarme bine, cu o trezire pt. papa. Ieri am fost sa facem niste analize, azi facem eco sa vedem dc. agitatia asta e cauzata de ceva sau pur si simplu asa e firea ei. O sa incerc si solutia cu wrapul, propusa de Ramo, sa vedem dc. functioneaza. Daca nu...continuam cu crema pt. articulatii si fase elastice, caci deja nu ma mai tin incheieturile de la maini, spatele sper sa ma mai tina. Ca un exemplu, sa va faceti o idee, acum 2 zile, s-a trezit la 6 dimineata, iar pana la ora 15,30 a stat la mine in brate 7 ore, restul de 1,5 h a dormit in reprize. Deci...rabdare, rabdare si ...tutun


Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Aaaa... si apropos de wrap, sling...care e diferenta? am vazut la nandu wrap si sling cu inele. Ei nu fac o prezntare, asa ca nu m-am prins...ma luminati si pe mine, va rog?

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Uite aici un www.littlepossums.co.uk/slings/ring-slings.htm" target="_blank">ring-sling

Diferenta e de dimensiuni si "infasurare" (wrap arround...).
Si un wrap clasic, www.mobywrap.com/" target="_blank">cum il poarta nenea negru.

Mie mi se pare ca wrap-ul tine mult mai bine spatele. Dar ai 5m de material de care sa ai grija...

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput