Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (55)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

neata! la multi ani sarbatoritilor de astazi si un la multi ani pentru tina de roxana!
dimineata la 8 cum fac in fiecare dimineata, iau mandra in pat, o pun intre tac-su si mine, o alaptez si adorm. ma intorc pe burta dupa repriza de alaptat si ma trezesc brusc. amalia mea a scapat in capul meu si tragea cat putea ea de tare de parul prins in coada. de acum voi avea grija sa nu mai cobor la acelasi nivel cu mainile fii-mii ca-i jale cand scapa in parul meu.
va pup si-o zi frumoasa. se anunta timp de plimbare.

amalia mamii
cum s-a nascut strumfita mea
piticania creste
_
„Mamelor, în mâinile voastre tineti salvarea lumii”. Lev Tolstoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Buna dimineata, pe la pranz. Va multumim pentru cafea, eu azi am apucat sa gust fix o gura pntru ca din cauza ca mi s-a parut ca e mizerie in bucatarie. Acum am aragazul dat deoparte si il astept pe tati sa repare becul dintr-o debara, ca face ppoc cand ii punem un bulb nou.

Fitita mea a sarit peste ora de somn si nu ma mai intelegeam cu ea, asa ca acum sta - ghici unde - in ceatza portocalie, asa nefinalizata cum e.

Citat:
citat din mesajul lui iepurila
Ramo, pana la urma tot m-am apucat de fasiat (nu sunt draperiile, da?). Sa ma vezi ce pazeam cupilul sa se trezeasca. Ce face, mami "croitoreste" si ea doarme?

Eu, iepurica Cea mai fericita mami de Elena
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.



e super, tine-o tot asa. Draperie nu pare sa fie intr-adevar. . Tine-o tot asa, pe masura ce te antrenezi va fi mai bine. Eu si acumm am copilul legat putin cam slab cred - desi m-am aplecat sa "inchei" pantofii si parea sa stea bine. Pare totusi putin cocosata dar mi se pare chiar si asa ca e una din cele mai bune legaturi ever. In poza de ieri era cam imobilizata biata fetita.

Felicia, [batcap[ maseaua aia sa treaca. Urata situatie.

Joy ce situatie! Sunt sigura ca invitatii au ineles ca nu a fost vina voastra si au facut haz de nacaz...

Preety voiam sa-ti raspund la ceva dar am uitat ce era. Repeti intrebarea te rog [:D} asta daca era una :))

Tocmai ce-am observat ca guguloiul era cam atarnat, m-am uitat mai bine si dormea! I-am luat bila si i-am bagat-o in material ca pe glluga si acum ce credeti ca face? Sta in pzitia broscua si trage la aghioasa desi sormea parca are portavoce cand vorbeste la telefon! Altfel s-ar fi trezit.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui JulyMorning

vecinico din partea meu, eu te iau afara si umflata si te ghidez eu, da' ma gandesc ca frigul nu ti-o face tocmai bine. Te astept daca te razgandesti, oricum si poate totusi ajungi la un medic sa te vada, sa nu stai chiar asa.
preety eu sigur ies, da' nu chiar pe la 12 jumate, cred ca pe la 1 jumate mai degraba. Si apropo ca nu poti vedea clipurile.... exact la fel am patit eu, de 2 zile nu mai pot vedea nimic de pe youtube; am cautat pe net, am incercat diverse solutii (reinstalat flash player, scos google toolbar, dezinstalat niste playere) si nu merge nimic. La solutii posibile gasite pe net, zic unii asa: daca ai instalat google web accelerator, il dezinstalezi si merge... eu nu il am, nu l-am avut niciodata... deci nush ce are.



_
Our future determines our past

bobocica Maia
Poze




Am patit-o si eu, tind sa dau vina pe cookies. Culmea e ca acum merge si n-am facut disk cleanup. Daca aveti, incercati din alt browser. Nu bag mana n foc ca merge ca am patit acum o luna si cu neuronul meu ofilit si blond..

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna dimineata...si Happy Valentine's DAy!!!!

VAlentina de babytza

Razvanel de Claudinna..6 luni,ce repede trece timpul

Cu intarziere,dar sper ca se accepta
Carla de Anca..

Si tuturor bbeilor nascuti azi

Draga Robi mi-a citit mami aseara declaratia ta si am adormit gandindu-ma la tine... si abia astept sa ne vedem ca de fugit din patutz n-am putut ca ma pazeste tati

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LUCUTTA

Chiar nu sunt nici stresata ,nici obosita ci pur si simplu am fost acuzata pe nedrept ca nu m-as ocupa destul de copil si normal am rabufnit.



lucutta esti chiar rautacioasa.

Dar chiar nu a spus asta, eu cred ca ai interpreatat tu gresit. Ma indoiesc ca anamona sau oricine de aici crede ca nu-ti dragalesti copilasul destul, mai ales fiind circumstantele in care a aparut Sergiu. Spusele anamonei sunt aproape citate din siurile acelea despre attachment parenting despre care am tot vorbit in ultima vreme. Sunt lucruri pe care le facem cu toatele, de bun simt asa, dar care merita subliniate tocmai pentru ca sunt simple si eficiente.

Este, daca vrei, aproape un cliseu lingvistic. Ideea era ca daca, il iei in brate si il tii apropiat de tine cat mai mult timp, are sanse sa se mai calmeze.

In sfarsit, eu una propun PACE si INTELEGERE.

SI nush de ce dar tocmai imi pica fisa ca probabil anamonei i-a picat fisa sa scrie asta si dupa ce am scris eu ca-ti trebuie un wrap . Probabil a fost un declic inconstient. Insa nu ma consider vinovata pentru nimic. si ser sa se sesizeze si totul de gluma, fac aceasta precizare pentru ca stiu ca uneori am un simt al umorului cam lugubru ca sa zic asa.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Neatza!! Pe la pranz... dar merge.
Multam de cafea fetele, si de capitol nou, care sper sa fie mai putin fierbinte.... pls pls haideti fetele sa n-o mai lungim asa....

Eu mi-s taaaaaaaare fericita si nici nu stiu de unde sa incep...... nu, nu e ptr ca am avut o noapte lunga fara treziri (la capitoul asta nu s-a schimbat nimik) ci pentru ca:
- am fost in Auchan de dimineata, eu cu mine, si ce bine m-am mai simtit!! unde mai pui ca am facut cumparaturi pentru 4 copii, printre care si ai mei - o reala placere imi face sa cumpar lucruri de bebe/copii..... si am gasit si reduceri si lucrusoare de calitate....
- am descoperit ca nu mi-am pierdut inca farmecele, caci tot incerca unu' de zor sa ma ia la o cafea.... m-am amuzat teribil!!!!
- am bebei linistiti, acum dorm si eu imi fac de cap pe forum
- si nu in ultimul rand, Edisor s-a hotarat ca nu mai are nevoie de mine la mancare, isi tine singur bibele!!!!!!!!!!!! am crezut aseara (caci atunci s-a intamplat prima data), ca e doar o intamplare, dar nu..... 'intamplarea' a durat min in sir, si daca ii scapa si i-l dadeam eu, iar il tinea cateva min in sir.... aceeasi intamplare s-a repetat si la masa de dimineata!.... sper sa reusesc sa-l filmez sau macar sa ii fac o poza, e un scump.... si cand se satura, il arunca singur cat colo............

of, cum trece vremea asta.... parca mai ieri ii aduceam acasa de la maternitate, nici sa planga ca lumea nu stiua, miorlaiau ca pisicutele.... pardon, motaneii!!

Pe dupa amiaza mergem in vizite, la ziua nepotelului, asa ne petrecem noi Valentine's-ul.... pe care oricum nu l-am sarbatorit niciodata, mai mult ne place sa ne sarbatorim asa, din senin, cand nu e vreo sarbatoare sau vreo aniversare - e mai tasty....

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Hello
Lucutta ai un PM de la moi

Sunt tare nervoasa si in contra timp cu botezul, dupa 1000 de scheme cu asezarea la mese (loc restrans si mese fixe, nu se pot muta....familie...prieteni nu pot fi pusi impreuna etc) ieri ne-a anuntat o familie ca nu mai vine, 3 persoane. iar dimineata ce credeti....cotzoharla de cumnata suna sa zica ca nu poate veni ca au avut copilul de 1 an racit acum 3-4 saptamani eu i-am zis sotului ca daca nu se prezinta maine, sa nu-i mai prind ever ca ii dau afara
Asta e nesimtire, daca nu vroiau sa vina trebuia sa spuna si gata, moaaa

In alta ordine de idei, acum ma m-am calmat un pic, aveti cumva nr fetei care mai are grija de bebici? Parca Alexa il avea...poate totusi lasa piciul si vin si ei (desi nu vad nici un singur motiv pentru care s anu ia copilul)

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

MULTI ANI TRAIASCA CU BUCURII, REALIZARI MULTE, MULTE, IMPLINIRI. LA MULTI ANI VALENTINA DE BABYTZA. SA FII FERICITA PRINTZESICO, MEREU CUMINTE. LA MULTI ANI!!!
La multi ani tuturor celor nascuti azi


poze, Just Me
Infertilitatea este o boala
ambitioasa
www.pulsmedia.ro/index.php?page=event_vote&url=premiilecaroldavila&articleid=67" target="_blank">Votati Organizatia EMMA la premiile "Carol Davila"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Asa, revin acuma, ca am citit din urma.....

Angelynna, anamona si CD - bafta multa cu pregatirile de botez, sa va iasa totul fara stres, sa iasa bine si bebelusii sa nu fie agitati dupa!! Va pupacesc! Ange, ce buna ideea ta cu oala + sita, si originala si ieftina!

Claudinna, bravos, sunteti mari, sanatosi si frumosi si noi suntem mandre ca va aflati printre noi!!

Cristineescu.... nush cum sa-ti spun, dar gogosharul ala frumos al lui Preety de care spuneai.... e si ea promisa.... fara supi....... ca Robi se lumineaza tot cand o vede![love you] Sorina!!

Preety, pupam nora si cursca deopotriva! Eu am bantuit putin pe afara dimineata si era cam racorica... e adevarat ca era ora 09.00.... si cam bate vantul, ai gria de gogoshar!!

Sabinel ,m-am topit dupa Amalia, Babytza am admirat si pe Bocanila mic (eu asa ii spun si lui Robi, ghici de ce????), Denisa.g am ramas cu cura cascata cand am vazut filmuletul lui Edwin, cred ca e tare norocoasa Karinutza, Nerantula... haiducelul scump!

Monica, eu sunt cu ochii pe tine mai! Cum sa fii invizibila??

Ramo,

Mami de bimbirica mic si scump si drag Andu, unde sunteti?? Cum sunteti?? Sunteti bine, da?

La fel, nici pe Bitza n-am mai vazut-o pe aici lately....





Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

din ciclul ce vraji mai combina copilul meu, amalia isi imagineaza ca daca reuseste sa-si vare fata in perna e rostogolita cu totul. la ea asta inseamna de fapt rostogolul de pe spate pe burta bagatul fetei in perna ca strutul capul in nisip.
io zic sa ne calmam si sa nu mai turnam gaz pe foc. peste tot sunt tensiuni, hormoni, frustrari dar hai totusi sa refulam in alta parte. nah, mi-am zis si io parerea, mai incet cu rosiile alea...

amalia mamii
cum s-a nascut strumfita mea
piticania creste
_
„Mamelor, în mâinile voastre tineti salvarea lumii”. Lev Tolstoi.

Mergi la inceput