Copilasi din 2002 *55* Alaturi de Emma !

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns light spune:

Francisca nu-ti fa probleme, ca deja am uitat de ele si chiar ma pregatesc sa dorm. Vorba Cristinei, m-am obisnuit sa stau pe net pana tarziu, dar am de la cine ma molipsi, de la sot care mereu a fost asa. Sta pe forum, nu pe DC, ci pe dacia renault, sau cam asa ceva, si o lalaie pana noaptea tarziu. Devoska trimit si eu de aici cat soare si caldura vrei, ca cel putin maine o sa avem berechet.Asa ca in loc de noapte buna va doresc o zi buna, cat a mai ramas din ea.


Iubire si putere pentru Emma - sa ne rugam in fiecare zi la ora 13.
my deviantArt Gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Francisca spune:

Lucia, multumesc ca m-ai iertat

Iti dorim somn usor si linistit!

Laura, te iertam stim cum este cu unul, dar cand ai doi...imi inchipui...saracuta de tine...
Azi planuiti o intalnire, ceva? Foarte frumos

Un week-end minunat sa aveti si mult soare!



Francisca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Francisca ce ai facut ? Ai starnit o...gogoshomania, aici !
Eu doar le-am pomenit scorpiutzelor de gogosile de ieri si tu le-ai preluat, aici.
Noapte buna, Lucia si vise placute !
Mey, mie imi plac mai mult cainii decat pisicile, dar eu n-am avut episoade urate in copilarie cu ei.
Cristina a ajuns soarele in Ucraina, ca de la noi a plecat.
Cristina_C, asa e, important este ca vrea sa exersam.
Oricum, am numai cuvinte de lauda pentru ea. Saptamana aceasta, in fiecare zi a lucrat cate o fisa la romana si matematica, plus citit cate un pic, seara.
E bine sa incepeti cu germana, cred si eu.
Incet, incet, ma retrag si eu, ca mai am si ceva cumparaturi de facut ca mi s-o pus pata pe o pizza pentru la cina.
O zi faina in continuare si un weekend excelent, dragi mamici !







Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13.


Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)

www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Oooo, Nina, pregateste-te ca imediat deschizi un nou capitol, c-avem chef de vorbe!

Sssst, doarme Lucia! Pupam burtik cuminte si nepofticioasa! Ce faceti in we?O baie, o piscina?? Ioi, ce dor imi e de vara!!!

Francisca-avem intalniri la McD.Sper sa vina si Laura sa stam la un pahar de vorbe.

Nina-pizza??? Buuun!!!Si eu fac mereu, cate doua portii, una neaparat cu porumb si cascaval pt Andrei si una cu de toate pt ta-su.

Cristina-nu ai incercat sa faci tu langosi?
Pe mine m-a chinuit talentul, dar nu le am deloc cu aluaturile.De fapt eu sunt cu mancarile rapide.

Merg sa dau cu asiratorul.



cristina si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

de ce vorbiti de mancare??!?

si tuturor



Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu' Bodo

Varsta lui BB2 sau

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Dar harnicute rau azi!

Si chiar asa, nu mai vorbiti si voi de papa-bun ca pana si laptaresele ofteaza! Norocul meu ca am halit azi pizza!

Multumesc pentru aprecieri, cele la adresa puilor.

Noi avem maine program de curatenie, "despaduchierea generala", cum zicea cineva de pe forum ... ca in timpul saptamanii nu prea e timp... Si duminica vine nasa cu baiatul pe la noi, pentru ziua lui Stefan, nu au putut mai repede. Si avem BIIIIIP (ma cenzurez, nu de alta dar imi aduc aminte cat salivam si eu cand eram gravidutza!).

Va pup, week-end fain!!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nu mai vb de mancare...ca nici io nu-s gravida, mai sunt si racita cobza si as manca non stop!!!!
Stiam ca oamenii bolnavi nu mananca...dar eu sunt un sac fara fund...nu stiu unde incape atata mancare!!!!

Am fost la pediatru azi...David e perfect sanatos, nu e anemic, colesterolul perfect, nu mai sunt proteine in urina...vede bine, aude bine...
Am cerut si analize elaborate de sange si ne-a trimis la un laborator care se ocupa cu asa ceva...
Are 1.24 cm si 22 kg (dar era imbracat cu bluzon, bluza, tricou, blugi...bine ca in picioarele goale)...suntem ok!!!

Maine avem party...si eu sunt cobza...nu am chef de nimic...dorm ca un bebelus...si mananc



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Buna dimineata! pentru cine se poate, ca pentru mine, am rarit-o cat de mult. Am gasit insa un fel de ceai inlocuitor de cafea, cu gust de vitakava daca va mai amintiti.Cristina 22 ma intrebai de baie sau piscina. Piscina nu, ca nu stiu sa inot. Da, sunt de rasu' lumi, aici toata lumea stie sau invata sa inoate numai io nu. Baie in mare pana acum nu am facut, decat m-am balacit cu picioarele. Mi se pare tot rece apa, ori sunt eu prea pretentioasa, nu stiu... insa nu imi vine sa ma bag in apa. Si e cam cu dus si intors, ca daca mergem in timpul zilei e mult prea puternic soarele si nu e sanatos sa stam la balaceala, iar daca mergem mai pe asfintit, e apa mai rece sau poate doar mi se pare, nu stiu. Eu sunt multumita cu balaceala la picioare, Liviu se distreaza si se tot baga pana la gat in apa, desi inca nu a invatat nici el sa inoate.Asa ca planurile de azi sunt sa mergem la Ikea sa luam rama de fotolui, ca am inteles ca a venit, si apoi ceva cumparaturi de mancare si nu stiu ce vom mai face. Pentru maine habar nu am, cum spuneam e dubios, o sa avem azi 42 de grade si maine invers adica 24. Cica de preferat ar fi ca azi sa stam in casa.Weekend placut tuturor!


Iubire si putere pentru Emma - sa ne rugam in fiecare zi la ora 13.
my deviantArt Gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Lucia, de data asta tu de-abia te-ai sculat si eu merg la culcare.
Nu cred ca mai am cui sa spun "Noapte buna", ca fetele din Ro dorm de mult, probabil.

Sinzi, poate iti revii pana la party, odihneste-te cat poti ca si somnul vindeca. Eu nu pot manca mai nimic cand sunt bolnava, dar nici asa nu-i bine pentru ca, dupa ce-mi trece, recuperez si mananc dublu.
(Cristina22, nu, nu-mi ies langosii )
Pana intr-un 1 kg nu cantareau hainele de pe David, asa ca are 21 si ceva, e mai bine decat Robert care, dezbracat, are in jur de 21. Dar nu cred ca e asa de inalt, iaca o sa-l masor maine. Si eu vreau sa-i fac niste analize de sange, ma gandesc ca ar trebui de-acum sa ii fac anual, cum facem si noi. Pe aici, insa, parintii nu se grabesc la asa ceva si pediatrii se cam mira cand ceri, dar accepta.
O noutate este ca a inceput sa-i creasca dintele cel nou

Saptamana viitoare se intoarce putin iarna, o sa ninga, cred ca pentru ultima data anul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Cristina, si pediatrul meu s-a mirat si m-a intrebat daca am un motiv anume pentru care le cer...am spus ca nu...ca vreau sa stiu doar cat de sanatos este...Am insistat si eu un pic sa imi dea trimitere!!!
Nu cred ca are asa mult...pt ca l-am mai cantarit acu vreo o luna...si avea 20 si un pic..sa fi luat peste un kil?? Nu cred!!!!
Oricum e atat de activ...ca nu se depune nimic

Lucia, la noi e ff frig....record!!!! Mie imi place...dar sa nu stau in casa ca e mai frig ca afara!!!



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput