Copilasi din 2002 *55* Alaturi de Emma !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Francisca spune:

Nina, multumim pt. gogosi aduc eu zaharul
Multumesc inca odata de invitatie promit ca imi fac curaj si scriu si acolo ce sa fac, sunt mai timida

Vlady are companie de joc pana venim noi acasa asa ca in momentul in care intram pe usa nu scapam ne vrea direct la joaca

frumos cadou v-ati facut
Au aparut si la noi ghioceii, dar nu am ajuns sa cumparam

Cine mai vrea soare?





Francisca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Bine v-am gasit la un capitol nou!
Multumim pentru el, Nina!

Cristina22, scena din parc a fost groaznica (era si Andrei cu tine?)
Cucoana aia ar trebui amendata crunt pentru ca nu-si dreseaza cainele care este, de fapt, un pericol public - si pentru alti caini, si pentru oameni.
La noi pe strada, intr-o curte era, pe vremuri, un caine lup si placuta aferenta "caine rau". Muream de frica atunci cand treceam pe trotuoarul celalalt cu caruciorul cu Robert si la intoarcere, la fel si n-aveam cum s-o iau prin alta parte. Latra la noi cu labele pe gard, de fapt era jumatate peste gard, daca vroia, putea sa-l sara. Latra si nu se mai oprea pana nu ne mai vedea. Stiu ca este o vorba - caine care latra, nu musca- dar tot era stresant.Dar peste cateva luni s-au mutat, cu caine cu tot, va dati seama ce m-am bucurat.

Sinzi, sanatate! Catelul s-a integrat in familie?

Nina, important este ca ii place sa citeasca si ca nu da inapoi cand este mai greu. Si Robert e din ce in ce mai interesat de scris si citit, sper s-o tina tot asa. In germana a inceput sa invete sunetele care se scriu intr-un fel si se citesc in altul, trebuie sa se obisnuiasca si cu ü,ö,ä, cu consoanele duble si altele asemenea.
Mi-am zis sa fac invers decat la vorbit - sa incep cu germana ca sa nu-l bulversez -de exemplu sa nu scrie la scoala s (de la sarpe) in loc de sch. O sa invete si in romana, nu-l las asa, dar sa-l vad intai ca scrie bine in germana.

Nicoleta, tin minte ca ne spuneai la inceput ca nu poti sa-i prinzi impreuna intr-o poza. De acum mai toate pozele vor fi "de grup". Se joaca amandounul cu altul?

CD cu povesti in germana mai punem si noi seara, Francisca. Si au si muzica povestile, numai bune de adormit copilul

Katty, Devoska,b Dodo, Lucia, salutari si voua!

Sa aveti un weekend asa cum vi-l doriti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

si io trimit un pic de vreme buna, Cristinei din Ukraina!
Am primit si eu ghiocei de la sot.Dupa ce i-am primit, mi i-a luat Andrei din mana si apoi mi i-a daruit si el.Deeeeeci, am primit de la doi barbati. Noah, ce ziceti?!! Ha??

Francisca-dau si io cu gogosi, ca ne pregateste mama.Eu ii mananc cu gem de capsuni, ca am eu ceva cu zaharul pudra!

Katty-Andrei a fost speriat si ii venea sa planga, mai ales ca plangeau si copiii care erau cu cainele mic si nenorocit, iar mama acestora (cred) tipa.
Ma gandesc cu spaima ca putea foarte bine sa sara la Andrei, care alearga, se dadea cu bicicleta, ca orice copil in parc.

Nina-pun poze, da' iti dai seama ca n-am fost harnica. Abia am facut cateva poze



cristina si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Cristina, am postat cam deodata.
Apropo de cainele din curte.Noi avem un vecin cu un caine care a mutat, la propriu!, gardul din sarma la jumatatea trotuarului, prin forta cu care se arunca in gard cand trece cineva pe trotuar.




cristina si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Francisca spune:

Cristina22, eu nu sunt pretentioasa, sa stii ca imi plac si cu gem de capsuni asa ca primesc si de la tine

Asteptam pozele

Cristina_C, sa stii ca si eu reactionez la fel...mai bine ocolesc...pt. ca am o frica de caini...
Eu am fost muscata si am luat injectii in burta (inainte asa se faceau) si am ramas marcata



Francisca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Francisca, aoleu, asta era si una din cele mai mari frici ale mele in copilarie - sa nu ma muste un caine ca apoi sa fac injectii in burta. A si fugit odata un caine mare dupa mine, dar am apucat sa sar un gard inalt si am scapat de el. Culmea era ca si in curtea aceea era un caine, dar legat. Nici nu vreau sa ma gandesc ce-ar fi fost daca era liber - scapam de unul, dadeam de altul. E una din cele mai aiurea amintiri din copilarie, aveam vreo 10 ani si tare m-am mai speriat atunci. Asa ca nu-mi mai plac decat cainii mici si pasnici, cu stapani responsabili, .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Gogosi, ha? De unde iau io la 12 noaptea gogosi? Nu zic, ca as manca sa am aici pe o farfurie, sau niste clatite ceva ca tot vorbeati de gem de capsuni... da daca nu am, nu e asa grav. Am mai trecut io si peste alte pofte cum ar fi o slanina afumata de la mama ei sau cas din piata de la taran. Gata ca o iau razna. Macar gogosi pot sa imi cumpar maine ca de facut nu imi ies niciodata, insa imi ies clatitele


Iubire si putere pentru Emma - sa ne rugam in fiecare zi la ora 13.
my deviantArt Gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Eu nu-s si tot mi-e pofta de gogosi umplute cu branza sarata, asa-zisii langosi. Cat am stat in Iasi, imi luam mereu din Piata Unirii de la o gogo-langoserie din statia de tramvai, nu stiu daca o stie cineva.
Le simt serios lipsa, mai ales ca nici mie nu imi ies...

Lucia, merg si clatitele in loc. Ce tarziu e la tine! Si eu m-am obisnuit sa stau noaptea pana tarziu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Francisca spune:

Lucia, aoleu...am uitat ca mai sunt si pe aici dar sa stii ca Nina este de vina, ca ea mi-a facut pofta si mie apoi a mai dat un rand de gogosi si Cristina22 dar cu gem ...
Eu nu sunt gravida si tot mor de pofta
Mii de scuze sa nu dai cu in mine...please...uite imi dau singura

Cristina_C, este groaznic, numai faza aia mi-o aduc amite asa ca stau cat mai departe de cainii mari si eu ii prefer pe cei mici si pasnici

Devoska, a ajuns soarele la tine?
Sper ca nu ai intrat in depresie
Eu am facut ce am putut, am rugat si fetele sa ma ajute sa ajunga mai repede
Multi

Cristina22, azi aveti intalnire? Foarte frumos



Francisca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:





Fetelor eu va citesc ,da sunt singura cu juniorii si e ff obositor,fiecare cu preferintele lui si mami tre sa se execute.

Va pe toate fara exceptie..si sper sa revin cu forte proaspete

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput