Alma, ingeras la ceruri

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

pentru ALMA
Dumnezeu sa o odihneasca in pace !!!!!
Si sa o vegheze pe surioara ei !!!!
Iar voi trebuie sa mergeti mai departe si sa aveti grija de micuta printesa !!!


Mamica fericita de Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Dormi in pace, ghiocel fragil!

36Sophia-Diana
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

ioanaiub, camy_pus, mychydutza, Dodo-pui, novus, Ilinca_M. multumim ca nu ati uitat-o pe Alma.

2 luni fara Alma Dormi in pace, inger mic!

Monica sotie si mama fericita

Luana, I love You so much my tiny Princess
Claudiu, You grew in my heart
Alma, So small, So sweet, So www.my-angel-alma.piczo.com/Ingerasul-meu" target="_blank"> soon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Dormi in pace ingeras.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

cristi

asa creste Cristi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Ayla, ce stiu eu e ca durerea nu piere niciodata. Doar ce ne obisnuim sa traim cu ea.

Somn usor, Alma! Dumnezeu sa se bucure de tine.



gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Te poti amagi 30 de zile pe luna, ca te-ai invatat cu durerea, dar exista o zi, cand vrei sa o retraiesti, de dragul... durerii. Ptr ca uneori durerea e tot ce a ramas.
Mi-e atat de dor de micuta mea, Si orice as zice in cele 30 de zile, azi, inca ma intreb de ce, inca ma intreb ce puteam face si nu am facut. Azi inca imi plange sufletul, ptr ca nu mai e cu noi de 59 de zile, 8 ore, 48 minute si 12 secunde.
Dormi in pace, copilul meu iubit, ingeras mic si drag!
Cat voi trai, ma voi gandi la tine in fiecare zi, si nu te vom uita!

Alexandru, tati de 3 copii perfecti
(un baietel nazdravan, o fetita mica luptatoare, si un ingeras in cer)
_
Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Dormi in pace, ingeras !
Monica si Alex, sunteti niste oameni minunati ! Nu degeaba v-au ales pe voi de parinti, copiii vostri !
Sanatate si putere sa-i cresteti asa cum va doriti !


Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Scorpiutze

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13.

Emma INVINGE cancerul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


Dormi in pace, ingeras mic si iubit .



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

afibebe, georgiana310, Anina_n, mamagiuliei multumesc!

Vreau sa povestesc ceva: ieri obosita, dupa toata ziua, in care mi-am dorit sa fac ceva in memoria Almei (am dat jucarii de plus si dulciuri copilasilor prietenilor si cunoscutilor, am fost impreuna la Alma la mormanat si am dus si pt ea, chiar daca e acolo), in final aseara, cu ochii umflati de plans, am reusit sa adorm. Asa ca am pierdut ceva destul de important si impresionant. La ora 19 si ceva primisem un sms de la o prietena de suflet, care-mi spunea sa ma uit pe cer, sa vad CURCUBEUL! Mai mult nu am de comentat. Dar chiar daca nu am reusit sa vad curcubeul, faptul ca a iesit tocmai de ziua cand Alma s-a nascut inger, a fost ca un semn. Un semn de la Dumnezeu.

Monica sotie si mama fericita

Luana, I love You so much my tiny Princess
Claudiu, You grew in my heart
Alma, So small, So sweet, So www.my-angel-alma.piczo.com/Ingerasul-meu" target="_blank"> soon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Astazi am fost impreuna la Alma, cand de-odata, fratiorul ei mai mare, ne-a arata ceva: "uite, mami, fluturas!". Aproape de mormantul ei zbura un fluturas, care a venit pana la florile care i le adusesm noi pt Alma.
Si mi-am amintit versurile unui cantec: "iti trimit un ingeras
cu aripi de fluturas/ sa iti aduca de la mine/ iubirea pentru tine".
Si ma gandesc la citatul "Believe in angels, they believe in you!"
Am iubit fluturii de cand eram copil, am avut camera decorata cu fluturasi, am folosit mult timp nick-name-ul "Fluturas", iar insarcinata fiind cu gemeni, spuneam "waiting for my butterfly". Astazi a fost ca o intalnire cu...Alma, fluturasul meu mic.

"How does one become a butterfly" she asked pensively
"You must want to fly so much you are willing to give up being a caterpillar."
"You mean die?"
"Yes and no," he answered. "What looks like you will die, but what’s really you will still live"

Monica sotie si mama fericita

E primavara, e lumina, e caldura, e zambet, e iubire, e VIATA!

Mergi la inceput