Alma, ingeras la ceruri

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

dormi in pace, fluturas

pentru parintii tai, fratiorul si surioara ta

-------

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=16" target="_blank">ALEXANDRA IN CONCURS - MAY1 + MAY2

-------


Ana-Maria de iepuras coconas

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

o pentru cumnatica din ceruri de la Cri.

Monica mami de CRISTIAN

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

Somn usor,ingeras...sa dormi in pace copil frumos
Nu exista cuvinte de alinare....nu exista nici o consolare pe lumea asta pentru o mama care isi peirde copilul. Poate sa aiba 1000 de copii....
Ma rog la Dumnezeu pentru tine Ayla.

Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Multumesc, maitreyi, Monnvas, bobitamica

Probabil Memorialul pentru Alma il stiti deja, nu?
Acum vom continua pe "doua luni fara Alma" cu poze reale. Sper ca aici sa nu mai fie atat de trist.



God took the strength of a mountain,the majesty of a tree,the warmth of a summer sun,the calm of a quiet sea,the generous soul of nature,the comforting arm of night,the wisdom of the ages,the power of the eagle's flight,the joy of a morning in spring,the faith of a mustard seed,the patience of eternity,the depth of a family need.Then God combined these qualities,when there was nothing more to add,he knew His masterpiece was complete.And so,He gave him to me.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Monica, Sarbatori fericite, alaturi de familia ta frumoasa, care e impartita intre Cer si Pamant si totusi unita pentru totdeauna!

www.TickerFactory.com/weight-loss/wCINUFB/" target="_blank">Oana



Viata mea...o continua LUPTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Azi sunt trista. Poate mai mult decat trista. Am fost la ingerasul meu, si am stat acolo cateva ore. Mi-e dor, atat de dor de ea. Chiar daca merg rar la cimitir, o port mereu in gand.
E liniste acolo. Cand eram copil imi era teama sa merg in cimitir. Acum simt o liniste cand intru. Parca sunt rupta de lume. O pace si o liniste, asa simt, si totusi durere. Cand eu plec, Alma mea ramane acolo, iar durerea tot cu mine vine.
Asa ma simt de fiecare data cand urmeaza sa fie ziua ei. Si cu trecerea timpului, dorul devine tot mai mare, in loc sa treaca din el.
Oare o sa vina vreodata timpul cand ma voi putea bucura de ziua Luanei fara sa plang? Fara sa ma gandesc la Alma cu durere in suflet, ca ar fi fost si ziua ei?
Oana asa ma simt "intre cer si pamant". Cateodata ma cert singura, ca am atatea motive de bucurie. Luana creste si este tot mai frumoasa. Gangureste, este cuminte, si ne da motive de bucurie in fiecare zi. Nu plang pt Alma in fiecare zi, dar la sfarsit de luna, cand inca o luna a trecuta, fara ingerasul meu, simt ca sufletul meu moare inca odata.
Am stat azi la cimitir, si ma gandeam, de ce nu putem fi langa cei care au plecat? Suntem si totusi nu simtim ca suntem langa ei. Stiu ca acolo am dus-o, si acolo am lasat-o, si totusi nu simt ca e acolo, ca sunt langa ea. Cred ca daca as simti asta, nu as mai pleca din cimitir.
Alma, mi-e atat de dor de tine!

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Monica,
Cand eu eram copil, bunica mea de la Bistrita ma ducea mereu cu ea sa ducem flori la cimitir ... eu nu cunoscusem persoanele dragi ei, insa imi placea foarte mult sa merg, era atat de liniste acolo.
Apoi cand am crescut am inteles dc. Pt ca acolo nu e nimeni !
Toti sunt sus, si-i revezi in noptile senine ! Toti sunt bine !
Eu nu mai merg la cimitir, ii port in suflet pe cei ce au plecat.

Nu are cum sa nu-ti fie dor de Alma, ea este tot a ta, tot bucatica din dragostea voastra. Si cred ca de cate ori te uiti cat de frumoasa e Luana, cat de mare s-a facut, te gandesti cu o jumatate de gand de fapt cum ar fi fost daca ...
Insa esti foarte puternica si stii sa mergi mai departe, nu multe am reusi asta.

Edit: dupa ce murise Mama mea, ma ingrozea ca am dus-o acolo, singura, in frig, ca am abandonat-o si ea nu ar fi facut-o si alte ganduri infioratoare. Pana intr-o noapte cand am visat-o.
Cred ca autosugestia, sau nebunia mea sau poate ea nu mai rabda sa ma vada asa.
Si mi-a spus ca ea este bine, ca acolo unde este nu mai are nicio durere, nicio problema si sa ma linistesc, ca nu e nici frig, nici intuneric.
Si am reusit sa o mai visez o data dupa aia, tot asa, din autosugestie si disperare cred, cand trebuia sa ma operez si mi-a soptit in vis sa astept.
Poate e o mare porcarie si o iluzie totul, insa atunci urma sa ma opereze un tampit si sa ma lase fara ovare si probabil uter; Mama mea a facut aceasta operatie, asa a ajuns sa ma adopte mai apoi ... insa cert e ca am ramas insarcinata si am nascut.
Iti povestesc astea sa-ti spun ca eu chiar cred ca cei care mor sunt foarte bine, noi ramanem aici si trebuie sa traim cu durerea si golul ramas.


-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Mona, de fiecare data tu reusesti sa ma incurajezi si sa imi oferi raspunsuri la toate intrebarile mele. Tu imi aduci linistea si ma faci sa am acel sentiment de siguranta ca totul va fi bine cu mine si mai ales cu puiul meu, Victor- Pitonul Mancacios si Partzacios.

In schimb, cand eu trebuie sa iti spun ceva, ma simt incapabila, parca nici un cuvant nu are sens, nimic nu e potrivit. Ma simt stupida si puerila... si ma .

Mereu(de cand ti-am aflat povestea si de cate ori vorbim sau citesc despre asta) mi se pune un nod in gat si am aceeasi dorinta de a ma aseza intr-un colt al camerei si sa iti plang durerea.

Nu stiu ce as putea sa fac ca sa te incurajez, nu stiu cand o sa treaca, cand o sa ai sufletul linistit. Nu stiu cand ai sa gasesti puterea sa faci tot ce spuneai mai devreme, dar sunt convinsa ca va veni si acel moment.

Si stii ce e cel mai dureros pentru mine? Stiu ca sunt ipocrita cand spun asta, dar data de 30 pentru tine inseamna "nastera" ingerasului Alma, iar pentru mine este aniversarea nasterii baiatului meu.

Iti sunt alaturi, ma rog pentru tine, ma rog pentru Alma, ma rog pentru Luana, pentru Clau si pentru Alex.






Gigelica(Lucia) - Obosita dar foarte Fericita de Victor-Andrei ( Pitonul mancacios)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei
era atat de liniste acolo.
Apoi cand am crescut am inteles dc. Pt ca acolo nu e nimeni !

Daria, de aceea plang, si am plas astazi, caci nu e nici acolo. Merg si n-o gasesc. Nu o gasesc nici acolo. Si mi-e dor!!!
E un gol imens in inima mea, e locul ei ramas gol, si nu il pot umple cu nimic.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Moni,
Alma e si va ramane in sufletul tau !!!
E in inima ta, acolo unde a crescut cele 7 lunisoare !
E in iubirea ce i-o porti, e in lacrimile ce le ai pe obraji !
Ea e peste tot cu tine

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput