Alma, ingeras la ceruri

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20
Si stii ce e cel mai dureros pentru mine? Stiu ca sunt ipocrita cand spun asta, dar data de 30 pentru tine inseamna "nasterea" ingerasului Alma, iar pentru mine este aniversarea nasterii baiatului meu.

Nu vreau sa fie dureros pt tine, stii ca te iubesc mult. Inteleg ce vrei sa spui, stiu ca te intristezi alaturi de mine, dar in aceea zi bucura-te doar de ziua lui Victor. Cand stiam ca nasti in data de 30, sincer, nu ti-am spus niciodata, am avut la inceput o strangere de inima. Nu mi-a fost teama de nimic rau, tu stii mai bine de ce. Cel mai mult m-am bucurat ca ai nascut dimineata, iarta-ma daca am fost eu ipocrita.
Iar pt mine acea zi nu este o zi de doliu, este ziua nasterii Almei in Cer.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


Esti mereu in gandurile mele, sper ca azi e o zi insorita si la voi

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Ayla21,
am citit acum tot subiectul acesta pentru si despre Alma. Nu cred ca exista cuvinte care sa te ajute. Cinev zicea "eu nu sunt mort, am schimbat doar incaperile, traiesc prin voi si sunt in vise voastre". Stiu ca nimic nu poate schimba durerea ta, dar fi convinsa ca Alma traieste, nu fizic cu voi, dar este in fiecare zi cu voi. Si sa stii ca stie tot ce simtit pentru ea.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Am fost si azi la Alma. Nu stiu daca vizitele in cimitir ma fac sa depasesc momentul, sau ma fac sa inteleg altfel viata. Si moartea. dar simt nepuntinta. Simt golul ramas in mine, ca a fost acolo, in burtica mea. Si a crescut in sufletul meu, dar a ramas cu noi doar 2 zile, si apoi s-a dus. Dar nu stiu unde sa o caut, sa o simt. Nu inteleg nici de ce ma simt acum asa. As vrea sa mor, daca ar fi simplu si as putea sa bat din palme doar, as vrea sa mor. Sa fiu cu ea. Cand a murit Alma, am stiut, ceva din mine a stiut ca voi continua sa traiesc, ca va fi greu dar ca exista un drum inainte si fara ea. Ceva din mine imi dadea sentimentul acesta. Probabil stiam ca imi ramasese Luana si ca era mica si avea nevoie de mine. Acum ma intreb de ce am simtit asa? Si daca e normal sa simt asa.
I-am dus lacrimioare. Cand ma gandesc la Alma si la flori, lacrimioare imi vin in minte. Avea liliac. Am aprins lumanari parfumate in borcanel. Si mirosea asa frumos, florile, lumanarile. A primavara, si era soare. Dar nu a viata. Nu simt nimic. Nu-i acolo. O caut in disperare si n-o gasesc. Ma dus la cimitir si nu inteleg de ce ma duc. Vreau sa pot sa fac ceva si nu mai pot face nimic. Neputinta in fata mortii, asta doare cel mai tare. Plang, plang, si nu imi trece. Nu pot sa vorbesc, nu ma pot auzi.
Am un gol imens in suflet, care se adanceste si care nu-l mai poate umple nimeni. Am fost atata timp puternica, si acum nu mai pot fi. Stiu cum trebuie sa ma priveasca cei din jur, dar nu-mi mai pasa. Vreau doar sa mai pot face ceva. Ma doare neputinta asta, sa stau langa un mormant in care am pus puiul meu. Nu pot nici sa plang cand sunt acolo. As vrea sa plang si nu pot. Mi-e dor de ea, si plec la cimitir ca la o intalnire. Sa ii pot vorbi, sa o pot imbratisa. Si cand ajung sunt blocata. Nu pot plange, nu-i pot vorbi. Doar stau, si stau si privesc tot ce a ramas in urma puiului meu drag.
Si maine sunt 3 luni. 3 luni fara Alma.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


Moni, cum sa nu te simti asa ? Cand ai pierdut cea mai scumpa si iubita fiinta din viata ta .
E atat de greu sa traiesti cu durerile din suflet .
Iar apoi sa simti bucurii si tristeti in acelasi timp .
Eu nu stiu cum as rezista in locul tau, Moni. Daca mi se rupe sufletul doar gandindu-ma la Alma, oare ce simti tu care traiesti aceasta tragedie .
Si totusi vei merge mai departe, pentru frumusetea de Luana si pentru Claudiu si pentru Alex. Si pentru tine .

Maine seara vom aprinde si noi lumanari pentru Alma.

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:


Alma-ingeras esti in gandul meu.
Monica



Blogul lui Bogdan-Andrei
Varsta lui Donu' Bodo
Varsta Isabella-Elena
goblenuri-relatii pe blogul Donului
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Daria Gabi multumesc!
O singura azi si stiu ca va ganditi la noi. Ca Alma nu este uitata. O singura zi pe luna daca puteti sa va ganditi la noi, la ea.
Multumesc!

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sa nu crezi vreodata ca frumusetea ta, micuta Alma, va fi uitata .

Suntem alaturi de tine cu sufletele, Monica.

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Aseara, Alma draga, Eric, cu bunicul sau si cu mine, am umflat baloane pentru tine. Sunt convinsa ca ti-ar fi placut sa te joci cu ele, si ... sper ca au ajuns toate la tine! Ca sa le recunosti, draga noastra, le-am legat in buchetel si le-am dat numele tau!
Pentru mami si tati, ramasi aici, cu noi, am facut cateva poze si le-am pus in albumul SimonaMami, de pe Picasa.

Sufletel plecat atat de devreme, esti si vei fi mereu in gandurile noastre. Dormi in pace, ingeras...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Daria multumesc!
Simona Eric va multumesc mult! Am sa le salvez si sa le pun la pagina ei, imi dai voie, cred. Multumesc din suflet!

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput