Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (44)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

neatza!

in primul rand ma bucur mult de tot ca soricelul Babytzei este bine.
Secundo: Avem o vedeta printre noi Gruia de Nerantula, i-am recunoscut imediat, cu o mana tineam un bibe si cu alta forumeam si i-am gasit la fix. Este un scump si un cuminte nu mai acceptam nici o plangere de maraiala, a stat extrem de cuminte, mai emotionata cred ca era mami (mi-a placut cum i-ai pasat jucaria lui Dani, parca)Sa stii ca Gruia mi s-a parut extrem de expresiv, sa va tineti de aparitii ca faceti cariera

nu mai am internet la birou, mi-a crapat computerul pe care il aveam instalat, asa ca incerc sa recuperez acasa.

Babymom75 are dreptate cu baia, daca aveam fetita sigur nu faceam baie cu ea, curajul l-am prin cand dr mi-a spus ca exista in sectorul 6 2 sau trei baby aquacenter, unde fiecare bebe are instructorul lui, nu intri tu in apa si ca daca vreau, sa-l sun sa-mi de adresa. Apoi, avand in vedere ca eram super clean, nici o ciupercutza, nimic, nu prestasem, am inceput sa fac baie cu fi-miu. Si apoi asa a ramas. Imi amintec ca baia nepoatelor mi se parea extrem de complicata, nshpe mii de ceaiuri, doua dintre ele au facut criza aceea genitala parca se cheama, cu tzitzi si pasa roshii si cu ceva pe acolo. M-am bucurat ca fac baiat

sunt un pic nedormita, dar nu din cauza lui Vladutz ci a lui tati I s-a facut dor sa doarma cu fi-su si l-a adus in pat cu noi. Bineinteles ca pe cel mic l-a apucat o chiraiala de nu se putea sta in dormitor, nu mai vorbim de somn. El este obisnuit sa adoarma pe melodiile de la carusel, "berzele nebune" le spun eu. E, si aseara,nema berze si s-a apucat baiatul sa cante A fost TOTAL!
Plus ca ma inganam un pic cu somnul, el incepea eeeee aaaaa, bang tras de nas, bang un deget in gura. Pe la 3 am cedat nervos, nici urma de tati in pat, se juca pe calculator Am mutat baiatul in patut, in 5 minute adormea fericit cu berzele lui si am dormit si eu. Sunt sigura ca nici vladut nu s-a simtit bine la noi in pat, el s-a obisnuit cu patutul lui, asa ca am decretat :de acum incolo copilul va dormi la el in patut.

Mamica de VLAD 19.10.2008

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Dana si eu i am dat Debridat pt ca se constipa de la laptele AR, dar functioneaza numai daca ii dai minim 2 saptamani tratament. Pt ca Debridatul e un medicament.Mie mi a dat pediatra pt 4 saptamani si am fost super multumita.
Diana si eu am impresia ca il doare burtica de la cereale date seara ca o masa. I am dat Milupa (nu mi au placut ca au gust de vanilie) si Humana (super bune). Poate e numai o impresie.

Apropos de dat copilului lingurita sa se joace cu ea, aveti grija ca poate sa si o indese in gura pana in gat. Pe mine m a speriat, noroc ca eram langa el si i am luat o.


Didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Buna dimineata!

Cafea pt toata lumea. Vreti?

Babymom imi pare tare rau ca n-am vazut strigatul tau de ajutor aseara, eram cu 10 pagini in urma si ultimele mesaje postate sunt de pe mobil, in timp ce alaptam Bebelina.

Acum tot pe mobil sunt. Mai tarziu revin cu un mesaj privat cu mai multe detalii.

Babytza ma bucur din tot sufletul ca ai gasit vesti bune. Cate aventuri, cate emotii!

Ah deja nu mai stiu ce voiam sa scriu...

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Neatza si de la noi

Teoretic ar trebui sa ma duc azi la doc, sa vedem ca nu sunt 100% sigura. Prostia e ca injineru' e pe la DEva si nu poate ajunge ca sa vina cu mine si mi-e frica de mor. Am nevoie de sustinere langa mine. Mi-a promis cumnata mea ca vine.

In alta ordine de idei mai avem o nepotica nascuta marti cu 3 kile 600 si 51 de cm. Ne inmultim iar din septembrie vor fi deja 5 verisori (Sa speram adica)



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

neata!
babytza, ma bcuur mult ca e bine davidutu'!! nici nu se putea altfel!
babymom, frumoase pozici, dar si mai frumoshi protagonisti!
ce dulce este baietelul tau cel mare!

poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

moni, bafta multa la eco! cu sigurantza ca va fi bine!
sa-ti traisca nepotzica grasunica!
sa vezi joaca peste vreun an!
abia astept sa avem si noi verisori, ca Razvan e primul si deocamdata singurul pici din familie, dar sunt la rand vreo 2 cupluri si frati-mio, poate pe la anu:)

poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

despre lasat copilul sa se joace cu diverse chestii: binainteles ca stai cu ochii pe el!!
sunt muuulte jucarii pe care scrie : peste 3 ani! dar bebelushii se joaca cu ele cu succes, insa tr ff multa atentie.
atunci cand lasi copilul singur, tr sa ai grija ca in jurul lui sa nu fie obiecte ce ar putea deveni periculoase, chiar daca par inofensive.

Didididi, bine ca ai fost acolo! e un semnal de alarma! ei cresc si sunt din ce in ce mai puternici si inventivi!

eu am o lingurita cu capatul se silicon si e ff lata, nu intra in guritza de tot. mai am unele de plastic de la Happy, dar n-are nicio shansa sa i le dau, in primul rand pt ca sunt din plastic ce mie mi se pare casabil si daca i se sparg intre dinti, sau in mana?!

vara-mea mi-a zis ca i-a dat celui mic cand era bebe, o punga de la bomboane sa se joace cu ea si cel mic o inhalase....mai mai sa se inece. la fel, daca nu era langa el....
acuma si lui Razvan ii plac pungile, mai ales cele de la servetele. il mai las sa se joace cu ele, dar eu acolo, tin de o parte, ne jucam impreuna.
zicea cineva candva si eu tot ii zic sotului, care-mi zice sa nu mai pun atatea perne in jurul lui cand plec din camera ca nu fuge nicaieri: cu un bebe nu esti niciodata suficient de precaut!

poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Moni!!!

Monicuta, bebe e bine acolo la tine in burtica, nu te mai speria asa! fata frumoasa si curajoasa!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

www.antena1.ro/index.php?page=webcast&id=39837&type=show&item=102" target="_blank"> Gruia la teveu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Neata si de la noi!!

Ramo multumesc de coffee...acum o savurez..RAducu e in patut la carusel asa ca pot sa scriu si eu 2 cuvinte.
N-am mai intrat sa scriu pentru ca intr-o zi n-am avut net..iar apoi n-am avut timp.
Noi suntem bine, pisoiul e cuminte.
Am mai facut cateva pozici, daca vreti sa vedeti
Radu si tigrul


Nikolici felicitari pentru mica crestina ..super pozele..am reusit si eu sa le vad...si f frumos tortul..roz

Babytza ma bucur ca soricelul este doar capos

Nerantula, l-am vazut si noi pe Gruia....dulce rau....si cuminte..daca aveam fetita..eheeeee

Monica bafta la eco..asteptam vestile bune

Babymom vazut pozele de la botez...frumoase...mi-a placut mult biserica..din lemn

Raluca vazut si poze cu Bianca ..e o dulce...si e nascuta in aceeasi zi cu Raducu meu


CRISTINA , mamica lui Raducu (7.10.2008)


in asteptarea lui Radu

Radu Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Claudinna si a mea este din silicon, f lata,abia ii intra in gura cand papa, i am dat o sa tina in manauta, ca sa nu isi mai bage degetele in cea cu care ii dadeam de mancare.
Mi ai zis cand papa Florinelul atata lapte? Ca poate am sarit!? Nu de alta dar al meu nu papa mai mult de 500 ml lapte de cand cu diversificarea.


S a mai vb aici de pus in fund. Am uitat sa va zic ca mie pediatra mi a dat ok sa il pun intre perne. I a verificat coloana si a zis ca i poate suporta greutatea. Asta in conditiille cand eu il pusesem in carucioe la 45 grade numai de 2 3 zile .

Didi

Mergi la inceput