Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (44)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

www.viatalaserviciu.ro/view_video.php?viewkey=33905293aab661fcf8dd" target="_blank"> lasati copiii in patul lor !!!!

Baby da replay with quote la mesajul meu si copiaza ce am scris eu acolo si apoi baga la semnatura. Nu rad de tine ca si eu am facut la fel la inceput
Le: sa iti traiasca puii


Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

babytza, daca intri pe linkul de la semnatura mea nu poti vedea inregistrarea (deruland pana la min 12)?

Ramo, apropos de filmuletul pus de babytza, mi-am dat seama ca nu ti-am raspuns la mesajul in care imi propuneai sa-l iau pe Gruia langa mine ... unul dintre motivele pentru care nu ar merge este redat in film, al doilea ar fi ca n-as putea dormi eu cu el langa mine, scoate tot felul de zgomotele si se foieste, plus ca as vrea sa-l iau in brate si mi-ar fi frica sa nu-l lovesc prin somn.
Multumesc de gand!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

www.antena1.ro/index.php?page=webcast&id=39837&type=show&item=102" target="_blank"> Gruia la teveu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

nerantula la mine merge. trebuie doar sa dai click pe emisiunea din arhiva si sa astepti sa se incarce

amalia mamii
cum s-a nascut strumfita mea
piticania creste
_
Daca pentru o clipa Dumnezeu ar uita ca sunt o marioneta din carpa si mi-ar darui o bucatica de viata, probabil ca n-as spune tot ceea ce gandesc, insa in mod categoric as gandi tot ceea ce zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Ma uit acum !!!! dar nu ma lasa sa dau inainte, o sa astept pana apareti

Le: Ce cuminte a staaaaaaaat Un dulce , ca de obicei ...

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

hehe ... tocmai am aflat ca am facut rating bun la Antena cu prezentarea de slinguri si poate ne mai ducem peste 2-3 luni!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

www.antena1.ro/index.php?page=webcast&id=39837&type=show&item=102" target="_blank"> Gruia la teveu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Nu am putut sa ma uit cu sonor la bebelezul acela, ca doarme toata lumea pe aici... ce face ta-su, sforaie?!

Noaptea a trecut fara evenimente majore (Radu a dormit la el in patut!!!), doar un urlet mic la ora 1 fix, probabil s-a trezit si s-a mirat unde o fi?!
Teo nu dormea inca... nici eu, asa ca l-am linistit pe bebe si gata...
La 7 fara zece a inceput sa fosneasca, am facut repede un lapte si l-am luat in cealalta camera sa mancam .

Nu mai stiu ce sa fac cu Teo, sa ii schimb nitel programul... sau mai bine imi bag mintile in cap si las copilul in pace?
Adoarme numai pe la 12-1 in fiecare seara, pana la maxim 10 a doua zi... pe la 11, 11.30 face sigur un kk si trebuie schimbat... Iar in cursul zilei mare minune daca adoarme de dupa-amiaza mai devreme de 3...Copil energic, ce mai!

Am dormit in pat cu Teo pana pe la 3 luni, cand a scapat de colici si de masa de noapte (uau, da, stiu... si l-au tinut numai vreo 3 saptamani plansetele la ora 9 seara fix...). Il culcam pe burta, pe burta mea... si dormeam foarte bine asa. Apoi a trecut la el in patut si eu m-am mutat la tati in camera.
Cand am renovat camera cealalta, am dormit toti la Teo in camera. El nu a mai vrut in patut, ci a venit peste noi in patul mare, si am dormit asa vreo 2-3 luni, pana am luat paturile supraetajate. De atunci doarme unul din noi cu el, doar de lene as zice, pantru ca patul de sus e gol... si Teo nu s-a plans niciodata ca e singur in pat, dupa ce l-am salvat din patul cu gratii unde adormea plangand. Tot raul spre bine, caci a mostenit Radu patutul
Iar Radu a dormit cu mine in camera renovata, in patul mare, in toate noptile pana ieri, pe salteluta lui. Cand avea 1 saptamana si am fost singura cu ambii copii acasa am mai dormit toti trei in aceeasi camera, dar era cam horror, alaptam si manca micutzul din 2 in 2 ore... si il mai trezea pe Teo. Asa am ales varianta cu Teo singur in camera / sau cu tati si eu cu Radu dincolo...
F. util si pentru noptile in care nu mai rezistam fizic, si mai dormea tati cu Radu ca eu sa ma odihnesc...
Am observat ca Teo se bucura foarte tare cand ma gaseste langa el in pat la trezire. Dar de adormit, adoarme mult mai usor si mai repede singur...

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Vazut poze Babymom! Hurray!!!
frumosii! Ce serios si mandru e Victor! Cred ca l-a impresionat ceremonia.
Si bebe , curios, ce se intampla, ce se intampla....

Si mai vazut, placut, mami la masa cu bebe in wrap

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Buna dimineata!
Raportam 5 treziri pana acum ... simt ca ma lasa capu'

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

www.antena1.ro/index.php?page=webcast&id=39837&type=show&item=102" target="_blank"> Gruia la teveu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Ura! Am invins! Este prima data cand ma odihnesc si eu linga pui! A dormit de la 22-06, cu o pauza de masa la 2. Dar pt mine a fost super suficient!

Didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Babytza f haios!

Didi

Mergi la inceput