Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (44)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

neata! am citit si eu un pic din urma si m-am pus la punct cu noutatile:
babytza ma bucur ca David este doar capos si nu are alt probleme
giulianna bine ca nu a mai trebuit operatie la Edi...sa speram ca nici nu va trebui
nerantula sa va traiasca mica vedeta ...ce mi-a placut cand ai aratat cum sta el cu picioarele asa turceste...sunteti foarte frumoasi amandoi!!!
monibafta mare scumpa si curaj!!!esti cea mai curajoasa femeie pe care o cunosc asa ca nu te lasa!!!
cd cum e Mikul? sper ca mai bine!
de aly_c mai stie cineva?
Va doresc o zi buna!!! daca mai pot mai intru mai tarziu!!!

Andreea de Andrei(18.08.2008)

Povestea bobocelului nostru

Poze:
http://picasaweb.google.com/AndreeasiPompiliu
_
You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Ramo, apropos de filmuletul pus de babytza, mi-am dat seama ca nu ti-am raspuns la mesajul in care imi propuneai sa-l iau pe Gruia langa mine ... unul dintre motivele pentru care nu ar merge este redat in film, al doilea ar fi ca n-as putea dormi eu cu el langa mine, scoate tot felul de zgomotele si se foieste, plus ca as vrea sa-l iau in brate si mi-ar fi frica sa nu-l lovesc prin somn.
Multumesc de gand!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

www.antena1.ro/index.php?page=webcast&id=39837&type=show&item=102" target="_blank"> Gruia la teveu


ei solutia care merge la noi nu merge neaparat si la voi . Vaaai, filmuletul e demential. Anda scoate tot felul de sunete cand e la ea in patut. Cand e langa mine doarme ca parshul, nimic nu zice! Doar tzorcaneste incheietura mainii cand vrea sa suga, eu ma trezesc, o mufez si preferabil ma culc la loc. Dar nu mereu merge culcatul la loc...




de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xor spune:

Buna dimineata
(acum continui mesajul de aseara...nu am mai avut timp sa intru)
Folosim pampers nr 4 si va spun SIGUR (am vazut ca sunt dicutii pe tema asta) ca pachetele JUMBO sunt cu elastic iar cele ECONOMY sunt fara (cumparate din carrefour).
Babytzasi soricelului sanatos! Din 2 parinti frumosi si o surioara minunata el nu putea fi altfel...
Monica...multa bafta la eco! Va fi bine cu siguranta...Te urmaresc indeaproape la aspirante :P
Daca ati putea/vrea sa-mi dati si mie parola de la contul comun sa vad schemele voastre de diversificare...va rog...noi ne chinuim cu acest capitol naindragit de puiut :D
AAA uitam sa spun ca l-am vazut pe Gruia live :D un copil frumos si cuminte cu o mamica plina de blandete.
Va mai citesc si revin
O zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Salutare
In ultimele zile m-am ocupat cu uitatul la pozele bebeilor, m-am uitat la cele de la semnatura, mai ales.
Concluzia sunt superbi, frumosi si cresc ca Fat Frumos!

Noi suntem bine eu toata ziua acasa, fac slalom intre ei, dar sunt super fericita cand ii vad veseli.

Sa nu ma uitati cu idul si parolele de pe conturile comune

Mamica fericita de boboci de toamna:
Dragos Mihai (26 septembrie 2006) si David Gabriel (8 octombrie 2008)
Dragos Mihai - povestea iubirii noastre mici
David Gabriel - povestea celui de-al 2 lea nazdravan
www.eu-si-bebe.com/jurnalul-copilului-f22/jurnalul-celor-doua-minuni-din-viata-noastra-t48.htm" target="_blank"> Jurnalul celor doua minuni din viata mea
poze noi cu David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Pupam si noi mamicile si boboceii superbi!

Babytza, ma bucur din suflet ca soricelul e ok!

Monique, curaj, mamico! Ai o intreaga comunitate virtuala alaturi de tine!

Nerantula, am vazut inregistrarea! Un scump si un dulce, Gruia, dar nici cu mamica nu mi-e rusine!

Giulianna, e un dulce Edi! Arata super bine si e foarte foarte expresiv!

Va spuneam aseara ca avem nepotelul bolnavior. Au ajuns pana la urma cu el la Urgenta, din nou, si acum sunt internati! Se pare ca totusi nu este vorba despre Rotavirus, e o enterocolita ffff severa dublata de amigdalita!Al naiba de greu si de urat!

In alta ordine de idei, maine e ziau cea mare. Plecam in prima noastra excursie in 3! Avem niste emotii cat casa, si un bagaj, ca...ar trebui sa mergem cu 2 masini, in una noi, si in alta bagajele, ca instrumentistii de la Filarmonica . Numai ei pleaca in turnee cu 2 autocare (unul pentru instrumente)!

Pupam mamicile si boboceii!!

Cea mai fericita din lume!!!
Ghighi cel viteaz

Asa cresc eu!


Povestea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Neatza de la noi, am o mica forumista langa mine care se uita cu interes cum tastez si da cu picioarele in tastatura

Babytza mamica ingrijorata si copilasii ei, ma bucur ca e totul bine, poti sa imi trimiti si mie mesaj cu nr de la clinica Dnei Culcer, ms mult

Babymom vazut poze, tare scump bobocul tau

Nerantula la noi a fost tati azi-noapte pe felie cand a venit de la munca

Felicic micul cantaret

Dana la pitica mea ii dau Debridat si face kk mai bine

Ramo buna cafeaua ca de obice

Moni totul va fi bine, sa va traiasca nepotica

Claudinna noi avem un set de lingurite de la Canpol, una pt bebe care se deschide la culoare daca mancarica e prea calda si este moale, mai e una mai mare si moale si inca una normala.

Mai citim si revenim


fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Eco
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Neata mamici,
Noi am avut o noapte destul de agitata, cu 2 treziri si o pauza de somn de aproximativ 2 ore din cauza de kk mult si moale. Ma gandesc sa fie din cauza vaccinului facut ieri in combinatie cu schimbarea laptelui??!!!Dr. nu mi-a raspuns deocamdata la telefon, insa mai incerc.
Dya, eu am spus ca am trecut pe lapte antireflux- humana AR, la recomandarea medicului. Se simt deja ameliorarile, in sensul ca nu mai regurgiteaza asa des, papa mai bine, insa adaparea cu el e ceva mai anevoioasa din cauza scaunelor. Ca pastilute ii dau Losec (1/2 patiluta pisata/zi) 10 zile. Mai avem pana luni si sa speram ca bilantul va fi imbucurator. Te tin la curent dc. vrei.
Aaa... si apropos de starea ta de saptamana trecuta, m-a apucat si pe mine alaltaieri de-mi venea sa, dar noroc ca era tati acasa, pasat copcilul plangacios si 1/2 ora relaxare la spalat vase, biberoane, etc. Hm...ce-am fost si ce-am ajuns...ma relaxez spaland vase...


Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Neata si de la noi,

Babytza, ma bucur ca ai reusit sa gasesti programare si ca te-ai linistit

Monica, tin pumnii sa fie totul bine la eco si sa fie 5 verisori

Codruta, cat de departe va incumetati sa plecati?

Musette, am uitat sa intreb...pana la urma era o problema cu greutatea sau nu?




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neata


MONI imi pare rau ca tati nu poate ajunge la prima eco a puiului, dar nu-i nimik, va ajunge cu siguranta la celelalte!!!!! Stiu cat este de stresant pana ajungi sa auzi prima oara inimioara, asa ca......


moni

iar pentru bebe.........




[








[


SPER SA AJUTE!!!!!!!!! TINEM PUMNII STRANSI, STRANSI!!!!





mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Monica, special pentru tine o si un maaaaare de tot:





Asteptam vestile bune!!!

Dyanira, si eu tot Nestle Wellbeing Burtica Sanatoasa ii dau Carlei. Ieri seara la 21.30 i-am bagat 4 doze in bibele cu 170 ml formula si l-a sters pe tot (am tetina pentru hrana mai groasa). Nu s-a mai trezit decat la 7.20 dimineata. Oricum 2 doze sunt absolut suficiente, eu am exagerat putin aseara pentru ca a avut doar 4 mese de lapte peste zi si alea cu circ si de abia s-au adunat 650 ml.

Giulianna, Babytza, ma bucur mult ca puiutii vostri sunt sanatosi.

Vazut 4 mamici superbe si plimbarete

Noutati la noi nu sunt, ieri si alaltaieri am fost la birou cate 2 ore, Carla a stat cu bunica ei. Tot asa de prost mananca, diversificarea neam, in schimb e vesela, rade non stop, doarme bine - deci e OK. Lingurita tot nu o accepta, plange cand vreau sa-i dau suc sau piure, fie el de orice fel. Are cineva biberon cu lingurita? Merita sa incerc cu asa ceva?

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput