Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (39)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Pretty ma bucur mult pentru voi !!!!!!!

Cd iubita nu fi suparata , ca sigur nu e ceva grav. Mikul o sa fie bine , sunt convinsa Mergeti si la alt dr si vezi ce spune.

Cuscra Am fost si noi azi pe afara cu soricelul si ne-a placut tare mult sa privim totul in jurul nostru. Eu in ultima perioada am iesit doar in curte cu el in scoica si cred ca ii era dor de claxoane

Ada foarte tare !!!!!!!! Am avut si noi perioada asta , doar ca la noi a fost asa : eu in baie ma spalam pe dinti. Fata in camera de alaturi in pat . Zice :-mami eu am venit din burtica ,, nu?
Eu - da mami acolo ai crescut si cand ai fost suficient de mare ai venit pe lume.
Ea - si ma scos dr , nu ?
Eu- da mami, dr a ajutat-o pe mami sa te nasca.
Ea- auzi , eu am inteles ca m-a scos dr dar acolo in burtica la tine cine m-a bagat ????
Mi-a intepenit periuta in mana si ma uitam la mine in oglinda: na blondo, acum explica-i cupilului de 6 ani cum a ajuns ea in burtica la mami

Am fost azi cu mandra mare la dentist. Avea un abces mare si urat pe gingiuta si o carie la maseluta de acolo. Am dat de o dr tare bune, care s-a purtat extraordinar cu ea si i-a explicat(asa cum am rugat-o )tot ce ii facea ca sa nu se sperie. A stat cuminte si cand a umblat la buba si cand a curatat cariuta Aaaa si mi-a placut ca nu s-a aruncat sa ii dea direct antibiotic. A zis sa vedem cum e maine , acum ca a curatat-o si doar daca nu se trage incepem cu antibiotic. Apoi , daca totul e bine si nu cade maseluta pana vineri , o plombam . Dar a invatat-o pe Tina sa se joace cu maseluta aia , ca a vazut la radiografie ca deja iese cea definitiva si ca daca o agita putin o sa o scoata. Si nici nu mi-a luat bani deloc azi. A zis ca data viitoare , ca i-am spus ca vin cu Tina sa sigilam maselutele definitive ca sa scapam de cariute pt o perioada


Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

stergandu-mi nasucul cat al lui Pinochio, va urez buna seara!

cd: mamico, stai linistita, mikul o sa fie bine!
andy.p, nocom, musette: si
iriss: tinem pumnii!
kid: cum merge cu regimul? mai ai un pic sa incapi in costum
gaia: te anunt ca dusmanca mea in bucatarie a fost VACA, dar am dovedit-o, un pic cate un pic, cu putina apa si capac si acum fac cea mai grozava fripturica
noi suntem contra pui de comert, garoafa din cotet a fost mancata, asa ca nu ne mai ramane decat vita si peste si lui Vlad am de gand sa-i dau, cand va fi cazul, vita, peste si pui de la tara, am eu un pitic impotriva puilor de la avicola de cand bunica mea crestea amestecati, iar aia de cumparat cresteau ca fat frumos, la sase luni trebuia sa-i taie pe toti si sa-i bage la conge, ca li se cam termina viata, pe cand aia de closca erau puiandrii doar
ai fost tare cu conserva de ananas, dar te inteleg, dintr-un motiv asemanator (neaprins lumina in bucatarie) am mancat o chiftea cu gem de cirese (da' era fara zahar) in loc de mustar
leah: daca mai este valabila oferta, io sunt aici, dar neuronul meu a fost varza si pe printesa vorbareata
babytza: am soricel(dar nu si norishorii aia negrii)
cuscra: lasa furnicile in pace, nu stiai ca-i semn de bogatie? sa stii ca io nu le-am omorat niciodata, am inlaturat sursa, dar nu am dat cu nimic de dezinsectie (cand am golit portofelele, au plecat si ele) pupam nora cu personalitate, o sa mi-l faca praf pe cumintelul meu!
mami de alexa: sa stii ca eu i-am pus un supozitor cu paracetamol la 38 cu 4, a dormit neintors apoi, dar daca avea mai putin, nu-i puneam nimic

Mamica de VLAD 19.10.2008

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Luminita, cantaresc destul de bien bebeii tai si nu e diferenta mare intre ei. poate totushi nu i-ai cantarit bine saptamana trecuta


poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

vladut vrea sa stea in fund, eu nu-l las, ca sa scriu mesajul de mai sus l-am pus(mama denaturata ce sunt) termin mesajul si ma duc la el: obosise si se arunacse pe burta sa-mi spuna mie toata lumea ce-o vrea, bebeii astia stiu ce vor


in we am urmarit o emisiune in reluare, fusese invitat Emil Capraru, de o modestie si de o calmitate rar intalnita. Are 80 de ani si mai vede niste copilashi de-ai unor "copilashi" de-ai lui. Spunea ca toti noi nascutii sunt la fel, dar o data cu evolutia bebelushului, vede diferente clare, bebeii din ziua de azi evolueaza si sunt mult mai precoce decat bebeii de acum 30 ani, ca sunt diferente mari si mai spunea ca mai colaboreaza cu un spital, ar fi bine de stiut cu care, zic eu. Fetele care au probleme cu bebeii si vor o parere si mai avizata, ar trebui sa-l caute, experienta lui este uriasa, chiar daca acum este un batranel care vede doar cu un ochi.

inca o data nu pot sa nu ma gandesc ca la fiecare odisee de aici, de pe forum, nu exista sa nu fie o tragedie: acum sunt marcata de tragedia de la ian-feb 2009, de fapt sunt marcata mai mult de inumanitatea de care s-a dat dovada, nelasand familia langa mama indurerata.

Mamica de VLAD 19.10.2008

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Felicia asa este, e groaznic ce a patit Raluca. E inuman sa fie lasata in halul ala sa se chinuie, atat fizic, cat si psihic. Am plans aseara cand am citit , asta e cea mai mare durere, sa iti pierzi copilasul

Luminita hunii tai au deja 7 kg ????? super !!!!!!!!!!!!! Nu mai fi suprici ca au luat bine in greutate pana acum, nu e asa nenorocire daca luna asta vor lua mai putin. Sau poate este asa cum zici tu, ca nu i-ai cantarit bine sapt trecuta

Claudinna ce scumpeteeeeeee

Lucutta tot asa mamico !!!!!!!!!

Mommy magda bine ai revenit


Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

da, claudinna , asa ma gandesc si eu... vedem saptamana viitoare, sper sa nu fie nika... mananca f bine, ma si mir...

babytza . sper sa fie bine totul cu Tina, sa nu fie nevoie de antibiotic.

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

CLIP DE CLIP poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

babytza ce mi-a placut asta cu discutia dintre tine si Tina.
eu i-am zis lui Alexei ca Dimitri a crescut in burta mea la fel ca si el etc...iar intr-o seara cand eram in baie si ma dadeam cu crema a dat buzna peste mine s-a uitat la "dansa" si m-a intrebat dar cu asta ce faci daca noi am venit din burta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCUTTA spune:

Andy.p,multumesc.

Nikolici,eu tin asa:de dimineata beau cafea cu zahar si cu lapte ca altfel nu pot ,deci pana pe la 3-4 cafea si lactate apoi pe la 4 mananc ciorba de legume cu piept de pui sau copanele fara pielita ,ori gratar din piept de pui cu salata sau cu gogosar si braza delis iar seara pe la sapte rar mananc un mar in rest apa plata cu lamaie.Deci dimineata lactate,la praz ciorbe sau gratare cu salata si seara un mar sau nimic .Apa cu lamaie la greu daca poti.
Cura asta este inventata de mine ca sa mananc ce imi place ca eu nu pot tine cure de alea disociate .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CD27

Am fost optimista inainte de eco si...nu trebuia, mai caut info



Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH


Cd, nu pot sa cred ca te invinovatesti ca ai avut un dram de optimism.

Nu e nimic rau sa speri la vesti bune. Sa speram ca se resoarbe in timp, mi se pare ca distensia bazinetala apare destul de des la baietei.

Sunt convinsa ca va fi bine si, daca pot face ceva sa te ajut vreodata o voi face cu placere. Pupici.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

felicic oferta mai e valabila, adauga-ma la mess cand ai timp (laura_frunza) si vorbim; sper ca te simti mai bine, pupici pt tine si pt bebe mic

fetele care ati gatit reteta aia a lui jamie: cu ce-ati inlocuit telina aia speciala a lor? cu telina de-a noastra? ciuperci ati folosit proaspete sau conserva? Si sos worcestershire asta cum e? picant? poate fi inlocuit cu altceva? ca e cam scumpicel si parca nu-mi vine sa dau banii pt o lingura. p.s. sta cineva pe langa mine (piata sudului, alexandru obregia) si isi face mila cu oleaca de otet balsamic? ca mie nu-mi place in rest si ramane prin camara daca il cumpar...dau altceva la schimb

Deci, nu stiu ce sa ma fac, fata mea se chinuie sa se ridice in fundulet - de rostogolit nu se rostogoleste de pe o parte pe alta, dar vrea sa se ridice in fund, daca ati vedea-o ce abdomene face si cum se inroseste de efort. Eu incerc s-o mangai pe burtica, s-o relaxez, dar ea nu si nu. Pana nu o ridic un pic in fundulet nu se potoleste si daca vreau s-o las iar pe spate se opune cu toate puterile. Mai face vreun de-al vostru asa sau e a mea unicat

apropo de "mami, de unde vin copiii" - eram gravida cu burta mare si am mers in ikea cu copiii fratelui nasei mele. baietelul cel mic, o dulceata, avea 3 ani si intreaba ce e cu burta si maica-sa ii zice ca am un bebe in burtica. Bun, nu comenteaza nimic, dar cand ramanem singuri, tzusti imi ridica fusta sa vada unde e bebelusul acolo si ma apuca de un san si zice "dar asta ce e?" si eu ii zic - de acolo o sa dau papa la bebelus, la care fratele lui mai mare (6 ani) zice: eu am vazut pe discovery cum nasc femeile. Sa raman masca nu alta. A fost o super scumpete, imi venea sa-l mananc de dulceata mica ce era. Tare frumusel copil, am zic ca daca o sa am vreodata un baiat, sa fie ca el de frumos si destept.

Poze cu printesa www.youtube.com/watch?v=0tskgolNMA8&feature=related" target="_blank">Eliza se joaca www.youtube.com/watch?v=TERVOjgU6Ys&feature=related" target="_blank">Eliza invata sa vorbeasca

Mergi la inceput