Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

ada, s-a ridicat in funduletz??

diversificare: ieri i-am luat blender de mana, asha ca acum ma tin de piureuri....o bunatate!
asha ca azi a mancat baiatul para (intai facuta la cuptor, cu putina apa)piure si piure de legume
de para a fost ff incantat...cu legumele a mers ceva mai greu, nu parea prea fericit, dar a mancat cateva lingurite, apoi am bagat lapte.
am facut ceva mai mult din fiecare si le-am pus in niste recipiente de plastic, la frigider. pana maine nu patesc nimic, zic eu, avand in vedere ca sunt prelucrare termic. ce parere aveti??
eu mi-am facut iaurt cu vishine ...am pus si un pic de zahar, ca altfel n-avea farmec

si ca sa vedetzi cum ne certam noiaici e o mostra se aude ciudat rau glasul meu:)


mai nou nu ii mai place pe spate, se intoarce repede pe burta...dar de acolo...nu prea s-a mai intors de pe burta pe spate...cand se plicti, incepe sa maraie si tr sa-l intorc eu...de aici si cearta de mai sus...:)

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Luminita daaaaa..azi ne-am inverzit

Cd imi pare rau pentru puiut..sper sa fie bine pana la urma, ne pt. asta

Pretty ma bucur ca sunteti bine

Fetele cu plimbareala ..unde sunteti? sa ne povestiti

mamica fericita de Radu Gabriel (7.10.2008)


in asteptarea lui Raducu

Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

iriss, o sa fie bine! se intampla frecvent la baietei treaba asta. si un nepotzel de-al meu s-a operat la un an si e ok
tinem pumnii!!

a propos de copiii si de ce stiu ei despre cum se fac copiii, am un nepotel de 11 ani si e ff curios! pt el, eu am fost prima femeie gravida din preajma si am fost un fel de CAZ...treaba cu pe unde iese n-a fost grea, ca eu am nascut prin cezariana si probabil stie ca m ai e si o alta cale, dar problema este cum ajung bebelushii in burtica...
si a intrebat si a tot intrebat...vara-mea nu stia ce sa-i mai zica sa-l multumeasca raspunsul...iar intr-o zi s-a trezit tac'su intrebat "tati, daca s-ar face altfel, mi-ai spune?"

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

He-he... nici chiar asa!!! S-a miscat in plan orizontal, ca ceasul, de la fix la si un sfert .
Nu mai facuse asta pana acum, dar abia face si el 3 luni.

Ma uitam cat de diferiti sunt piticii mei unul de altul.
Teo, de la vreo 2 luni, daca il pui pe spate, zici ca vrei sa ii faci rau. Sta numai pe burta, si cu placere, chiar si acum cand e mare si poate sta cum vrea el. Nu si-a ros niciodata jucariile, hainele, paturile... mainile sub nicio forma. Doar bara de la pat.
Acum ca ii ies masele si nu mai avem pe zana Suzie, ce mai sta cu aratatoarele in gura.

Radu... nu sufera sa stea pe burta, nu vrea suzeta, si-a descoperit degetul mare de la o luna, si acum suge paturi, toale, prosoape, sosete, maneci la greu, cum faceam si eu cand eram bebe.

Asa ca nu ma plictisesc, ca nu pot sa prevad in ce etapa o sa fie si cum o s-o abordeze, desi am proaspat in memorie ce facea Teo...


Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Laura, nu cred ca face reactii adverse....data trecuta doar putin mai mare temperatura fata de cat are el de obicei (dar nu febra) si dormit ceva mai mult.Acum chitaie la carusel....a si uitat

CD, cu pishu nu o fi si un cerc vicios?Daca nu pape de unde sa faca pishu des?Stiu ca asta cu pishii multi e primul semn ca papa bine....Oferta mea ramane valabila cu eco.Noi am facut doua programari pentru sold si abdominala separat dar cand au amanat-o pe cea de sold au facut loc mai devreme pentru amandoua.Deci eu oricum am programarea dar nu ma voi duce.Si e si la 7 si ceva seara, deci dupa serviciul lui tati...
Daca nu te duci tu poate e altcineva interesat...decat sa o anulez...






Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

mai vorbareteleor,va lasa omul la un capitol si va gaeseste la altul

Anca ai grija cu unghia,mai bine pui preventiv ceva acolo ca sa nu te infectezi.eu infectia nu o am la unghie propriu zis,e acolo la pielita nu e sigur colt,nu stiu ce este si culmea ca a aparut din senin.

Andy galro .Cum mai stai cu examenel,le-ai ispravit?

Laura nu am mai fost la dr astazi,era destul de complicat cu copilul dupa mine si mi se pare ca nu mai e asa grav,am dat cu ce mi+au zis fetele si parca a mai trecut.cum mai e Alexia cu temperatura?


300



Felicic mai esti bolnava?


Tzitziri ma bucur ca ati scpat usor cu vaccinul.


Cd si eu am auzit de dr Stamate,poate nu ar strica sa te duci la el.tin pumnii sa fie Mikul bine.


Iriss bafta la dr,nu ma pricep la chestia asta dar spe sa nu fie nimic grav si sa se rezolve de la sine.






Minunea a venit! de Luca Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCUTTA spune:

Ieri am fost si eu de mi-am depus dosarul pt indemnizatie si alocatie .Sunt tare curioasa cand voi primi banii ca ei ziceau ca in 2 sau 3 luni.Deci pana atunci copilul meu nu mai mananca ,nu se mai schimba,nu se mai spala ,nu se mai imbraca .Bine,vorba vine dar sunt chiar culmea astia.

Azi am fost la plimbare ca a fost timp frumos si am stat vreo 2 ore timp in care bb a dormit.

V-am zis ca m-am apucat de regimul de slabit si am dat jos deja 5 kg in 2 saptamani.Sunt Happy.

In legatura cu ,cantitatea de lapte ,am sa-i dau in continuare tot 150ml iar daca o sa vad ca nu se satura si mai cere o sa-i mai dau.Oricum nu papa de fiecare data tot ,asa ca ii ajunge deocamdata 150ml.
Toata ziua e cu manutele in gurita si mai nu si cu babetica sau paturica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Cosmy bafta la examene.

musette ma bubur ca esti mai bine,da sa nu stai asa totusi sa te duci sa te vada cineva..noi suntem mai bine,zic eu

Lucutta la fel si noi tot ce prindem bagam in gura,de manutze nu mai zic e de toata groaza.ptr junior.

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Citat:
citat din mesajul lui LUCUTTA
[
V-am zis ca m-am apucat de regimul de slabit si am dat jos deja 5 kg in 2 saptamani.Sunt Happy.



Ne zici si noua reteta magica?????
Nu mai stiu cine zicea de 200 abdomene/per zi.Vai cred ca daca fac 5 ma ia cu targa la cat de mult ametesc de la o vreme incoace.Ce mancati fetelor de aveti atata energie???Si eu care am facut mult sport de performantza....am ajuns o epava umana.Zici ca sunt ROBOCOP cand ma scol de pe orice stau, imi trebuiesc ceva minute sa-mi reglez mersul normal.

Mami de Karina iubita mult mult de tot



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

eu tocmai am cantarit hunii.... Robi a luat 150 gr in ultima sapt si Edi 90 gr.... sunt ... au 7090 gr si respectiv 7030 gr.... stiu ca sunt in grafice, dar au luat f putin intr-o saptamana, mai ales Edi.... offf.... poate nu i-am cantarit bine data trecuta, erau cam agitati...

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

CLIP DE CLIP poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput