Cozonacei de noiembrie-decembrie2008 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

alra- am vazut cateva poze cu voi. nu mi se pare ca nicole seamana cu o babuta. e asa draguta langa laura!
si am vazut ce petrecere ati da, frate, in camera de spital!
:PS: incerc sa dau pe net de o poza cu aptamil extra de care mi-ai spus si nu o gasesc. am intrat pe milupa.be da' nu m-am descurcat.

olivia- as vrea sa-ti vad pozele, dar nu pot.


carmen lui Victor 15 noiembrie 2008
pozele noastre
Povestea nasterii lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naty35 spune:

Intrebati de cantece de leagam. Eu am descarcat de pe dc++ cutiutele muzicale si bebe al meu se mai calmeaza uneori, atunci cand face crize de plans, ascultand cantecelele acelea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

seara buna mamici
mirtha sanatate multa iubita...am mai spus s o repet scot biciul impotriva racelii
olivia felicitari sa iti traiasca micutul crestin si sa va aduca numai bucuri

Eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de
Dimitrie Gabriel 12.11.2008
****************************************************
Fericiti cei a caror inima cunoaste pasiunea prieteniei.

Numai ea stie sa ne faca singuratatea mai putin ucigatoare si viata suportabila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

alra vai ce imi place poza cu babutza cand rade
eu azi am fost la scoala sa imi fac actele pt cic am luat o aev de la asist soc de completat...am completat.o si cand am mers sa o depunem 'a pai stiti numai e buna asta avem un nu tip de adev de completat rev sapt viitoare' ce , cum mah numai pricep birocratia asta
am mers sa ne interesam de local...bahhh niste preturi de te indoaie astia nu alta

Eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de
Dimitrie Gabriel 12.11.2008
****************************************************
Fericiti cei a caror inima cunoaste pasiunea prieteniei.

Numai ea stie sa ne faca singuratatea mai putin ucigatoare si viata suportabila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo5979 spune:

Mirtha insanatosire grabnica!

Eu sunt o mama denaturata ca ii fac copilului baie la doua zile, adica o zi da si una nu??? I-o fac foarte tarziu, la 23.00, la 23.30 are ultima masa pe ziua respectiva, si se mai scoala la 4-5-6...depinde cum i-a picat laptele de bine...iar noaptea cand se scoala nu ma mai reped la frigider sa incalzesc, ii dau direct san, si apoi doarme inca ore bune...cam pana la 8.30-9. Ei aseara a fost alta poveste...dupa ce a mancat, l-am pus pe picioare sa il adorm, adoarme...si canf am crezut ca ma pot duce si eu la dus...il pun in patut. Gresit, dl Damian deschide ochii vede albinetele si incepe conversatia, cam ce a facut el in ziua respectiva... Si uite asa pana la 01.40 cand a cazut "rapus" de atata vorba si nici ca s-a mai trezit pana dimineata la 08.30.

Am pus si eu poze la Cozonacei, sunt si la semnatura ...sunt facute de sarbatori, dupa Craciun la ai mei acasa (la tara la Braila cum zice bucuresteanul de soata mea)>

Leeloo
Lacra a lui Damian (13 octombrie 2008)

http://good-times.webshots.com/album/569546403llbloh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Mirtha, sanatate multa!!! Of, ce rau imi pare ca esti in starea asta...O sa incerc sa te sun maine!

Eu sunt atat de obosita, incat rad din orice, zici ca sunt beata ! Vineri vine mama si o ia pe asta mica la ea in vacanta ca nu mai pot!!! Bebe e putin racit, are gatutul rosu. M-a pus naiba sa ies cu el in lume, la cumparaturi ! Sper sa imi revin si eu cu somnul sapt. viitoare ca nu se mai poate asa. Azi-noapte, la ora doua, imi plangeau amandoi, fetita ca nu mai voia sa doarma pana la primavaraaaaaa , iar asta micu ca a auzit-o pe ea plangand! E ca la nebuni la noi, nu mai zic ca Nasturel mi-a pictat ieri covoarele cele noi cu acuarele. Bine, nu intentionat, ci pt. ca si-a pictat talpile si degetelele de la picioruse cu albastru inchis. Pe covoarele mele verde crud cu alb a iesit ceva senzatie ! Bine ca a iesit opera de arta cu Vanish!

Mai vin. Sunt prin zona cu DC in bara mereu si citesc! Va pup!

Vreau si eu contul si parola de la cozonacei si videoclipul facut de Licurici, pls!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Sincer Gynie, eu n-am mai auzit sa se dea vitamine la bebe asa de micut, dar poate or fi situatii in care medicul poate indica vitamine....zic si eu.
Eu sunt de parere sa te linistesti si sa nu te stresezi, sa astepti sa vezi cum creste bebe, cat ia in greutate. daca e bine si vesel si sanatos, nu cred ca ai motive de ingrijorare doar pentru ca mananca mai putin, nu mai calcula exact cat papa...
Si oricum nu mai ai asa de mult pana poti introduce sucuri de fructe, care cred ca l-ar vitaminiza mai bine decat medicamentele sintetice. Mie medicul mi-a indicat la Rebeca de la 3-4 luni sucuri de fructe, tocmai pentru a o vitaminiza...

Citat:
citat din mesajul lui ginye55

Fetelor, voi dati vitamine bebeilor? Nush ce sa ma mai fgac cu Stefanut. Ma gandesc ca daca i-as da vitamine ar avea pofta de mancare. Dr mi-a dat de cand avea bb o luna (un complex de B-uri), dar nu am indraznit sa-i dau pana acum. Nush ce sa fac.

ginye Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii



Laura de doua printese
Rebeca Mara (16.09.2005)
Ecaterina Sara (06.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

diana imi si imaginez cum e la voi ...fiecare pe limba lui...multa putere pe mai departe cu artista
leeloo Doamne cand l-am vazut pe sotul tau cu Damian parca l-am vazut pe Ion cu balacila...tot asa stau si ei si tot asa discuta si ei....foarte frumoase pozicile


Eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de
Dimitrie Gabriel 12.11.2008
****************************************************
Fericiti cei a caror inima cunoaste pasiunea prieteniei.

Numai ea stie sa ne faca singuratatea mai putin ucigatoare si viata suportabila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana28 spune:

futer mother si eu ii aspir nasul aproape in fiecare zi si e fornait, dar mi-a zis dr ca nu e nici o prob

Mari - mamica fericita de Matei Andrei (30 noiembrie 2008)

http://community.webshots.com/album/567350525Ddyhxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

fetele sotul va multumeste de urari..de nu ma batu la cap de cand intrai....sa le zici la fete multumesc...cand veni acum mai inainte...le scrisasi la fete ca le multumesc, da?....gata am cedat si am scris 'Fete Ion va multumeste '
a inceput si al meu de aseara sa isai bage mainile in gura ...mah e o moda ceva si eu nu stiu? ha?
si ai vostrii ganguresc nu-i asa ca al meu are un debit verbal ..de numai oboseste vb cate in luna si stele ...si incepe sa strige daca nu il bag in seama..ama...ama....sau daca trec prin fata lui cand e ati cu el in brate la fel...oo...oo..ua iti vine sa il mananci nu alta

Eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de
Dimitrie Gabriel 12.11.2008
****************************************************
Fericiti cei a caror inima cunoaste pasiunea prieteniei.

Numai ea stie sa ne faca singuratatea mai putin ucigatoare si viata suportabila.

Mergi la inceput