Cozonacei de noiembrie-decembrie2008 (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Pe site-ul b e b e l u s u l t a u . r o se gaseste toata colectia Cutiuta muzicala. 2 volume sunt numai cu cintece de leagan. Mi-am comandat 10 CD-uri printre care si cele de leagan si sunt foarte multumita de cintecele.


Citat:
citat din mesajul lui isaelena

Fetelor voi stiti cantece de leagan?


Alina mama de Eva Ioana (17.10.2008)
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns futuremother spune:

mirtha, sanatate multa, cu carul !!! ia Eva anticorpi acum de la tine cu lingura ... in tot raul e si un bine. fruntea sus, noi suntem aici

mama de Raisa Maria si Rares Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui ginye55

Fetelor, voi dati vitamine bebeilor? Nush ce sa ma mai fgac cu Stefanut. Ma gandesc ca daca i-as da vitamine ar avea pofta de mancare. Dr mi-a dat de cand avea bb o luna (un complex de B-uri), dar nu am indraznit sa-i dau pana acum. Nush ce sa fac.

ginye Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii



Mie mi-a zis sa-i dau la 6 saptamani calciu gluconic jumatate de fiola. Si vigantolul de la 2 saptamani. Altceva, nu.

Mamica Teodorei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns futuremother spune:

nu am primit niciun raspuns la secretiile nazale ... numai eu ma confrunt cu ele ? ce bine de voi ...

mama de Raisa Maria si Rares Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:


. Merg in pat. Sanatate.


Citat:
citat din mesajul lui futuremother

mirtha, sanatate multa, cu carul !!! ia Eva anticorpi acum de la tine cu lingura ... in tot raul e si un bine. fruntea sus, noi suntem aici

mama de Raisa Maria si Rares Florin


Alina mama de Eva Ioana (17.10.2008)
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Of Mirtha, sanatate muuuulta iubita! E bine ca o ai totusi pe mama ta sa te ajute. Incearca sa te odihnesti cat poti, ia si niste vitamine si incearca, in ciuda starii, sa mananci cat mai variat. Te pup si te astept vesela si sanatoasa cum te stiam!

pozici

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui Olivia26



La multi ani Ioanelor si Ionilor!

In sfarsit m-am invrednicit si eu sa pun cateva poze de la botez
http://www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157612229988351/detail/

Fug ca ma cheama datoria

Puuuup.



Olivia de www.flickr.com/photos/8447773@N02/3115304819/in/photostream/" target="_blank">David, barbatelul mamei - 5 noiembrie 2008
Lucrusoare bebe

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!



Sa-ti traiasca micul crestin si sa va bucurati de el. Frumoase poze.


Mamica Teodorei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

eu ii dau baby drink de la 10 zile ...asa mi-a recomandat dr pediatru...si ii face bine...azi a avut o mica criza de colici...a baut 80 m de ceai si s-a linistit...

LA MULTI ANI ION-IOANA.ETC!!!!

leeloo la ce dr mergi la policlinica titan? eu la socosan...


MESAJUL ASTA A APARUT MAI SUS!!! SCUZE...DAR AM COMPLETAT PANA ACUM ACTELE CARE TREB DUSE PT ALOCATIE, TRUSOU..ETC...ABIA MAINE AJUNG SI EU SA LE DEPUN...NU AM AVUT CAND...SPER SA NU FIE PROBLEME





Cristina - mami de DAVID - ANDREI

http://community.webshots.com/album/569372429jGkhSz



pe 20 oct...ora 23:05 a venit pe lume MINUNEA MEA - DAVID ANDREI


Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Mirtha mii de ...imi pare nespus de rau ca inca esti in ghearele racelii...imi lipsesti tare mult pe forum...azi chiar stateam si ma gandeam sa te sun, sa vad ce faci cum te simti...dar in acelasi timp mi-era teama nu cumva sa te deranjez...ma bucur ca ai intrat sa ne zici cum te mai simti. Pud dulce si insanatosire grabnica.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela lui Raphael Nicolas (23.10.2008)
Poze RAPHAEL
Poze ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Amalia , Iza multumesc fetelor ! Si mie imi este dor de voi. Nici nu stiu ce s-a mai discutat , bine ca am retinut titlul care s-a discutat pentru scutece ca asa mi-am dat seama ca ati parasit Odiseea si v-am cautat la scutece. Ce m-am emotionat.....!
Azi incerc sa iau niste pastile - Nixtatin pt. a vindeca inflamatia gurii. Din cauza faptului ca imi este aproape imposibil sa mestec nu ma alimentez cum trebuie. Cum alimentatia este aproape absenta iar oboseala omniprezenta boala isi face de cap.
Iau deja un complex de vitamine Ca, MgB6 , vitamina C si sper sa ma ajute sa ma mai pun pe picoare. Transpir abundent la cel mai mic efort , imi tremura toti muschii si incheieturile - ieri eram gata gata sa o scap pe Eva pe traseul de la pat la suportul de infasat . Daca nu m-ar ajuta mama as incurca-o rau de tot. Va las ca nu imi place sa ma vaiet atita.
Iza telefonul meu e dat pe silentios asa ca e posibil sa nu iti rzaspund prompt. Dar daca vad apel ratat te apelez eu in mod sigur

Alina mama de Eva Ioana (17.10.2008)
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0

Mergi la inceput