Puiuti de randunici 2008!! (172)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei
Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Ce multe pozici am vazut, toate randunicile si-au afisat piuti de Craciun, de fapt, nu taote, asa ca fetelor, sariti cu poze!!!

Livi Mamica de Iris Miruna (12.03.2008)

Pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

luny sper ca te uiti la pro tv, e fiul mastii, cu cainele preferat

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Viata in 3 + La 8 luni a venit Mos Craciun
Luca creste
Miha scade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Aoleu miha,da ce caine mik ai tu acolo...il ma iai si acum?mama!!!cum se intelege cu luca?

Mamici sper ca sunteti in familie,am si eu o veste,in ian trec si eu prin Ro,vin cu avionul sa imi fac IAR carnetul de conducere pe care mi l-au furat in august(de atunci sunt pietoana!!),si sa imi tineti pumnii ca e prima dat printre nori

cris 8
lunitze

www.onetruemedia.com/shared?p=79cb6c4f3c7ecdce0aeb8b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">cris 9 lunitze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

helau din nou!
Nik nou sub soare la mine acasa, Ilinca pare un pic mai bine....eu ma joc cu muntifunctionala randunoiului....

am scanat niste poze de la nunta, asa ca o sa ma vedeti mireasa

Si niste poze cu copiii la brad aici

Eu am vazut pozele toate, promit ca revin cu scrisorica dupa ce curat cartofii!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

so, mosul mi-a adus o carte foarte frumoasa, cu cele mai frumoase rute ale lumii...ca un fel de plan pentru calatoriile ce mi le doresc!

Copiii au primit haine si jucarii, randunoiul multifunctionala( primita fara prea mare entuziasm, in stilul caracteristic- " o desfacem dupa sarbatori!")

De mancat am mancat fiecare cum am apucat, Sebul e mofturos, Ilinca cu febra mare si foarte mofturoasa, tata si el ca un copil ( bine ca a mai plecat si la sister!)

Poate mai pe seara om sta si noi ca oameni...din pacte si la sister sunt totibolnavi si febrili asa ca am hotarat sa nu facem schimb de microbi!

A. si fata lu' gagica a aparut, a stat 3 zile in aeroport, au gasit-o cei de la consulta si au facut-o pachet spre casa! Amanunte nu stiu, dar mi se pare incredibil sa nu poti sa te descurci sa dai un telefon la ma-ta acasa!
Nicol, sper ca s-au rezolvat probleme cu centrala! mare ghinion de sarbatori! Imi pare rau de alexia, sper sa se faca bine cat mai repede si sa stai impreuna cu fetele!

Sovi, tare bine imi pare sa te vad pe creanga! poate dai si tu maine un fursec, un vinut, ceva?? Distractie placuta cu clanul si astepttam poze cu Sashone!

Simo, Dragoslavele e mai sus de Campulung, pe culoarul Rucar Bran....daca vrei tel meu il gasesti la contacte pe mail-ul comun!

Ursuleata, ce dulce e Vladut! Cum ii place lui catelul!

Stela, multam de colind!Am admirat si bradul( foarte frumos si ieftin si prajitura- am facut si io, a iesit buna! dar ce i-ai pus pe deasupra?)

Luny, arata bestial cozonacul lui Liv! mare noroc ai cu asa barbat bucatar! Ce curiozitate am io- de la ma-sa a invatat sa gateasca??

Mimo, cum ti-a luat ma' Mosul netul??? Ati cheltuit toti banii pe cadouri si nu l-ati mai platit??

Olgule, n-am apucat sa zic ca imi pare rau de mana rupta a tatalui! Sper sa nu ramana nemancat!

Liana, am vazut bradutul si cadourile, sa va bucurati de toate, si, mai ales, de teo zambareata! mare curaj cu calutul ala, la cat e ea de zgaiba, dar e frumos rau!

Zoze, am adimrat si pozele voastre, cu Sufletelul blond de Craciun!

Clodute, sper ca nu esti trista!!

Ccris, fparte deliciosi cozonacii, dar Andreea si mai si!

Si catamai casoiul, te cred ca toata ziua faci curat si n-ai timp de forum!

Ancka, ce mai faceti voi??

cami, cum e vremea la Bacau??

Alice, si pe voi v-am admirat! E bine cand e bucurie in casa!Sa mirosi bine!

Lyvy, ce nora frumoasa am! Si fudula, nu mai zic!

Clau, v-ati facut mari!
Frumoasa faza cu inelul din bradut! Randunoiul tau cred ca merita un premiu de cel mai romantic si atent dintre toti randunoii!

Ariel, sora mea intru bolesnite, bine ca a venit Mosul si la voi!
Am admirat si io site-ul! Intrebare- tu faci singura toata treaba sau ai ajutor?? La partea tehnica ma refer! Abia astept sa intri in paine, poate ma loveste si pe mine cumparatul de pe net! tot familionul!

Miha, Cat poate sa semene Luca cu tine! Minunat!

Bubu, petrecere frumoasa! Si site-ul tau l-am admirat, crestere grabnica si succes nebun!( si poate intr-o zi imi explica si mie cineva care e afacerea, adik de ce sa fii administrator, in afar de placere, ca banui ca exista si o parte materiala?sau nu?!)


Hai ca am scris o gramada, gata pauza ca puii se bat pe jucarii!( fiecare vrea ce are celalalt!)

mai zic doar ca eu am gatit azi, ca a vrut donsoara supa cu galusti si m-am conformat ca ieri a vomat de 4 ori, iar acum am pus sa fac un pireut pentru friptura!
PA!


Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Salutari!
noi suntem la ai mei si e tare bine, ma simt super, toti ne simtitm bine!! am primit o groaza de cadouri frumoase, Mufa a primit o groaza de jucarii si hainute frumoase, noi am primit masina de paine, acum trebuie sa descopar cum sta treaba cu ea, si am primit si un IPod...Mufy se joaca de nu mai poate, nu stie pe ce sa puna mana mai intai siiii...a papat tot!! dupa cateva zile bune da sarim masa de pranz!!
Miha am vazut poze frumoase, Luca e deliciu cum trage de cearsaful ala,si ii sta super imbracat in Mos Craciun! nu am vazut la protv, ce era, ca nu am inteles?..
Tuchi nu a invatat Liviu nimic de la ma-sa ptr ca ea nu prea le are cu bucataritul, decat anumite chestii ii ies bine, restul..doar ok, sa zicem! si asta l-a motivat pe el sa invete sa gateasca pe gustul lui, si mai ales ceea ce ma-sa nu stie/nu vrea sa faca..i-a placut de mic sa toace legumele, apoi sa le combine si sa gateasca! am vazut si pozele de la nunta, ai fost o miresica frumoasa si ochioasa:))copii, deliciosi ca de obicei:)))

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Bunaaa!
Am scris ditamai mesajul si nu mi-a mers sa-l trimit
Stateam si eu ca o duamna in varful patului cu laptopul in brate si apoi mi-a dat eroare
So, musafirii au plecat pe la 4, Stef nu vrea s adoarma si eu sunt chioara...dar ne-am simtit super, am primit multe cadouri, Vlad a fost in delir, o sa incarc poze...aseara m-am "prabusit" la 10, am muncit rau ieri...abia la 11 mi-am facut baie si mi-am facut unghiile

Tuchi, sanatate Ilincoasei! ma bucur ca s-a rezolvat cu fata lu'...si e aiurea ca v-ati facut griji in Ajun de Craciun
Cu site-ul sa stii ca deocamdata e de placere, poate mai tarziu daca o iesi ceva si pe partea ailalta...om vedea, daca nu, nu pt. asta l-am facut
Am stat si am pozat ieri ce am gatit, am am pozat la masa, o sa va arat!

Luny, ma bucur ca va simtiti bine si ati primit cadouri multe si mumoase, mai ales masinuta De care e? eu am facut ieri 3 paini de 1 kg si s-a papat doar una
Ma bucur pt. Mufarin papacios!

Din urma n-am citit si n-am vazut poze, dar abia astept sa vad copilasii si cadourile, daca m-o lasa Stefu...
V-am zis ca iar s-a iritat la gurita...of...

send, sa nu mai pierd....

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucatar-AS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Salutare, am venit si noi de la socri ghiftuiti, am mancat pana n-am mai putut! Randunoiul s-a bagat putin in dormitor la un nani mic, mama o culca pe Rebecca si Razvan trage de mine sa ne jucam cu jocul lui Scooby Doo. I-am promis ca in 10 minute sunt a lui...

Tuchi, ce miresica frumoasa am vazut! Si esti neschimbata, la fel de frumoasa! Si copiii la brad la fel de minunati ca de obicei. Recunosc si eu cum e cu treaba ca fiecare vrea cadoul celuilalt. La mine Razvan are aproape 7 ani si tot vrea jucariile Rebeccai, d-apoi la voi!

Miha, am vazut poze mumoase cu Lucca, si Sufletica a primit cam la fel unul dintre cadouri, doar ca este avion, nu masina.

Luny, ce de cadouri frumoase ati primit! sa le stapaniti sanatosi toti, ma bucur ca te simti bine si ca sunteti veseli si fericiti.

O sa pun si eu poze dar mai tarziu sau maine caci acum mi-e lene rau si trebuie sa ma joc cu baiatul.

Va pupacesc si vorbim mai pe seara.

mami de 2 minuni, Razvan si Rebecca.

Sufletica

Mergi la inceput