Nasterea la Medlife (13)

Nasterea la Medlife (13) | Autor: vali_delide

Link direct la acest mesaj





Asa am inceput:
cap.1cap.2
cap.3cap.4
cap.5cap.6
cap.7cap.8
cap9cap10
cap.11cap.12


Am vazut ca sunt cateva fete care au nascut sau vor naste la Medlife,de aceea va propun sa ne adunam aici sa schimbam impresii, pareri, sa discutam despre analize, medici,conditii,tarife.



printesa roz
fotomodel

www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">steluta mamei

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Va doresc sa fie un capitol norocos, chiar daca e cu numarul 13...sa va aduca nasteri usoare, bebici sanatosi si mancaciosi...si va doresc din suflet sarbatori fericite alaturi de puiutii vostri si de toti cei dragi!

printesa roz
fotomodel

www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">steluta mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gologanii spune:

Buna fetele,
Eu ar trebui sa nasc la Elias, dar daca asta nu e posibil, credeti ca daca ma prezint la camera de garda la Medlife, ma primesc sa nasc la ei?
Precizez ca nu am fost la niciun control acolo,
Nu cunosc niciun medic,
Va multumesc,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Ceau dragelor...
Am revenit...
Nu stiu daca te primesc sa nasti la ei fara sa te fi vazut un medic al lor dar inclin sa cred ca nu..Incearca sa te vada un medic de acolo inainte si poate rezolvi cumva..sa iti vada dosarul.etc

Fetelor gata am nascut vineri o fetita minunata..
Trebuia sa intru mai dupa amiaza dar am nascut dimineata.. A fost superrrrrrrrrr superrrr. si mi-am revenit asa de repede..nu se copara cu prima nastere.
Am nascut cu Mirela Popa care ce sa va zic..pentru mine a fost extraordinara..Imi pare rau de experientele altor mamici dar eu chiar o consider un doctor bun si un om minunat. Acum depinde fiecare ce asteptari are..Eu nu ma astept sa fie cea mai buna prietena a mea..Vreau sa isi faca treaba bine si sa fie om.
Eu am ajuns la camera de garda..dupa am fost condusa langa sala de operatii..mi-au pus perfuzii apoi a venit anestezista, o tipa ff draguta si profi.( Persida ) mi-au facut anestezia..nu am simtit nimik.. apoi a inceput operatia.. Dupa 15 min au scos-o pe bebita apoi m-au rezolvat pe mine.
Am fost apoi o zi la terapie intensiva..unde a fost super ok.. calmente primeam..tot personalul de exceptie... apoi a doua zi nu mi-a venit sa cred ce repede mi-am revenit si m-am ridicat din pat si am plecat sus in salon.. Eu cred ca folosesc si anestezii mai performante pentru ca nu mi-a fost rau deloc..altfel nu-mi explic.
Am urcat in salon unde era ff frumos cu tot ce trebuie. Asistentele super dragute veneau mereu..te indemnau sa le suni daca ai nevoie de ceva..sau orice sa te ajute..mancarica buna..caldurica..
Vreau sa va zic ca nu am folosit nimik din bagajul personal.. Mi-au dat pana si periuta..papuci..tot tot.. Abia cand am plecat acasa m-am imbracat cu ceva de la mine..
Bebe ff bine ingrijit..nu am fost deloc ingrijorata pentru el cum am mai citit pe ceva forumuri.. chiar nu am nimik de reprosat..
Factura a fost de 6200ron..iar eu consider ca daca sunt posibilitati face totzi banii. Facand comparatie intre nasterea la spital de stat si la Memorial Hospital clar nu se compara.. Stiu ca nu-s bani putini dar daca se poate eu zic ca merita..
Adica de fapt asa ar trebui sa se simta orice femeie care naste in siguranta si cu o vorba buna si ajutata nu ca la spitalul de stat.

Daca aveti intrebari sau orice ma puteti intreba. Mirela Popa a venit in fiecare zi la mine si la celelalte paciente, a verificat daca totul e ok..(si era weekend totusi).


Zi buna si nastere usoara pt cine urmeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jackie spune:

Felicitari, iubu!!! Sa-ti traiasca printesa si sa treceti usor si senin peste perioada de acomodare!
In alta ordine de idei, m-am uitat la semnatura Valentinei si bag seama ca in curind faceti un anisor! Doamne, cum trece timpul! Mi-aduc aminte cu cita nerabdare am asteptat nasterea ta si povestea aferenta, ca sa mai prind curaj. Am rasfoit si pozele voastre.. pt printesa roz!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aradia spune:

Citat:
citat din mesajul lui iubu77

Ceau dragelor...
Am revenit...
Nu stiu daca te primesc sa nasti la ei fara sa te fi vazut un medic al lor dar inclin sa cred ca nu..Incearca sa te vada un medic de acolo inainte si poate rezolvi cumva..sa iti vada dosarul.etc

Fetelor gata am nascut vineri o fetita minunata..
Trebuia sa intru mai dupa amiaza dar am nascut dimineata.. A fost superrrrrrrrrr superrrr. si mi-am revenit asa de repede..nu se copara cu prima nastere.
Am nascut cu Mirela Popa care ce sa va zic..pentru mine a fost extraordinara..Imi pare rau de experientele altor mamici dar eu chiar o consider un doctor bun si un om minunat. Acum depinde fiecare ce asteptari are..Eu nu ma astept sa fie cea mai buna prietena a mea..Vreau sa isi faca treaba bine si sa fie om.
Eu am ajuns la camera de garda..dupa am fost condusa langa sala de operatii..mi-au pus perfuzii apoi a venit anestezista, o tipa ff draguta si profi.( Persida ) mi-au facut anestezia..nu am simtit nimik.. apoi a inceput operatia.. Dupa 15 min au scos-o pe bebita apoi m-au rezolvat pe mine.
Am fost apoi o zi la terapie intensiva..unde a fost super ok.. calmente primeam..tot personalul de exceptie... apoi a doua zi nu mi-a venit sa cred ce repede mi-am revenit si m-am ridicat din pat si am plecat sus in salon.. Eu cred ca folosesc si anestezii mai performante pentru ca nu mi-a fost rau deloc..altfel nu-mi explic.
Am urcat in salon unde era ff frumos cu tot ce trebuie. Asistentele super dragute veneau mereu..te indemnau sa le suni daca ai nevoie de ceva..sau orice sa te ajute..mancarica buna..caldurica..
Vreau sa va zic ca nu am folosit nimik din bagajul personal.. Mi-au dat pana si periuta..papuci..tot tot.. Abia cand am plecat acasa m-am imbracat cu ceva de la mine..
Bebe ff bine ingrijit..nu am fost deloc ingrijorata pentru el cum am mai citit pe ceva forumuri.. chiar nu am nimik de reprosat..
Factura a fost de 6200ron..iar eu consider ca daca sunt posibilitati face totzi banii. Facand comparatie intre nasterea la spital de stat si la Memorial Hospital clar nu se compara.. Stiu ca nu-s bani putini dar daca se poate eu zic ca merita..
Adica de fapt asa ar trebui sa se simta orice femeie care naste in siguranta si cu o vorba buna si ajutata nu ca la spitalul de stat.

Daca aveti intrebari sau orice ma puteti intreba. Mirela Popa a venit in fiecare zi la mine si la celelalte paciente, a verificat daca totul e ok..(si era weekend totusi).


Zi buna si nastere usoara pt cine urmeaza.


Buna draga mea,
ma bucur ca sunteti bine si tu si bebita!
sa fiti sanatoase amandoua!
Fata mea e deja mare... are 2 saptamani! Si cea mai mare fericire este ca nu are colici aproape deloc - eu care m-am chinuit cu baietelul anul trecut, acum sunt chiar fericita.
Se pare ca am nascut cu aceeasi echipa - Mirela Popa (care m-a vizitat si de 2 ori pe zi) si Persida (care este super draguta si in timpul operatiei m-a tinut de vorba ca muream de frica).
O sa va povestesc alta data... ca la 2 zile dupa operatia le spuneam ca incep sa ii inteleg pe cei dependenti de "intepaturi" in vena... ca ma bucuram cand vedeam o seringa si "sticlutze" - eu nu prea suport durerea... asa ca au bagat calmante in mine la greu!!

Va pup pe toate mamicile, aveti grija de voi si de bebici!

http://www.flickr.com/photos/22768617@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

ceau fetelor
da traiasca calmantele..si eu am fost super incantata de ele..
In rest..cine urmeaza sa nasca?

Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

Felicitari Iubu...eu am nascut cu predoi dar despre Dr. Anestezista Persida (asta e numele mic, pe cel de familie nu-l stiu) si asistenta ei Amalia nu am decat cuvinte de lauda ... DESPRE RESTUL PERSONALULUI - OAMENI - inclusiv Popa Mirela, pe care eu nu am agreat-o de la bun inceput ... m-a vizitat fara sa-i fiu pacienta...felicitari!

Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM!!!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT

POZICI NOI
Sunt cucoana-n casa mea!
BEBE-N BURTICA[/purple][/b]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Da merci.. si eu la fel am zis..
Si Mirela Popa poate ca nu e ff disponibila si din cauza ca e foarte ocupata..insa profesional nu am ce sa ii reprosez.. Este o doctorita care isi viziteaza pacientele mereu nu ca altii care nu mai trec pe la ele..si isi face treaba ff bine.
Da si Persida o draguta.. asa o persoana calda si draguta..
Si la mine toata echipa ff simpatika si oameni care stiu ce fac si fac bine ceea ce fac.

Fetelor da pe unde suntetzi? ati inceput cump de sarbatori?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

iubu, sa traiasca piticutza, sa fie sanatoasa si sa-i dea Dzeu muult noroc in viatza. Ce faceti, cum v-ati acomodat?

As vrea sa va intreb ceva:

Fetele care ati nascut la Medlife, cu ce bagaj de spital ati mers?. Ce ati luat pentru voi, ce ati luat pentru bebe?

Mii de multumiri


32+cu CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Eu mi-am facut un mic bagajel...
dar nu a folosit absolut nimik.. Am primit de la camasa de noapte speciala de alaptat.. papuci, perita pasta de dinti... absolut tot..
si bebe nu are nevoie de nimik.. au acolo tot..
Eu am desfacut bagajul meu numai la plecare sa ma imbrac in hainele mele...
Daca vrei tu ceva in mod special iti poti lua dar in rest au acolo toate necesare..

Pup

Mergi la inceput