Nasterea la Medlife (3)

Nasterea la Medlife (3) | Autor: vali_delide

Link direct la acest mesaj

Asa am inceput:
cap.1cap.2



Am vazut ca sunt cateva fete care au nascut sau vor naste la Medlife,de aceea va propun sa ne adunam aici sa schimbam impresii, pareri, sa discutam despre analize, medici,conditii,tarife.

Paciente Medlife si medicii lor:

Addelaidde cu Ioana dpn:04.12.2007 dr.Mirela Popa

Anandrei cu David dpn 11.01.2008 Dr.Mirela Popa

Andrada79 dpn:05.06.2008

Anka.san cu Andrei dpn:26.12.2007 Dr. Mirela Popa

Aradia de Mihai Lucian DN 11.11.2007 dr.Mirela Popa

clauclau cu Rebecca dpn:04.03.2008 Dr. Mirela Popa

clab cu dpn 25.12.2007 dr.Mirela Popa

darleena, de Kara DN:07.11.2007 Dr.Alexandru Epure

gabitzamo cu Mara Elena dpn:08.12.2007 Dr.Caliopi Parfene

inuta12 cu dpn:08.02.2008 Dr. Luis Mendez

iubu77, viitoare Dr.Mirela Popa

jackie, cu dpn 21.05.2008 Dr. Luis Mendez

Lala_D, cu Andrei dpn 03.01.2008 Dr.Mirela Popa

Littlebig cu Simon Sebastian dpn:08.01.08 Dr. Luis Mendez

luny, cu dpn:18.03.2008 Dr.Mirela Popa

manu_gama, cu dpn:05.02.2008 Dr. Mirela Popa

mariami123, de Lavinia Maria, DN 17.10.2007 Dr. Luis Mendez

mariavaleria, cu Vladimir Ioan
dpn:27.12.2007 Dr.Silviu Predoi

pucca,cu dpn.04.2008 Dr. Mirela Popa

ram0nica cu Vlad Andrei dpn:25.12.2007 Dr.Mirela Popa

totulii, de DN:29.11.2007 Dr.Mirela Popa

trinity cu dpn 15.05.2008 Dr. Pelinescu-Onciul

uberbax cu dpn:15.12.2007 Dr. Luis Mendez

vali_delide cu Andreea Stefania dpn 07.12.2007 Dr. Luis Mendez

zeririlouiza
cu Yasmin dpn 20.01.2008 Dr. Caliopi Parfene

witchy_witch de Alexandru 22.08.2007 Dr.Mirela Popa



Valentina 37+ Andreea Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici


Valentina 37+ Andreea Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Bine v-am gasit la noul capitol, sa fie cu noroc!

Valentina 37+ Andreea Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

AMR 8 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Buna fetelor,

sa fie un capitol numai cu vesti bune si nasteri frumoase la Medlife.

Iubu, tu cum mai stai cu proiectul bebe 2? Iti tin pumnii sa fii repede graviduta!

Vali, tu cum te mai simti?

Totulii nu a dat nici-un semn inca? Ea sigur a nascut pana acum, abia astept sa ne povesteasca de ea si bebe.

Aseara am fost la medicul de familie si mi-a zis ca pot sa intru in prenatal de pe 20 dec cum vreau eu, ceea ce e super. Dar uitandu-ma pe calendar am vazut ca intre 20 si 30 dec ar mai fi doar 3 zile de servici, asa ca o sa-mi iau prenatalul incepand cu 3 ianuarie ca sa mai castig niste zile dupa.

Marti trebuie sa-mi fac analizele pentru trimestrul 3, mi-e groaza iar de luat sange, dar asta e...Sper sa fie ultimele.

Si nu in ultimul rand LA MULTI ANI pentru toate mamicile care-si serbeaza azi ziua si de asemenea pentru puiutii din burtica care poarta acest nume.



CLAU 26 + cu Rebecca

mamica de Razvanel si acum de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Buna dimi, Clau!
Inca nu am vesti despre Totulii, nu mi-a dat mesaj, dar sigur e bine!
Noi suntem bine, am contractii aproape zilnic, dar a zis dr. ca sunt normale...asa ca ramane sa numar zilele, orele....


Valentina 37+ Andreea Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

AMR 7 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Vali, LA MULTI ANI piticutei din burtica, sa creasca mare si sanatoasa ca frumoasa e sigur!

CLAU 26 + cu Rebecca

mamica de Razvanel si acum de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Sar'naaa!!! Mey,tu nu cumva vrei sa-i faci trampa cu Razvanel? Ca e la mare concurenta!

Valentina 37+ Andreea Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

AMR 7 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Multumim Vali de capitol nou !

Sper sa avem toate nasteri usoare si bebei sanatosi !

Multumesc Iubu de informatii si de incurajari .

Chiar ca stau cumintica: jumatate de zi la calculator, jumatate in pat

Multumim de urari de Sf Andrei - i-am luat puiului cadou 2 saculeti de dormit de la Feretti (sunt foarte frumosi, daca va intereseaza dau link)

Anka In saptamana 37 !!! Andrei


poze burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Buna ziua fetelor!Si eu urmeaza sa nasc la clinica Medlife ,mai avem un pic,voi incerca sa nasc normal,si sunt sub supravegherea doamnei dr.Popa,ca de altfel este un om deosebit!Sarcina usoara in continuare si nastere usoara pt cele care mai aveti un pic!

38 saptamani,fetita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Clau clau inca nu am voie sa incep lucrarile pt bebe 2..
In prima sarcina m-am chinuit cu o infectie urinara de numa...Antibiotice..sperieturi etc.. Se pare ca e cronica treaba..
Asa ca am vb cu Mirela Popa si mi-a zis sa imi rezolv intai treaba asta..Mi-a recomandat un autovaccin. Zis si facut.. Dar a durat 1 luna sa il prepar la Cantacuzino.. si apoi dureaza 2 luni si 2 saptamani sa il fac..Asa ca am calculat si termin abia pe 17 ianuarie..Apoi ma pot apuca de bebe..
Acum in timpul tratamentului este periculos si total neindicat sa raman gravida..Asa ca stau cumintica si sper sa treaca nenorocitii astia de E Coli. Si mi-a dat Dr.Popa sa fac niste analize intre timp..Ureaplasma,Clamidia Microplasma..Asa incat in ianuarie sa fiu gata de atac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Iubu, am inteles. Da, e bine sa rezolvi intai toate problemele de sanatate si apoi sa vina si bebele. Si mie mi-a iesit infectie urinara la primele analize si am avut de luat tratament cu Zinat , 10 zile, tratament dat de Mirela. DAr am putut sa iau doar 6 zile tratamentul pentru ca am facut o indigestie urata si n-am putut manca cateva zile, asa ca mi-a fost imposibil sa mai iau medicamentele alea tari. Saptamana viitoare fac iar analiza urinei si sper din tot sufletul sa nu mai apara nimic.

Vali, nu mey , ca Razvanel al meu e cavaler mare, face 6 ani in ianuarie. Pustoaica ta e in siguranta!

CLAU 26 + cu Rebecca

mamica de Razvanel si acum de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

A nascut Totulii un bebe de 3.270 kg, miercuri seara, prin cezariana!Felicitari si sanatate multa, bebe sa fie mancacios si sa faca nani, sa nu aiba colici, iar tu sa te refaci rapid si sa ne povestesti cum a fost!

Valentina 37+ Andreea Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

AMR 7 zile

Mergi la inceput