Nasterea la Medlife - 2

Nasterea la Medlife - 2 | Autor: vali_delide

Link direct la acest mesaj

Asa am inceput:
cap.1



Am vazut ca sunt cateva fete care au nascut sau vor naste la Medlife,de aceea va propun sa ne adunam aici sa schimbam impresii, pareri, sa discutam despre analize, medici,conditii,tarife.

Paciente Medlife si medicii lor:

Addelaidde cu Ioana dpn:04.12.2007 dr.Mirela Popa

Anandrei cu David dpn 11.01.2008 Dr.Mirela Popa

Anka.san cu Andrei dpn:26.12.2007 Dr. Mirela Popa

Aradia de Mihai Lucian DN 11.11.2007 dr.Mirela Popa

clauclau cu Rebecca dpn:04.03.2008 Dr. Mirela Popa

clab cu dpn 25.12.2007 dr.Mirela Popa

darleena, de Kara DN:07.11.2007 Dr.Alexandru Epure

gabitzamo cu dpn:08.12.2007 Dr.Caliopi Parfene

inuta12 cu dpn:08.02.2008 Dr. Luis Mendez

iubu77, viitoare Dr.Mirela Popa

jackie, cu dpn 21.05.2008 Dr. Luis Mendez

Lala_D, cu Andrei dpn 03.01.2008 Dr.Mirela Popa

Littlebig cu Simon Sebastian dpn:08.01.08 Dr. Luis Mendez

luny, cu dpn:18.03.2008 Dr.Mirela Popa

manu_gama, cu dpn:05.02.2008 Dr. Mirela Popa

mariami123, de Lavinia Maria, DN 17.10.2007 Dr. Luis Mendez

pucca,cu dpn.04.2008 Dr. Mirela Popa

ram0nica cu Vlad Andrei dpn:25.12.2007 Dr.Mirela Popa

trinity cu dpn 15.05.2008 Dr. Pelinescu-Onciul

vali_delide cu Andreea Stefania dpn 07.12.2007 Dr. Luis Mendez

zeririlouiza
cu Yasmin dpn 20.01.2008 Dr. Caliopi Parfene

witchy_witch de Alexandru 22.08.2007 Dr.Mirela Popa



Valentina 37+ Andreea Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Va doresc bun-venit si sa fie cu noroc!

Astazi sunteti cateva fete care mergeti la control, asa ca va doresc multa bafta!

Si tot astazi naste Darleena, care este internata deja de ieri.
Nastere usoara, Darleena si sanatate multa tie si Karei! O asteptam cu drag!

Valentina 34+ Cristina Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Buna fetelor

Luny la mai multe si o sa vezi ce repede trece


Nastere usoara, Darleena

Vali multumim pentru capitol, si te rog eu frumos imi pui si mie numele lui buibulina la inceput acolo, YASMIN, ca ramane asa si multumesc mult

Louiza 29s + Yasmin
mai avem putin

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

quote:
Originally posted by Aradia

va salut pe toate!
Desi citesc discutiile de pe forumuri de vreo 7 luni abia acum m-am hotarat sa scriu...
Eu astept din moment in moment sa zica BB-ul meu "mami, hai la clinica"
- ca doar suntem in sap 40, iar puiul meu este in pozitia de start
Vad ca marea majoritate dintre voi aveti fetite
Sa fie sanatoase si sa aibe noroc!
Eu am baietel... am simtit de cum am aflat de sarcina ca e baietel...
Acum am convingerea ca multe lucruri pe care ni le dorim ni le da Dumnezeu mai devreme sau mai tarziu. Acum 5-6 ani imi doream sa am un bebe, care sa se nasca in noiembrie, sa fie "scorpion", ma gandeam ca va trebui sa programez cumva sarcina ca sa iasa asa... intre timp am uitat de asta, faptul ca am ramas insarcinata a fost o intamplare FERICITA... mi-am amintit de dorinta asta a mea abia dupa al doilea ecograf cand am vazut ca data nasterii este undeva in jur de 11 nov
Voi merge sa nasc la Medlife cu dr. Mirela Popa - mie mi se pare super OK!
Va doresc numai bine, sa aveti grija de voi si de burtici/bebici



Aradia,
Bine ai venit pe si la topicul nostru.
felicitari si sa ai parte de nastere usoara si sa fiti sanatosi si tu, si bebe...wow, se inmultesc mamicile si la noi!
Imediat te trec pe listuta...si cand te gandesti ca la inceput eram 2 sau 3

Luiza, te pup...imediat o trec pe Yasminuca ta langa mami!
Fetele care au fost la control azi...ceva vesti?
Pupici la toate!

Valentina 34+ Cristina Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Totulii , eu nu te-am trecut inca pe listuta, te voi trece imediat ce-mi spui tu ca ramai la un medic la medlife sau la Tutu (si eu am fost pacienta lui)!

Valentina 34+ Cristina Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

La ora 13 s-a nascut Kara, printesa Darleenei,2950 gr., 48 cm, apgar 9.
Felicitari, Darleena, sa fiti sanatoase si tu si Kara (si tati), sa fiti fericiti toata viata alaturi de printesa voastra.Refacere rapida! Asteptam sa-ti revii si sa ne spui cum a fost!


Valentina 34+ Cristina Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns totulii spune:

dragele mele cred ca am vazut-o pe Kara fetita darleenei.
Azi am fost pentru prima data la spital si am cunoscut-o pe dr-ita care mi se pare super ok, i-a placut si sotului.Apoi am vizitat maternitatea si ne-a placut mult atmosfera si conditiile. Toata lumea a fost draguta cu noi, ne-a explicat care sunt conditiile si am vazut si acvariul cu bebelusi.
erau trei: 2 baietei si o fetita proaspata, cum au spus asistentele.Cred ca aceasta era fetita darleenei. era tare micuta si delicata si dormea tun, o dulcica.ii doresc mamei multa sanatate si un copil cu mult noroc in viata.am plecat de acolo placut impresionata iar sotul convins ca ma va aduce aici sa nasc.
eu inca sunt bulversata, nu stiu ce decizie sa iau, ma mai gandesc in noaptea asta.va pup

AU MAI RAMAS 3 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns totulii spune:

vali tu de ce ai renuntat la dr. tutunaru? daca vrei poti sa-mi raspunzi pe mailul personal

AU MAI RAMAS 3 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Vali merci ca m-ai pus si pe mine in listutza...
Astazi am fost si eu la Mirela Popa si se pare ma pot pregati pentru bebe 2..Adica sa incep lucrarile..Dar mi-a zis nu inainte sa-mi rezolv o infectie urinara care m-a chinuit in sarcina trecuta..
Asa ca sper in curand poate de sarbatori sa va dau vestea cea mare..

Felicitari pt Kara si o asteptam pe mamica sa ne povesteasca cum a fost..Am mai studiat si eu atmosfera pe acolo pe la Spital.. tare mult imi place..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariami123 spune:

Felicitari pentru Kara!!!!!!sa va traiasca si sa fie sanatoasa si frumoasa!!!!


fetelor eu sunt tare curioasa cate dintre voi ati fost pacientele lu' Tutunaru? eu am fost una dintre ele. cate mai sunteti?? ma bucur ca alegeti varianta medlife in locul eliasului si am sa repet mereu...daca aveti cum si nu e un efort prea mare (financiar vorbind) nici sa nu stati pe ganduri!!! cunosc persoane care au dat bani grei ca shpaga in spital si tot au fost nmultumite asa ca mergeti pe varianta asta. eu ma gandesc cu nosalgie la momentele din spital. nu stiu cate dintre cele care au nascut la stat pot sa zica asta

pupici la gravidutze!!!!!

http://picasaweb.google.com/mihai.nichita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

quote:
Originally posted by Addelaidde

Buna fetele!
Sunt Adelina, gravidutza in 36 1/2 sapt cu Ioana.DPN 04.12.2007.
Sunt noua pe forum si sincer mi-am facut cont numai pt. subiectul acesta.
Tot ce atzi scris m-a convins sa apelez shi eu la nashterea in cadrul MEDLIFE.Hotararea am luat-o astazi, dupa ultima vizita la ginecoloaga mea (medic la Cantacuzino), care mi-a confirmat ca acolo nu se fac cezariene la cerere, ba mai mult, daca ar veni bebe pe lume cand nu e ea de garda (shanse f. mici oricum), va trebui sa nasc cu cine e de garda atunci.
Ei, shi-am pus mana pe telefon shi-am sunat pt.programare la Medlife (in mintea mea ma programam direct pt nashtere).Ideea e ca d-na dr Mirela Popa are loc la consultatzii de-abia pe 21 noiembrie (am vrut la dansa ca pare cea mai mediatizata pe-aici shi-n plus eu ca shi multe dintre voi, prefer DNA.dr.)-mi-am facut prin urmare 2 programari:pe 21 la dr Popa si pe 16 la dr.Predoi (in caz de vreo urgentza).Shi apropos de tarif mie mi s-a spus la telef-consultatzia 90 RON(nu c-ar depinde de dr, sau altceva).
Prin urmare, pentru ca mi se pare un pic cam tarzie data, shtie careva dintre voi o alta cale de a ma programa pentru cezariana acolo? Sa ma duc personal?, sa cer telefonic la receptzie spital?, sau poate sa o caut pe dr.Popa la Municipal unde am intzeles ca mai lucreaza?
Mersi mult deocamdata...shi precis mai revin cu intrebari!



In primul rand bine ai venit pe !
Felicitari pentru sarcina si nastere usoara sa ai!
Cam greu de raspuns, mai ales ca tu vrei neaparat sa nasti cu Dr. Popa. Ai 2 variante: ori astepti si mergi in ziua in care esti programata la dansa, ori te orientezi la alt dr.
Cred ca era f. bine, daca tot ai fost la spital azi, sa incerci sa obtii o programare mai urgenta la dr.Popa. Oricum, nu trebuie sa-ti fie teama, si ceilalti medici (Predoi,Mendez,Pelinescu, Parfene) sunt la fel de buni.Acum depinde de tine, daca tii mortis sa nasti cu un anumit medic sau conteaza spitalul!
Bafta multa si sa ne tii la curent...ah, si imediat te trec pe lista!

Valentina 34+ Cristina Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

Mergi la inceput