Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (94)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Elle...
Vad ca nu mai e nimeni...so,va zic si eu noapte buna!!!

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NOU!!!
Bibi se face mare!


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!


ORICE AJUTOR E BINE VENIT PT IOANA!!!
un scurt istoric despre caz il gasiti sub fotografie,oricine poate ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


noapte bunaaaaaaaa!!

somn usor!



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

CLOPOTEI SI ZUZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Si cum scriam eu de zor pe la capitolul trecut... de-abia acum am ajuns la ultima pagina ca sa vad ca a fost facut capitol nou si sunt inca 3 (TREI!!!) pagini de citit. Eu ma mai culc or ba???

Mercic, Lala, dar trebuia sa ajung la zi cu cititul ca sa vad si capitolul facut de catre tine.

Sa dau copy-paste...

"Am vazut ca a venit si Ana, dar nu cu vesti bune. Cum se mai simte David?

Darene, frumos baietel ai, sa-ti traiasca!

Fetelor, gata! Hai sa va treaca supararile si frustrarile si perioada "blue". Adica nu le-ati avut (trairile) in sarcina si le aveti acum??? Pe bune!!! Hai-hai, capul sus si bucurati-va de viata! Asa buna-proasta cum e ea!!

Pe mine ma intreaba lumea de unde imi gasesc energia necesara sa am grija de Mariuca, sa gatesc, sa am grija de gradina, sa smulg buruieni, sa plantez, sa citesc, sa ma vad cu prietenii, sa fiu femeie, iubita, prietena, amanta (hehehe, glumesc!!, dar mergea in context), fiica, sora, cumnata s.a.m.d. Se poate! Imi trag energia din zambetul Mariucai, din mangaierea lui Dani, din multumirea din ochii fratelui meu, din vantul care bate in frunze. Si din multe alte lucruri, mai mult sau mai putin marunte. De maine dimineata, ca tot e luni, vreau sa vad cate o poza cu fiecare dintre voi, zambind. Cate una pe zi! AM ZIS!

Grati, imi plac vestile bune!

Elia, bine ai venit!

Lala20, da, o punem de-o intalneala la Baby Expo. Cand e?

Hopaaaaa, a reaparut Mitshuuuuuu!!! Ce face bebe C.? S-a terminat vacanta?

Pai bine, Lavinia, nici n-ai venit bine si te panichezi?? Stii care e culmea, fetelor??? Ca Lavinia, in realitate, nu e asa. Am stat de vorba cu ea si nu se agita asa la fiecare chestie minuscula. Sunt convinsa ca nu are nimic Conrad, dar, pentru binele psihicului tau, te poti duce la un medic, sa il verifice. Nu stiu unde sa te indrum, cred ca ar trebui sa te sfatuiesti cu pediatrul.

Miki, nu te impacienta, sigur nu a patit nimic. Nu sunt atat de fragili pe cat credem noi. Pup fetele! Si mai da si altora din party-urile alea, ca noi murim de cald si n-avem chef de nicio serbare-nika!

Ellenuta, ptiu, frumoase fuseram! Si clopoteii nostri la fel!


Creata 1 cu Creata 2
NOU!! Poze din concediu
Poze Mariuca noi
www.youtube.com/uic9999" target="_blank">Filmulete Mariuca noi
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Inca unul...

"Vesti extraordinare de la Roxana. Bravo, ma bucur mult pentru Adeluta!!!

Luati exemplu de la Miri, fetele cu depresia! Are 14 minute in total, inainte sa plece la job, si raspunde si pe forum. Nu prea stiam ce e cu Madridul, dar am citit pe hotnews cateva titluri. N-am intrat in amanunte. A fost atac terorist sau ce?

Ramona, a fost cea mai tare faza cu acel vaccin BCG. Noi am crezut ca i-a intrat un paianjen pe sub polar si a muscat-o. P-asta n-o stiam, ca i se poate umfla si dupa o luna jumate'. Si da, in continuare, are un punct rosu acolo. Nu mai e umflat, dar se vede. Nu stiu ce sa zic mai multe, ar fi bine sa mai citesti pe net.

Matcris, nu muscam, pe bune!! Suntem cuminti. Scrie, chiar daca crezi ca n-ai nimic de spus. Sunt momente cand vorbim si prostioare. Curaj!

Roli, ce parcuri ai prefera? De principiu sunt de acord, dar macar sa fie Tineretului. Tot de principiu, nu am probleme cu mersul prin oras, dar Matiz-ul nu are a/c si as prefera sa fac cat mai putin prin trafic. Dar o data n-o fi foc, ca sa ne vedem si cu voi! In schimb, zic pas total pentru Herastrau. E taman in partea cealalta a orasului pentru mine, plus ca se iese spre dn1 si tot timpul e full pe drum.

Miri, ploua?? As vrea "sa se oua niste babe" si p-aci!

Vali, se va termina si aceasta perioada si iti vei reveni usor-usor.

Mai am capitolul de fata... sper sa nu ma ia somnul."


Creata 1 cu Creata 2
NOU!! Poze din concediu
Poze Mariuca noi
www.youtube.com/uic9999" target="_blank">Filmulete Mariuca noi
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Si inca unul... ca eu tot scriam unde nu trebuia.

"Ellenuta, sar'na de poze, primit pe gmail. Nu am avut timp sa intru pe forum, dar mi-am verificat rapid mail-ul si am vazut-o.

Kristina, l-a luat raceala pe Viktoras?

Vesti bune si de la Irinouka. O las pe ea sa va povesteasca cand si-o reveni total, dar va zic ca a inceput sa se odihneasca noaptea si e fericita.

Alina... am ramas fara cuvinte. Nu ma asteptam sa vii cu un mesaj de genul asta. Nu stiu ce sa-ti spun. Sincer. Mi s-a facut pielea de gaina si m-am blocat. Eu sper ca vei trece peste acest moment, chiar daca este o decizie cu care va trebui sa te impaci toata viata si sa gasesti justificari. Evident, incerc sa vad partea pozitiva si anume ca ai 2 copii extrem de reusiti si care te fac fericita in fiecare zi.

..."


Creata 1 cu Creata 2
NOU!! Poze din concediu
Poze Mariuca noi
www.youtube.com/uic9999" target="_blank">Filmulete Mariuca noi
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Am vazut ca s-au inflamat spiritele pe aici. Pot sa va spun ca sesisez o asemanare intre acest episod si alt episod in care cateva mamici faceau apologia alaptatului la san si infiereau mamicile care le dadeau formula copiilor lor. Mda, de parca ai de ales! Lapte de san sau Milumil?? Hmmm, tough choice! Asa si cu cresa/bona sau alte variante. Nu inseamna ca cine alapteaza 6 luni, 1 an sau 2 e mai "mama" decat mine sau eu sunt mai "mama" decat alte fete care au decis sa inceapa serviciul cand puiutii lor aveau 6 luni, iar eu voi sta pana cand Mariuca face cel putin 1 an jumate'.

Decizii... cu asta ne confruntam zilnic. Unele decizii sunt infinit mai grele decat altele, dar trebuiesc luate.

Asta este... invatam sa traim cu ele.

In rest... nimic. Atat am avut de spus.


Creata 1 cu Creata 2
NOU!! Poze din concediu
Poze Mariuca noi
www.youtube.com/uic9999" target="_blank">Filmulete Mariuca noi
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Se pare ca si eu am avut tastarnita... dar ultimul.

"Dany, long time no see! Ce face Maria scumpa si frumoasa? Vezi ca eu nu am comentat aici de pozele voastre, pentru ca le-am vazut pe webshots, imi apare de fiecare data cand pui poze noi.
Ce boala ati avut cu totii? Ati luat enterocolita asta care umbla prin targuri?

Matcris, promit ca bag poze cu voi maine... acum cam pic de somn, dar trag tare sa termin de citit capitolul. Si voi reveni cu impresii.

La fel si cu pozele cu bebe Mathias de Ven. Maine, cu siguranta!

Cristacoman, bine ai revenit din vacanta!

Ceska, chiar ma intrebam daca nu cumva v-ati prelungit concediul!! Ai vazut pozele cu Benji si Mariuca si noi doua?

Si gata! Acestea fiind zise... va pup pe toate si pe toti si va doresc o noapte linistita.

Nu stiu daca revin maine dimineata, ca eu cand am idei, Dani le si pune in practica. Mi-a venit ideea sa dublam terasa de la parter, ca atare acum suntem in santier. Cred ca mai degraba pe seara... ca azi.

"

Si un PS: Micsunea: si pozele voastre tot maine.

Creata 1 cu Creata 2
NOU!! Poze din concediu
Poze Mariuca noi
www.youtube.com/uic9999" target="_blank">Filmulete Mariuca noi
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Inca aici... dadeam copy-paste. Ca imi place munca, nu de alta!

Citat:
citat din mesajul lui LaLa_20

Cretule!Unde ai fugit?!!

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NOU!!!
Bibi se face mare!


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!


ORICE AJUTOR E BINE VENIT PT IOANA!!!
un scurt istoric despre caz il gasiti sub fotografie,oricine poate ajuta


Creata 1 cu Creata 2
NOU!! Poze din concediu
Poze Mariuca noi
www.youtube.com/uic9999" target="_blank">Filmulete Mariuca noi
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Citat:
citat din mesajul lui darene

Irlandeza eu m-am indragostit de printesa ta roscata.Khalid se uita si el pofticios la ea si scoate sunete de uimire:"he he"



In sfarsit, un petitor, credeam ca ajunge "fata batrana". Un mare pt. Khalid de la Patty.


Poze de tot felul
P a t t y - la 7 luni
P a t t y - la 6 luni


PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Hey zuzici.

Nu, Lala... cum sa fiu suparata pe voi??? Doamne Fereste.
Multumesc ca ai intrebat de mine, though.

Si..multumesc fetelor pentru suportul aratat.Pacat ca s-a intamplat ce s-a intamplat. Sper din suflet sa fii fost doar un singur incident.

In alta ordine de idei, zilele astea am tot fost pe fuga. Ma rog...
Vineri mi-am luat puiul de la day care, am venit acasa, ne-am jucat, papat... etc, Sambata... a stat tati cu Andrew, cat eu am fost la munca. Plictiseala mare trainingul asta. Plus, dureri de ochi. Si, n-am stat decat 4 ore. Dar, numai cu ochii in calculator.
Maine imi iau ochelarii, caci am plecat de acolo cu dureri de cap si ochi.

Azi am stat in casuta, am mai dereticat pe ici-pe colo, am vazut vreo doua filme, am fost la cumparaturi, si... in rest cu gogoshelul meu drag.

Care gogoshel, inca imi face temperatura, desi ii dau antibiotic de 4 ori/zi. De aici, as trage eu concluzia ca, n-are a face infectia aceea "usoara" a urechii, cu febra 'mnealui. Cred ca incep sa ii dea dintisorii, caci mi se pare si gingiuta de jos, intr-o parte... putin umflata si mai..alba.

I-am facut baita , l-am bagat in saculetul de nani, i-am facut sticluta si..acum doarme ca un ingeras.

As fi vrut sa ma vopsesc, dar.... parca Mos Ene imi da tarcoale.Si..n-as vrea sa-l ignor, caci altfel fuge si, raman uitandu-ma pe pereti toata noaptea.

So...va pupic si va doresc numai bine.

Pup toti clopoteii si le doresc celor bolnaviori sa se faca bine repede-repede.

POZICI DE TOT FELU'
POZE ANDREW-JOHN
ANDREW LA 2 LUNI-POZE NOI
FILMULETE ANDREW-JOHN
BOTEZ ANDREW
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput