Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (79)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anandrei spune:


Trimis la: - 14/03/2006 : 12:25:29 Arata profilul Trimite dante01 un Mesaj Privat
@zozela
bancul ala cu zugravii e un pic altfel...il pun eu daca il mai gasesc...
@badjoke
pune-le si tu pe toate intr-o singura postare, mai ales ca sunt consecutive...no offence!

Un politist se urca in tramvai. Un om mirat il intreaba de ce a compostat 2 bilete. Politistu' zice :
- Daca il pierd pe unu' sa-l am pe celalalt.
-Si daca le pierzi p`amandoua ?
-Pai am abonament.


Discutie intre doi pedofili:
-Imi schimbi si mie una de zece in doua de cinci?


Eram fericit. Eram impreuna cu prietena mea de peste un an, asa ca ne-am hotarat sa ne casatorim. Parintii mei ne-au ajutat in toate privintele, prietenii m-au incurajat, iar prietena? Era un vis!
Era un singur lucru care nu-mi dadea pace, chiar deloc, si acela era
viitoarea soacra.
Era o femeie de cariera, desteapta, dar in primul rand frumoasa si sexi, care cateodata flirta cu mine, chiar pe fata, si ma facea sa ma simt prost.
Intr-o zi, m-a sunat si m-a chemat pe la ea, sa verific invitatiile.
Asa ca m-am dus. Era singura si cand am ajuns, mi-a soptit ca in curand am sa ma casatoresc si ca avea sentimente si dorinte fata de mine pe care nu le putea trece cu vederea.
Asa ca inainte de a ma casatori si a-mi dedica viata fiicei ei, ea vrea sa faca dragoste cu mine numai o data..
Ce puteam spune? Eram socat si nu puteam spune un cuvant. Ea a mai adaugat ca se va duce in dormitor si daca ma simt in stare....sa ma duc si eu.
Priveam fermecatorul ei corp cum se indeparta de mine. Am stat pironit un moment, iar apoi m-am intors si m-am indreptat spre usa de la intrare... am deschis-o si am iesit afara.
Acolo, sotul ei (viitorul meu socru) statea afara cu pusca in mana si cu lacrimi in ochi, m-a imbratisat si mi-a zis ca sunt foarte fericiti, ca am trecut micul lor test.
Nu-si puteau dori un alt barbat pentru fata lor: "Bun venit in familie".
Atunci mi s-au inmuiat picioarele si am mai invatat inca o lectie
importanta: Tine-ti tot timpul prezervativele in masina!

************************************************************************
Ana-Maria de David pufosu' (11.01.2008)si cel mai fericit tatic, Andrei
Albumul nostru: mama, tata si copilul

************************************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anandrei spune:

Stefan cel Mare tine cuvantare razesilor inainte de o lupta cu turcii:
- Razesi, maine in zori, ii atacam pe turci, asa ca sa veniti cu totii cu sabii, furci, coase si cu ce mai aveti voi pe acasa, ca sa izgonim dusmanul si sa ne aparam tarisoara..........
-Ba, da' sa veniti, c-am vorbit cu oamenii aia!!!

Gata, noapte buna! Sau sa zic buna dimineata?

************************************************************************
Ana-Maria de David pufosu' (11.01.2008)si cel mai fericit tatic, Andrei
Albumul nostru: mama, tata si copilul

************************************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

am citit si eu repede, repede capitolul trecut, mi-au mai ramas doar cateva idei
1.Danone eu nu o sa-i dau, Tnuva si Milli mi se par ok.
2. zicea cineva de lapte Dorna care expira peste 6 luni, sigur era UHT, dar eu nu bea din acela din cauza termenului
3.calciu gluconic trebuie sa luam si noi din cauza de fontanela mare, dar doctora a spus ca vara trebuie sa facem pauza.

Grati, pupam dulce, dulce mamica lui Tudorash care azi implineste 6 lunite, sa-i treaca depresia. fii fericita ca il mai poti alapta pe Tudor in continuare, cu doar putina mobilizare vei slabi repede. si mai ales ca in curand o sa mearga puiutii in picioare, sa vezi ce o sa te alerge baiatul.



Mari de Daria Maria(29.01.2008)

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

botez Daria
POZE DARIA
Povestea nasterii
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CameliaH spune:

Ana mersi de bancuri. M-am distrat de numa. BAg seama ca tu faci terapie singura dupa supararea cu sotul. Lasa ca e bine asa. Te pup si nu-l lasa sa-ti strice dispozitia.

Abia acum am reusit sa termin de citit> ati scris ceva nu gluma.

Se pare ca avem si noi un mic succes. In scurt timp o sa renuntam si la masa de lapte de dupa legume. E drept ca azi a mancat vreo 200 de grame si i-am pus si pui. I-a placut.

Si acum sa ma laud, vorba aceea "Lauda-ma gura ca-ti dau prajitura".
Uite aici
http://www.culinar.ro/forum/continut-pagina/8516/Doll-Cake/pagina/40/
la ultima postare tortul cu care ii faceam sambata pofta lui Stoisor.

Culmea ca pagina incepe tot cu un post de-al meu de acu 2 ani cand am facut acelasi tip de tort si fetelor mele.

Gata va pup ma duc sa ma culc. Ne vedem la cafea voi, apa/ceai eu, de dimineata


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
citat din mesajul lui Anandrei

"Plecasem din Constanta spre Bucuresti. M-am oprit la benzinarie sa folosesc toaleta. Prima cabina era ocupata, asa ca am intrat in a doua. Abia m-am asezat, cand aud din cabina cealalta:
-Salut, ce faci?
Nu fac parte dintre aceia care intra in discutii intr-un WC, dar acum am raspuns:
-Destul de bine!
La care tipul intreaba:
-Incotro mergi?
Ce intrebare! Discutia incepea sa fie bizara, asa ca am raspuns scurt:
-Bucuresti!
La care vecinul, mai nervos, spune:
-Auzi, fii atent! Te sun mai tarziu, ca am un tampit in cabina alaturata care-mi raspunde la toate intrebarile. Pa! "

************************************************************************
Ana-Maria de David pufosu' (11.01.2008)si cel mai fericit tatic, Andrei
Albumul nostru: mama, tata si copilul

************************************************************************



am ras cu lacrimi, merg bine dispusa la nani.
aaaa, si sa nu uit, de vreo saptamana ma tot tin sa-ti scriu ca v-am vazut pozele de la mare, ai un baiat pe cinste, frumos si bine dezvolatat. a crescut mult de la ultima intalnire, din Herastrau. iar tu, ti-ai revenit repede, arati tare bine.



Mari de Daria Maria(29.01.2008)

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

botez Daria
POZE DARIA
Povestea nasterii
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

si pentru ca suntem trecuti de miezul noptii, vreau sa urez la multe lunite sarbatoritilor de azi
Luca Gabriel
Razvan Gabriel
Tudor Gabriel
Antonia Izabela


precum si bebelinei mele, Daria Maria, care implineste azi 6 lunite. sa fii sanatoasa, iubita mea, sa cresti mare, frumoasa, cuminte si desteapta. si chiar daca ti-am spus-o, sa stii ca mami nu te va parasi niciodata.



Mari de Daria Maria(29.01.2008)

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

botez Daria
POZE DARIA
Povestea nasterii
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Anandrei,
ai mare dreptate in ce spui in mesaj. Desi virtual e un grup extraordinar (cu tot cu invizibilitati). I-am aratat mamei duminica dimineata "manualul" care ma mai inspira si sustine de mai bine de un an:forumul zuzelor. A vazut si albumul si chiar intreba daca nu mai facem unul cu bebeii mari de acuma. Poate pastram o poza a clopotelului de atunci si facem un "up date" la zi.
Si chiar poate dam o strigare si dupa zuze care nu au mai dat nici un semn sa fim sigure ca si ele si bebeii lor sunt ok. E mare lucru un copil sanatos (fara probleme majore) si trebuie sa multumim mereu pt ei.
Plec la alergat prin oras cu trebi. (Ma simt personajul principal din filmul Alearga, Lola. Alearga!) E greu sa il las pe Benji acasa cu mama sau o sora. Sunt mereu in alerta, verific telefonic ce mai face. Ieri a plans abia dupa ce am ajuns eu acasa, a dormit 1.5 h inainte de pranz a papat lapte si fructe, a fost voios nevoie mare.
Sper ca toata lumea e bine si daca am ratat in ultimele capitole ceva sper sa recuperez candva.


quote:
citat din mesajul lui Anandrei

M-am uitat acuma la albumul nostru! Si m-au cuprins un amalgam de sentimente. Ce entuziasmate eram cand eram gravidutse, ce sporovaiala era pe noi, cate insomniace erau pe-atunci (acuma fugim toate la somn dupa ce adorm bebeii), ce nerabdatoare eram, oare cu cine va semana? Va fi cuminte? Doamne cate intrebari! Si ce mici erau bebeii in pozele din album! M-a cuprins si un sentiment usor de tristete: cate fete n-au mai intrat pe forum...oare vor mai intra vreodata? Ne vor incanta cu pataniile micutilor lor?
Ce ziceti sa mai facem unul acum, la aproximativ jumatate de an de viata?

PS: voiam de mult sa zic, ca sa-i multumim Domnului ca la odiseea noastra si la clubul nostru de scutece nu avem nici un bebelus cu probleme! Ma refer la malformatii, diverse sindroame, etc. Suntem binecuvantate fetelor! Va multumesc ca existati, imi faceti zilele mai frumoase!

************************************************************************
Ana-Maria de David pufosu' (11.01.2008)si cel mai fericit tatic, Andrei
Albumul nostru: mama, tata si copilul

************************************************************************



LA MULTI ANI clopoteilor sarbatoriti AZI!

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 7 LUNI (23.12.2007)

www.youtube.com/watch?v=I9mc8EEY2yk" target="_blank">Filmulete!
Poze
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

quote:
citat din mesajul lui Anandrei

M-am uitat acuma la albumul nostru! Si m-au cuprins un amalgam de sentimente. Ce entuziasmate eram cand eram gravidutse, ce sporovaiala era pe noi, cate insomniace erau pe-atunci (acuma fugim toate la somn dupa ce adorm bebeii), ce nerabdatoare eram, oare cu cine va semana? Va fi cuminte? Doamne cate intrebari! Si ce mici erau bebeii in pozele din album! M-a cuprins si un sentiment usor de tristete: cate fete n-au mai intrat pe forum...oare vor mai intra vreodata? Ne vor incanta cu pataniile micutilor lor?
Ce ziceti sa mai facem unul acum, la aproximativ jumatate de an de viata?

PS: voiam de mult sa zic, ca sa-i multumim Domnului ca la odiseea noastra si la clubul nostru de scutece nu avem nici un bebelus cu probleme! Ma refer la malformatii, diverse sindroame, etc. Suntem binecuvantate fetelor! Va multumesc ca existati, imi faceti zilele mai frumoase!

************************************************************************




Sa stii ca si eu ma gandeam la acelasi lucru, sa reeditam albumul! Dar e multa munca...nu stiu cine are timp...

Fetele, am o prietena in Miercurea Ciuc cu o fetita nascuta la sf lui ianuarie. De vreo luna sau mai mult fetita ei e super plangacioasa, nu are rabdare pt nimic, perioadele de hiperactivitate alterneaza cu letargie. La 4 luni i-au dat dintii de jos si initial au spus ca maraie de la dinti. Dar, pediatrului i-a venit o idee: ca s-ar putea sa fie anemica, i-au luat sange si, ce credeti, s-a confirmat! Asa ca acum ia fier. Eu nu prea inteleg cum de e anemica, fiind alaptata exclusiv, stiu ca fierul din laptele de mama se absoarbe bine, dar oricum...bine ca au descoperit, ca ii capiase micuta.



Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Poze
www.youtube.com/profile_videos?user=stancutza78" target="_blank">Filmulete
Povestea nasterii Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Neata!
Stancutza imi pare rau pt puitza prietenei tale... sa fie bine!
Cu albumul ar fi o idee buna,dar sa-l lasam si pe ala ca si cum ar fi un prim capitol si acum sa facem un al doilea.Si ar fi mai usor daca am lucra la el mai multe zuze fiecare cand are ceva timp!
SARBATORITILOR DE AZI!!!


Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!


URGENT!!!SILVIU ARE NEVOIE DE NOI CA SA TRAIASCA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Zuzici,

Eu iar sunt restanta cu comentariile la poze...dar sa stiti ca le vad intotdeauna pe toate...am retinut totusi, din cele mai recente, pe Adela frumoasa ca o papusica, cu o fetisoara perfect desenata...de revista, ce mai! Mi-au placut mult si pozele lui Mathias- clona mamii , mai ales in colacelul verde. L-am vazut si pe pletoselul de Andrei al Lalei, cum vrea el sa guste din premergator :-))

Un pupic special pentru Bibi, cum a zis ea Tata cand se astepta mama mai putin :-)))

Miri, toate avem intamplari de povestit de la job, dar ale tale...cu colegele NF... sunt de pomina. Curaj si multi pupici! Imi pare rau ca Sacha nu papa bine, cine ar fi zis acum cateva luni ca dintr-un papacios eficient se va transforma intr-un printisor mofturos?

Apropo de mofturi, ieri si noi am inregistrat o victorie la papatul legumelor. I-am amestecat legumele pregatite de mine + carnita de pui cu ceva legume de la borcanel. Alea contineau si mazare, si erau mai gustoase. Eu nu aveam de gand sa-i dau mazare de pe acum,insa pe borcanel scrie 4 luni+ - si daca le mananca asa in combinatie sunt multumita. O sa incerc sa le combin si cu iaurt, dar abia de sapt urmatoare, ca a avut multe noutati in meniu in ultima perioada.

Am cantarit-o aseara - si are aceeasi greutate de acum o saptamana. Cred ca e intr-o perioada de lungire, pentru ca s-a inmuiat carnita pe ea: falcute, pulpite, pasa :-), toate au pierdut din grasime. O mai cantarim si sapt urmatoare si daca ramane tot acolo vedem.

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Poze
www.youtube.com/profile_videos?user=stancutza78" target="_blank">Filmulete
Povestea nasterii Sofiei

Mergi la inceput