Campanie de responsabilizare a autoritatilor (3)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Fetelor, cred ca e suficient cu mesajele catre alte subforumuri, vad ca se considera spam (avertismentul lui Mihaele), asta e, oricum multa lume a aflat de petitie si vor mai afla si pe mess, pe mail, cand vom face si fisierul pps.
In plus, nu vreau sa abuzam de bunavointa administratorilor DC, ne-au ajutat pana acum foarte mult si poate noi am cam exagerat.

Mihaele

Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!
www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Ioana, o forma mai putin agresiva cred ca e cea cu link la semnatura.
Fiecare mai postam si in alte locuri si e imposibil sa nu fie vazuta.


pentru Emma

sustine si tu lupta asta! semneaza si tu www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">petitia!


Lyme
blog DC,Impreuna Timisoara



"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Text pentru cuplurile care nu intra pe forum - instiintare despre petitie

Vreti sa aveti un copil si singura voastra sansa este fertilizarea in vitro?
Ati facut eforturi deosebite ca sa strangeti banii pentru aceasta procedura si pentru tratament. Sau poate unii dintre voi nu va permiteti nici macar o incercare si astfel sansele de a avea copilasul vostru mult dorit devin nule..
Platiti lunar din salariu contributii la asigurarile de sanatate, dar cand e vorba sa beneficiati de servicii medicale, nici macar analizele medicale premergatoare inceperii tratamentului nu se deconteaza de Casa de asigurari.
Poate nu stiti, dar in alte tari europene, statul finanteaza integral mai multe incercari de fertilizare in vitro. Sunt state interesate de cresterea natalitatii poporului lor, asa cum ar trebui sa fie si al nostru.
Pe forumul www.desprecopii.com s-a initiat o campanie in care cautam metode de a responsabiliza autoritatile in problema finantarii procedurilor de reproducere asistata din Romania.
Am creat o PETITIE ON LINE prin care solicitam reglementarea legala a reproducerii umane asistate medical si pentru introducerea procedurilor inseminare artificiala si fertilizare in vitro in programele nationale de sanatate
Puteti ajuta si voi cu ceva semnand petitia online creata de noi.
Puteti semna petitia astfel:
(trebuie sa aveti o adresa de mail valida pentru ca veti primi un mail de confirmare, ca sa apara semnatura pe site)
-accesati direct link-ul http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html;
sau:
-intrati pe site-ul www.petitieonline.ro si apoi cautati petitia
"Sustinere pentru reglementarea legala a reproducerii umane asistate medical si pentru introducerea procedurilor inseminare artificiala si fertilizare in vitro in programele nationale de sanatate" - o gasiti la Petitii online active , cautati in functie de numarul de semnaturi, primele pagini.


Noi cei afectati trebuie sa facem ceva, trebuie sa se afle ca suntem foarte multi si ca statul e dator sa ne ajute!


Va rog, fetelor care mergeti la clinici, listati textul acesta si lasati-l acolo!

Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!
www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

770 de semnaturi - nu-i rau. Daar trebuie sa continuam sa atragem sprijin.


Cine se inscrie, dintre doamnele care sunt programate la clinici zilele astea, sa printeze si sa multiplice textul propus de Ioana? (Faceti un A4 care sa fie afisat - preveti o rola de scoci - si eventual fluturasi format A5, care sa poate fi luati acasa).

Trebuie trimis si textul catre jurnalisti. Anuntati, va rog, pe topic, ca sa nu existe suprapuneri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Luca, ar fi ok si pe foaie A5 si puse in parcari, in parbrize la masini, in cutii postale, in birouri la colegi. Fiecare dintre noi stim macar un cuplu cu probleme si vestea se duce din vorba-n vorba repede.
Ar fi bine ca sa fie scrise in rosu cuvintele cheie << "Sustinere pentru reglementarea legala a reproducerii umane asistate medical si pentru introducerea procedurilor inseminare artificiala si fertilizare in vitro in programele nationale de sanatate" >> si << www.desprecopii.com >> [/b]

- trimis la Acasa TV si ProTV Timisoara
azi trimit la Formula-As



pentru Emma

sustine si tu lupta asta! semneaza si tu www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">petitia!


Lyme
blog DC,Impreuna Timisoara



"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

817 semnaturi nu e rau.
Am o prietena care are cunostinte in presa clujeana si mi-a zis ca daca e cineva din cluj care ar vrea sa dea un interviu sub protectia anonimatului ar fi minunat. Ar fi bine sa mediatizam problema noastra si in alte orase nu numai in Bucuresti.
Asa ca daca sunt printre noi clujence care vor sa dea un interviu astept PM din partea voastra.
PUP

elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Nu cred ca e neaparat necesar sa fie din Cluj. Interviul se poate da prin mail / Ymessenger, deci te poti inscrie chiar tu, Elenada. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

LUCA:Povestea mea o stie prietena mea din cluj
Ea vrea sa scrie la un ziar local din Cluj si vrea sa scrie despre cineva chiar din Cluj sa se intalneasca cu o fata sau cu mai multe fete de acolo.
Si mi se pare logic sa scrii la un ziar local despre o persoana din acea zona nu despre cazul unei fete din bucuresti.
si mie greu sa cred ca nu e nimeni din cluj
da acum fiecare face cum crede mai bine.
daca e cineva care vrea sa ajute si sa se ajute ca pana la urma facem lucrul asta pentru noi in primul rand atunci e foarte bine .
pupici

elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Da, bineinteles ca daca se ofera cineva din Cluj - ar fi ideal, dar, daca nu se ofera nimeni, ma gandeam sa nu pierdem oportunitatea, mai ales daca se scrie la modul anonim sau cu initiale, mie mi se pare ca nu e mare diferenta. E drept ca pentru un ziar local ar fi interesant de spus cum e situatia la Cluj, ce conditii sunt la clincile clujene etc.

Hello, nu e nimeni din Cluj pe aici? :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

asta ziceam si eu luca
ca la vorba nu ma intrece nimeni dau cate interviuri e necesar numai sa se rezolve ceva.
am fost si in bucuresti la interviu si o sa aparem la pro tv
pe mine nu ma deranjeaza sa vorbesc cu cineva despre asta
dar ideal ar fi sa gasim pe cineva din cluj



elena

Mergi la inceput