Campanie de responsabilizare a autoritatilor (3)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Am semnat si eu petitia. Si trimit link-ul la cunoscuti. Am ajuns la 424 semnaturi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Girls, eu azi am - finalmente - consultul de 6 saptamani post-tragedie. Sa vad ce se intampla, am emotii. Apoi o sa plec la mare, deci nu voi fi on-line azi. Sper sa fie Ioana mai putin ocupata si sa va coordoneze ea. Ar fi de trimis textul de ieri (cu modificarea "infertilitate" in loc de "hipofertilitate") catre jurnalisti - organizat, sa nu se creeze spam.

Si poate isi face cineva timp sa faca textul care va fi afisat in salile de asteptare ale cliniclor. In asta nu ar trebui sa apara doar linkul sub forma http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html , ca e greu de retinut - trebuie explicat sa se intre pe site-ul general si apoi sa se caute petitia.

La fel, ar trebui facuta publicitate petitiei pe la diversele "cuiburi" de gravidute de la "odisee".

O zi buna va urez si sper sa continue sa se adune semnaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna fetelor!
Azi nu o sa prea pot intra, decat spre seara, la servici nu prea incarca bine forumul plus ca am si destula treaba, pe care as las-o pe locul 2, dar de, am si eu sefi..
Deci, in prima faza va rog sa trimiteti un mesaj in genul celui pe care l-am trimis eu la subiectele importante de la forumul aspirantelor, puteti sa trimiteti mesajul meu cu copy/paste la subiectele importante de la toate subforumurile Generatia despre copii-teme specializate, as fi trimis tot eu dar nu am timp..
Astept raspunsul d-nei admin ref la faptul daca se poate trimite un mesaj tuturor membrilor forumului cu link-ul la petitie (asa cum ati sugerat voi), sper sa fie posibil.
Voi actualiza si prima pagina cu tot ce s-a facut in ultimele zile, plus propunerile p-t ce urmeaza de facut.
Ref la mesajul catre jurnalisti, cele care stiti deja adrese de mail, il puteti trimite, dar sa nu uitati sa scrieti aici, inainte de a trimite, sa nu dublam mesajele.
Ref la doc. pps, n-am avut timp sa creez un text, sper deseara sa am idei, dar va rog mai cautati si voi poze, cu copii si burtici am gasit destule, vrem cateva poze care sa fie cu imagini din clinici, cu injectii, etc, astfel incat sa apara cumva un contrast intre imaginile angelice cu copilasi si burtici si apoi sa apara imaginile cu chinul prin care trebuie sa trecem.
Vroiam sa fac ceva de genul, poate veniti cu idei in plus: " a avea un copilas este cea mai mare minune , sa urmeze cateva poze cu copilasi, apoi a fi mama este dorinta suprema a fioecarei femei , niste poze cu burtici si apoi sa scriem ca sunt multe foarte multe persoane care nu pot sa-si realizeze acest vis si uitati ce trebuie sa faca: imagini cu clinici, injectii, etc si ca pentyru toate astea trebuie sa platim o groaza, sa facem credite, ca multi nu isi permit sai raman fara copilsai doar din cauza asta..si abia apoi spunem ca "poti ajuta si tu cu cateva minute din timpul tau semnand petitia si dam link-ul.
Ce ziceti? sper ca ati inteles ideea, ca am scris cam pe fuga.
Oricum, pana e gata pps, puteti trimite tuturor din lista de mess un mesaj cu link-ul petitiei si cu semneaza si da mai departe.
a, si nu uitati sa semnati si in numele sotilor, parintilor, fratilor sau sa ii puneti pe ei sa semneze.
Revin pe seara, pana atunci incerc sa actualizez prima pagina.
Va pe toate!

Off topic: Luca, ma bucur ca iti plac pisicutii mei, ti-as trimite si tie unul, dar esti cam, departe. Catelul curios e catelusa mea Cutzy, care are instincul sa-i pazeasca pe mici puiuti, deci tot un instinct matern.


Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!
www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Luca iti doresc sa fie totul bine si sa poti pleca la mare, sa te relaxezi! Te
Ne ocupam noi de tot ce ai zis tu.

Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!
www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Am semnat si eu,am copiat mesajul tau Ioana si l-am trimis la clujencele de pe Dc si in lista mea de mess.

Felicitari si Doamne Ajuta!

Diseara semneaza si sotul,vecinii,etc.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

hello fetelor
ce s-a animat forumul imi place
Apropo de masmedia ma gandeam sa o sun pe d-na Carmen Avram de la Pro tv sa ii zic de petita noastra poate ne ajuta
cumva sa o promovam
ce ziceti?
Mihaele a trimis un mesaj la otv si antena 1,2,3 in legatura cu petitia noastra.
Poate poate iese ceva.
pupici



elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Deja peste 600 semnaturi, maine poate o sa avem 1000!
Ma bucur mult ca atatea persoane ne-am unit si impreuna vom reusi sa realizam ce ne-am propus, chiar daca va dura poate cam mult.
Elena daca vrei, poti s-o suni pe d-na Carmen Avram , eu i-am trimis si ei un mail cu petitia, cum am trimis la toti din contactele mele.
Mihaele multumim pentru mesajele trimise!
Revin pe seara!

Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!
www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Ioana ai facut o treaba super. Multumim
luca ma bucur ca esti bine si alturi de noi cu sfaturi.
Am semnat si eu si familia, sper sa o faca si prietenii.
va pup cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Am trimis acest mesaj, in unele cazuri putin modificat la subiectele mai importante de la urmatoarele subforumuri: Odiseea sarcinii, Adoptie, Clubul scutecelor (0-4 ani) si va rog sa continuati si voi sa-l trimiteti si la celelalte subforumuri:

Dragi gravidute si mamici, poate stiti ca noi am initiat pe forumul aspirantelor o campanie pt sprijinul reproducerii asistate si in prezent suntem la faza de strangere semnaturi prin petitia on line Sustinere pentru reglementarea legala a reproducerii umane asistate medical si introducerea procedurilor inseminare artificiala si fertilizare in vitro in programele nationale de sanatate.
Fac un apel la voi sa ne ajutati, semnand petitia si inaintand link-ul catre ea mai departe in lista voastra de mess, pe mail, etc.
Acesta este link-ul: http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html
Va multumim anticipat!


Multumesc celor care au inceput sa faca cunoscuta petitia si la alte subiecte! Va
Revin.

Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!
www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Ioana iubita ma trimis si eu petitia la NASTERA UNEI STELE,PREMATURII,POZNASII SUNT MEREU IN ACTIUNE,PROBLEME LEGISLATIVE.
pupici si tot ianinte trebuie sa reusim

Mergi la inceput