Campanie de responsabilizare a autoritatilor (3)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valeria72 spune:

Multumim Ioana!!! Petitie semnata .... link dat mai departe

14+

http://bd.lilypie.com/RwRVp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Ceva mai dur, dar am semnat si eu. Felicitari pt initiativa!



"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Fetelor, ati vazut ca la fiecare subiect mai important de aici de pe forumul aspirantelor am scris cate un mesaj ca sa fac cunoscuta petitia.
Va rog pe fiecare sa scrieti despre petitie si la alte subiecte, plus subiectele unde intrati de obicei.
Ar fi bine sa incepem cu forumul Odiseea Sarcinii.
Eu voi posta acum un mesaj la fetele mele de Constanta de la odisee si unul la Gravidute prin Fiv, as posta in mai multe locuri, dar din pacate sunt la servici si trebuie sa ma intorc la treaba.
Vad ca sunteti active, deja avem ceva semnaturi! Tot inainte!


Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!
www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Neatza, dragelor. Am o propunere: sa ne salutam cu:
- Semnat?
- Semnat!

Va pup dulce si imi creste inima de bucurie cand vad ca la fiecare 5 minute creste nr. de semnaturi. La mai mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Excelent. Felicitari! Sper doar sa nu treaca entuziasmul initial si sa continuam sa atragem semnaturi in saptamanile care vor urma... Eu zic sa trimitem linkul pe mail si catre Ministrul/Ministerul Sanatatii. Vorbesc serios. :)

Problema mea stringenta e ca eu nu pot semna. Nu am cod de validare, imi apare doar un fond albastru (am incercat de mai multe ori, de pe diferite butoane de directionare - josul/susul paginii). O fi o problema a celor care acceseaza site-ul din strainatate?

Oricum, daca site-ul se incapataneaza sa nu imi dea cod de validare, o pun pe mama sa ma semneze din tzara.

Felicitari inca o data - indeosebi tie, Ioana - si sa ne gandim cum actionam in continuare. Politicienii sunt in campanie electorala, ceea ce e o sabie cu doua taisuri, pe de o parte nu au timp, pe de alta sunt interesati sa sustina (chiar daca nu din convingere) cauze de-astea, de impact, care sa le aduca voturi. Faza e sa ii convingem ca acesta cauza ar avea impact.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Si eu la fel: semnat si trimis la toata agenda.
Ioana, Felicitari! Si pentru petitie si pentru puiuti. De abia astept sa te felicit pentru puiutii tai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Si eu am votat, deabia asteptam . Am trimis link-ul la toti cei care erau in listutza mea de contact.





Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Semnat!

Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

"Toata lumea stie ca adevaratul punct G este in finalul cuvantului shopping!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Ioana, tot avem listele alea cu adresele de mail ale deputatilor si senatorilor. Ia sa punem de un spam micutz, dragalas. In masura timpului disponibil, trimiti/-eteti cate un mail fiecaruia cu titlul "Avem nevoie de sprijinul dumneavostra!" (eh, io as zice mai pe sleau "Initiativa care va poate aduce mii de voturi", dar las' ca-s destul de tārsitzi si stiu sa citeasca printre randuri). Poate sare vreun iepure din joben. Daca nu curge, pica. Nu avem nimic de pierdut. Etc.

Lu' Musiu Nicolaiesco ii trimit eu acum pe adresa privata, lasati-mi "onoarea" asta. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Ioana, felicitari! am observat un semnatar de ...66 de ani! m-a impresionat!



pentru Emma

ai grija si tu ca Alesia sa ajunga acasa


Lyme
blog DC,Impreuna Timisoara



"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput